bugün

bu şekilde ortalıkta dolaşmakla neyi ispat etmeye çalıştığı anlaşılamayan hatundur.

saçlarında beyaz teller artmaya başladığı halde ısrarla saçlarının tamamını boyamaktan kaçınır, ortamda ayrık otu gibi sırıtır. derdi bu alışkanlığı, bu kültürü yaratan hemcinsleriyle mi yoksa buna çanak tutan erkelerle mi anlaşılamamıştır.
(bkz: beren saat)
yeni modaya uyan kadındır.her ne kadar çok beyazı olsada tamamen kendi haline bırakıp sadece saçın modeliyle ilgilenen kadındır.
saçı olmayan kadındır. herhangi bir hastalık yüzünden saçları dökülmüştür ve saçlarını boyama eylemini yerine getirmemiş olan kişidir.
saçları beyazlamadığı sürece ki bu da orta yaşlara tekabül ediyor iyisini yapan kadındır. ne yani herkes sarı civciv gibi dolaşmak zorunda mı?
Çoluk-çocuk,ev derken kadına dair istekleri umursamama halidir. Önemlilik sırasında saçlar ve kişisel bakım önemini yitirmiştir. Orta yaş grubu kadınların içinde bulundukları bazen kendi tercihleri, bazende yorgun hayatlarından kaynaklanan durumlarıdır.
(bkz: naturalist takılan mathure)
sıradan ve aleladedir.
doğal kadındır.
çirkindir akplidir.
saçları zaten boyalı olan kadındır. ayrıca saçlarını boyamayan kadın yoktur az bunalım geçiren kadın vardır.
bakımsız kadınıdır. evlendikten sonra alan almış, satan satmış düşüncesi ile mayalı bir hamur gibi şişen kadındır.

edit: düzenleme
saçında beyaz olmayan kadındır.
doğallık iyidir, hele saçını sarıya boyayıp, yapay sarışın olmanın getirdiği tonlarca makyaj yapma gerekliliği olan kadından bin kat daha iyidir.
(bkz: anne beaan tiki oaaldııam)
Yapay güzelliğin anlamsız olduğunu bilen kadındır.
aralarına katılmaya karar verdiğim gruptur. beyaz tenlisin beyaz saç yakışmaz deyip duruyorlar, kuaförüm açıkça ifade etmese de aptal olduğumu düşünmeye başladı bu yaşta beyaz saçlarımla dolaşacağım için ama her saç boyama sonrası, tabiri caizse, köpek gibi pişman oluyorum.

kuzguni siyah da kızıl da kullandım, en son sarıyı da denedim. yeterince ağzına sıçtım saçlarımın bence sanırım artık özür dileme vakti. zaten yolun yarısına geldik ağzını kırayım, bu saatten sonra yaşımı göstersem ne göstermesem ne.

milletin sözünü dinlememek için direniyorum ve durmadan bu gruptaki kadınların fotolarına bakıp kendimi motive etmeye çalışıyorum. resmen orucu/abdesti bozmamaya çalışan mümin gibiyim. sınırlarda geziyorum. bir küçük bunalım kıvılcımım olup gidip boyatacak saçlarımı iq.