bugün

sagopa kajmer' in haftaya çıkacağını açıkladığı ep tadında olması beklenen yeni mini albümünün ismi.

haftaya müzik marketlerde olacakmış.

http://twitter.com/#!/sagopakajmerrap
isim konusunda romantizma kadar iyi olmayan ama bendeki sen kadar da kötü durmayan bir albüm. henüz sadece ismini ve içerisinde barındıracağı şarkılardan yalnızca birini biliyorum. o da ardından bakarım olacakmış.
merakla beklenen albümdür.
eskiden 20 şarkılık olurdu sago albümleri.
şimdi her albümde sayı düşmeye başladı ama toplam süre genelde aynıydı.
7 şarkıyla aynı süreye ulaşması mümkün olmasa da devamını bekliyoruz.
lan yoksa her şarkı 10 dakika mı?
Beklerken meraktan ölmekten korktuğum, çok şey beklediğim albüm. ismi çok iyi bulmadım ama albümden çok şey bekliyorum.
ismi kadar kendisinin güzel olacağını umduğum albüm. dinlerken sago yine yapmış diyeceğiz.
şurada haberi olan abümdür.

http://www.yazolur.com/sagopa-kajmer-saydam-odalar/
bu cuma kulaklarımıza kavuşacak albüm.
sabırla beklenen albüm. keşke herkes sago kadar kaliteli şarkılar yapsada bir kaç kişi albüm çıkarsın diye bu kadar beklemesek. albüm yine muhtemelen bizi karanlık kuyulara ipsiz gönderecektir. aşagı yukarı 1 ay etkisinde kalacagız demektir ama olsun, buna deger.
(bkz: dur o saydam odalarda durabilirsen)
merakla bekliyoruz efendim
cuma gibi mübarek bir günde, çıkması beklenen albümdür.
toplamda 16 şarkıdan oluşan albüm.
harika bir sürpriz daha yapılarak bir gün erken satışa sunulmuştur.
orjinalini alacağım albümdür. tabi önce parayı toparlamam lazım.
sago'nun önceki albümlerinin korsanlarını alanlar için, "haram olsun" demişti.
"yalnızca albüm evine yetişemeyen, gurbetçi kardeşlerimiz korsanını kullanabilir" demişti.
sago kaf kef kasvaaa.

albümü dnr'dan aldım. 10.90 demişti sago twitterda ama, dnr'da 13.90.
"değdi mi peki?" diye soruyorsanız, son kuruşuna kadar değdi.
gerçekten mükemmel bir albüm olmuş.
twitter'ı sallamış, hilal cebeciden daha fazla konuşulmuştur.
not: bu refarans noktasından utanıyorum ama yapacak bi şey yok.
albumu haram etmesi komiktir. muzik zaten haram degil miydi sago kardes.
dinlerken "sago yine yapmış" demeyi umduğum albümdür.

eddit: an itibariyle hayata anlam katmıştır sagopa kajmer. yine yapmıştır.
bugün çıkan sagopa kajmer albümü. bendeki sen den sonra iyi ses getirmesi beklenen albüm. tabi bir kolera dinleyicisi olarak solo olan bu albümü almayı düşünmüyorum açıkcası.

edit: düzeltme.
şuan istanbulda oturan dinleyicileri kendinden almış albüm. diğer şehirlere henüz ulaşmadı.
sagopa kajmer' in kendine geldiği albüm. rahatlıkla söyleyebilirim ki romantizma' dan sonra o albümün kalitesine en çok yaklaşan albümdür.

kendimce her albümde yaptığım gibi bu albümde de her şarkıyı sadece bir kez dinleyip puanlarımı veriyorum.

1- insafa gel - 10/10 (nakarat, beat, sözler muhteşem)
2- galiba - 8/10 (daha iyi bi nakaratı hakediyor)
3- herkes - 10/10 (eskileri hatırlattı)
4- kaç kaçabilirsen - 8/10 (albümün bence en zayıf halkası)
5- çünkü bir tek yol var - 9/10 (tanıdık)
6- bu işlerden elini çek - 10/10 (albümün can damarı.. bana ninni okumayın'ın devamı gibi.. süper..)
7- ardından bakarım - 10/10 (dinlemeyeli çok olmuş, özlemişim)

sonuç olarak albüm bence 10 üzerinden 9'luk şapşahane bişey olmuş. allah sago' ya ömür versin.

albümün şimdilik bence en güzel cümlesi "tutunacak güvenli bi dal bulamadım, gel insafa"..

ve her albümde olduğu gibi yine sago'yu boş boş eleştirenler olacaktır. "çok arabesk oldu, çok damar yapıyoo, dinci bu bee vb.." zırvalar duyarız yine. onlara da cevabı yine kral verir.

(bkz: anlatsam anlar mısın rap ten)

kastır sago.
8-9 yıllık bir sagopa kajmer dinleyicisi olarak beğenmediğim albüm.
bi de korsan dinleyenlere hakkımı helal etmiyorum falan demiş küstah küstah.
lan underground takıldığın zamanlarda insanlar şarkılarımı dinlesin diye yapmadığın yoktu. ne oldu şimdi de böyle hak hukuk olaylarına girmeye başladın? para seni de bozmuş sago.

albümün en iyi parçası galiba isimli parça, gerisini at çöpe.
paragöz olduktan sonra sıçmaya başladın sago, kendine gel.
üstadımızın bugün cıkmıs yeni albümüdür.kolera featleri hariç tüm şarkılar güzel, tavsiyemdir.
Cuma günü çıkacağı söylensede, bugün yani perşembe günü çıkan albümdür.
deli gibi koşuşturup alabildiğim ve buna değen albüm. Sago yine yapmış!
Korsanının hemen internete düştüğünü görüp üzüldüğüm albümdür. Rezalet. Bu kadar mı hızlı olur? En azından gerçek Sagocular Sago'ya destek olmak adına hala onun albümlerini satın alıyor.
Bir de Sago'ya arabesk yapıyor diyenler şarkıların nakaratı dışında başka yerini dinliyor mu merak ediyorum.