bugün

1968 yılında Almanya Hannover'da Rudolph Schenker tarafından kurulmuş efsane rock grubu.
gelmiş geçmiş en iyi rock grubudur.Vokal ve gitarlar bu kadar iyi kombine olamazdı. Olmayacakta..
ing. akrepler.
you and i adlı şarkısı ile bir çok insanın kendinden geçtiğini gördüğüm efsanevi arşivini oluşturduğum rock grubu
(bkz: temmuzyedi)
dinlemesi ayrı bir tat veren, still loving you gibi efsane bir şarkıyı bizlere sunmuş baba gruptur.
(bkz: msg)
(bkz: ufo)
(bkz: michael schenker)
(bkz: acilan basligi bkz manyagi yapmak)
keşke o zamanların rockçısı olsam dedirten (bkz: send me an angel), (bkz: dust in the wind), (bkz: wind of change), (bkz: under the same sun), (bkz: always somewhere), (bkz: rock you like a hurricane),şarkıları ile beni mest eden rock grubu.
çooooooooooooooooooooooook eskilerden. benim her dinlemeden gözlerimi dolduran Are you the one'ın sahibi grup.
dinlerken en çok zevk aldığım grup. 6.sınıftayken bi konser albumunu almıştım aradan 10 sene geçti hala dinlerim. Her şarkıları ayrı bir tattır, ve özelliklede Klaus Meine'nin sesine ve come on diye bağırışına hastayım.
"A moment in a million years" adlı parçası dinlenilmeden ölünmemesi gereken efsane grup. Her kesimin grubu.

(bkz: A moment in a million years)
(bkz: boş müzik)
(bkz: through my eyes)
wind of change albümüyle tarihe altın harflerle geçmiş bir albüme imza atmış insanlar..
Forever Gold Ballads albümüyle mükemmel bir revizyon yapan slow metal yapan arkadaşlar..
(bkz: holiday)
(bkz: dady s girls)
türk filmlerinde rastlayabileceğimiz, sonradan iron maiden ve running wild elemanlarının da kendilerine üniforma olarak kabul etmelerine ön ayak oldukları, vücudu saran rengarenk tek parça iğrenç taytlarıyla da ünlü bir gruptur.
1993 eylülünde istanbula gelmişlikleri de bulunan efsanevi alman grubu..ayrıca sadece "still loving you"dan ibaret de değillerdir...unbreakable albümlerinin güzelliği şöyle dursun eski şarkılarına hasta olasıca gruptur. dinlenmesi gereken şarkıları için;
(bkz: living for tomorrow)
(bkz: lonely nights)
(bkz: remember the good times)
(bkz: deep and dark)
genellikle metal müzik dinleyenlerin 3-5 şarkısını bilip diğerlerini öğrenmeye tenezzül etmediği heavy metal tarihinin en iyi 3-5 grubundan biri.
Yaptıkları müziklerle kalbimde taht kurmuş efsane grup.Still loving you,Wind of change,holiday,When The Smoke Is Going Down,Send Me An Angel ve dahası..
dünyanın en güzel şarkılarını yapmış heavy metal grubu.
kesinlikle tapılası gereken bir gruptur. 80 lerdeki en iyi hard rock gruplarından her dinlediğimde soloları bana 80 lerde yaşamak vardı dedirtiyor.
1972 tarihli bir scorpions klibi*izlemek isteyenler için.*
(bkz: deliriyorum/@meister-writer)
sanırım dağılmadan bu kadar uzun süre kalabilmiş ve vokalinin* sesi yaşlandıkça güzelleşen tek rock grubudur. sırf bu özellikleri için bulut şeklinde övgü hak eden dedelerimiz. bonus için:

(bkz: i wanted to cry)
(bkz: she said) pek bilinmeyen şarkıları.
eski tayfasını da kaybeden anılarda hatırlayacağımız müzik grubu.
ıvır zıvırları atılmış diskografisi aşşağıdaki gibidir:

lonesome crow (1972)
fly to the rainbow (1974)
in trance (1975)
virgin killer (1976)
taken by force (1977)
lovedrive (1979)
animal magnetism (1980)
blackout (1982)
love at first sting (1984)
savage amusement (1988)
crazy world (1990)