bugün

izlediğim en ilginç animeler arasındadır.
içinde ecchi olan, güzel senaryosu olan animeler ararken şans eseri görüp, yorumları okuduktan sonra içten içe bende bir merak uyandıran anime olmuştur. çünkü animeden herkes nefret ediyordu. indirdim 3 günde izledim 12 bölümü. güzel başlayıp sıradan devam eden ve ilginç sona sahip animeler arasındadır. izlemek isteyenlere tavsiye ederim ama şunu da söylemek lazım ki duygusal bir yapınız varsa animenin sonu sizde şok etkisi yaratabilir ve psikolojik bir zarar verebilir bünyenize özellikle kızlar için söylüyorum dikkat!!!
--spoiler--
amk duygusuz bir insanım diye geçinirdim o sondaki sahnelerde kanım çekildi nefes alışım yavaşladı. izlediğim en etkili sonlardan biriydi bu tür için konuşuyorum tabi.
--spoiler--
tirt bir anime olmasina ragmen öyle absürt bir finali vardir ki, kendisini diger tirt animelerden ayirip akilda kalici olmasini saglayan tek unsur o acaip finalidir.

--- spoiler ---

Ilk bölümde itou makoto adinda, eline kiz eli degmedigi halde bütün kizlarin gözdesi, okulun popi çocugu olan ama her nasilsa bunun farkinda bile olmayan bir liselinin, yine okulun popi kizlarindan olup, yine bunun farkinda olmayan, koca memeleriyle okulda nam salmis, saf ötesi kezban katsura'ya asik olmasi ve onu tavlamak icin sira arkadasi sekai'den yardim almasiyla anime bize klasik bir japon liseli animesi izlenimi veriyor ve katsura'nin memeleri disinda pek birsey vaat etmiyor.

Ilerleyen bolumlerde kezban katsura'yi tavlayan itou, katsura'yi korkutmadan sikebilmek için sekai ile özel ders adi altinda fakbadilik yapmaya baslar ve zamanla gösterip vermeyen kezban katsura yerine kolayca sikebildigi sekai'ye asik oldugunu anlar fakat aska donusen bu fakbadilik itou'ya inanilmaz bir özgüven asilar. Popisinin farkina varan itou "sikmisim katsura'sini, sekai'sini" diyerekten okuldaki bütün kiz arkadaslarini sikmeye baslar. Kimse de buna karsi koymaz, bilakis kendileri gelip itou'ya verirler. Buradaki kiz arkadaslar vurgusu önemli çünkü itou arkadas çevresini siktikten sonra kiz arkadaslarinin arkadaslariyla grup seks yapmaya basliyor.

Itou makoto adli liseli ezik böylece tam bir orospu çocuguna evriliyor 12 bölüm içerisinde. Ilk baslarda acidigimiz karakterden sonlara dogru tiksinmeye basliyoruz. Ama dizinin bir felsefe üzerine oturtulmadigini düsünmek yanlis olur. Dizi tamamen "seven sikilir, siken sevilir" felsefesinin üzerine kurulu. Itou kimi sikse kulu kölesi oluyor, sekai makoto baska kimseyi sikmesin diye sinifta "hamileyim" diye bagiriyor, katsura zaten kafayi siyirmis kendi kendine "makoto kun benim sevgilim, benim askim" diyip duruyor.

Bi ara sex tapeleri bile çikti o kadar profesyonel bir oropsu çocugu oluyor Itou makoto.

Geldik finale. Finalde makoto, hamile olmasina ragmen sekai'ye, oçlugunun verdigi müthis bir sorumsuzlukla "ben sikisime bakarim çocuk beni ilgilendirmez siktir git evimden" diyor. Katsura'ya geri dönüyor bu arada. Eve falan atiyor bunu ama Sekai de bunun evinden yeni çiktigi için tren istasyonunda görüyor bunlari. Eve falan gidip basiyor bunlari. Ondan sonra itou yine kendisinden bekleneni yapip "katsura bir doktor ayarladi git aldir bebeyi" diye mesaj çekiyor sekai'ye. Sekai delleniyor ve iste bu sikimsonik, tirtliktan ölmek üzere olan anime saha kalkiyor.

Sekai sözde kararini aciklamak uzere itou'nun evine gidiyor. Mutfaga gidip bicagi kapiyor, itou'ya mutfaktan "kusura bakma orospu çocugu elveda" diye mesaj atiyor. Itou mesaja bakip dumura ugradigi sirada sekai gelip takiyor biçagi itou'ya. Bundan sonrasi gore tarzi gerilim filmleri gibi. Kan gövdeyi götürüyor. Yaklasik olarak 136 yerinden biçakliyor sekai, itou'yu.

Sonra soka girip eve kaçiyor. Evde buna itou'dan mesaj geliyor "yiyistigimiz çatida seni bekliyorum" diye. Sekai de gidiyor kodumun kizi. Sen olsan gitmez misin? Bi bokluk olacagi belli ama gidiyor. Sonra bir bakiyor ki yiyistikleri bankta bir çanta. Sonra kezban katsura, obsesif katsura, depresif katsura ortaya çikip "biz racon kesmiyoruz, kafa kesiyoruz" diyor ve önce boynunu vurup sonra karnini desiyor sekai'nin. Sonra karnina bakip diyor ki "tahmin ettigim gibi...içinde bebek yok."

çantanin içinde de itou makoto'nun kafasi var bu arada. Bundan sonra kezban katsura, kafasini da yanina alip yatiyla açik denizlere açiliyor. Gün batiminda itou'nun kafasina sarilirken bir de bakiyoruz ki school days bitmis. Derin bir "oh" çekiyoruz.

Sirf 12 bölüm diye ve finalinin methini duydugumdan tahammul ettigim bu anime beni dumurdan dumura sevk ederek bitiyor, bana da bu entry yi girme ihtiyacini hissettiriyor. Iste böyle bir anime school days.

--- spoiler ---
Acayip degisik bir sonla bitmis animedir ve belli bir yas kesimine psikolojik etki bırakabilir. Ama bana kalsa abartılacak bir seri degil. Tsundereler ve finali sayesinde akılda kalıcı nitelik tasir.
Saçma sapan bir anime , sırf sonu değişik diye izlemeye değmez
Final bölümü ve müzkleri çok iyi olan anime. Ama gerisi tırt bile denemeyecek düzeyde.
izlesigim ilk anime. son bolumu ozellikle henuz izlemedim. guzel bir ani bekliyorum
kendimi şu sıralar içinde hissettiğim anime.

mokuto benim, katonaha ise eski sevgilim. arkadaşım dediğim ama zamanla benden hoşlandığını öğrendiğim kişi ise sekai saionji. katonaha'dan ayrıldım da saionji ile de çıkmıyorum. korkarım school days in finalini ben de yaşayacağım. ölmemek için de bu dönem okulu bitirip katonaha ile bağımı koparmam gerek.
sempatik karakterleri antipatik , antipatikleri sempatik yapan , psikoloji bozan , son bölümüyle başka bir boyuta geçmiş anime.

--spoiler--
makoto'nun saf bir aşıktan playboy moduna geçmesi, Saionji'nin can dostu olacağı yerde kaşarlaşması , o kısa boylu ufaklığın bile makotoya vermesi , Kotonoha'nın 10 bölüm süren "vermicem vermicem" tavırlarından sonra kendini makotonun en iyi arkadaşına bafilletmesi gibi olaylarla her karaktere en az bir kere sövdürten ama yinede sonuna kadar kendini izleten animedir.
--spoiler--
1957 yapımı, 60 yıllık, yani babamdan yaşlı bir şarkıdır. Ustanın güzel ve hareketli eserlerindendir.