bugün

dokunmayın başlasınlar
bir yere varmasınlar
gün gelir anlasınlar

olmaz olmaz
böyle yanlış olmaz

kim gider ortasından
bakmasın arkasından
sonradan uslanırsan

olmaz olmaz
böyle yanlış olmaz

sayın bayan bir sorum var
sayın bayan bir sorum var
sözünde durdun mu hiç
sen sözünde durdun mu

(bkz: duman)
(bkz: seni kendime sakladim)
kroların ;

-sayın bağğğğyaaaannn şeklinde dile getirdikleri cümle.
kimi gider ortasından
bakmasın arkasından
sonradan uslanırsan

olmaz olmaz
böyle yanlış olmaz

sözleriyle büyük hayat dersi veren duman şaheseri.
eski bir türk filmi. adıyla konuyu bir türlü bağdaştıramadım nedense ama büyüklerin bir bildiği vardır elbet.
seni kendime sakladım albümünün kafa dinlendirici şarkılarından birisi. yine de, "sayın bayan bir sorum var, sözünde durdun mu hiç... " sözleriyle gene can yakarlar.

(bkz: duman bunu hep yapıyor)
albümde en sevilesi iki şarkıdan biri, diğeri

(bkz: aman aman),

sonra bir de öğrendim ki ikisi de ari barokas'a aitmiş.

müzik zevklerimiz uyuyor demek ki
duman'ın en güzel şarkılarından birisidir, dinledikçe dinleyesi geliyor
herhangi birşeyi saydırmak isteyen kişi veya kişilerin, hanım, bayan kişiye emrivaki ya da rica baabında seslenişidir.
çok güzel bir şarkı olmakla birlikte, ilk dinlediğim günden itibaren 2 yıl boyunca msn nicki olarak kullanılan şarkı ismidir.
sabah alarm şarkımdır muazzam girişli.
Türkan yıllar önce kendisini terk eden annesi Neriman'ın yanına gitmeye karar verir. Neriman eski kocasının zoruyla kendisini zengin diye tanıtır. Sokaklada çiçek satan Neriman'ı bu zor durumdan mahalle halkı ve esnafı kurtaracaktır. Neriman semtin çok sevilen Sayın Bayan'ı olacaktır. Şöför Doğan ise Neriman'a aşıktır fakat Neriman aralarındaki yaş farkı nedeniyle Doğan'ı red eder. Türkan, annesinin yanına gelince iki genç birbirine aşık olur.Annesinden ayrı büyütülen genç bir kız ile zorluklar içinde hayatta kalmaya çalışan annenin öyküsü. Filmde nişanlanmış ve artık evlenecek olan genç kız evlenmeden önce annesini bulmak ve onu tanımak istemektedir. Annesi ile ilgili bildikleri kendisine yazılmış birkaç mektuptan ibarettir. Nihayet annesinin izini bulur ancak tanıştığında genç kızı bir çok sürpriz bekliyordur...

Tür: Komedi
Yapım Yılı: 1963
Yönetmen: Mehmet Dinler
Yapımcı: Osman F. Seden
Oyuncular: Türkan Şoray , Hulusi Kentmen , Süleyman Turan , Öztürk Serengil , Vahi Öz

https://www.youtube.com/watch?v=h3fMGCjs3CU