bugün

Harbi harbi sildirmis hesabini. Yolun acik olsun anda.
Gerçek hayatta tanıdığımı sonradan farkettiğim yazardır.
Demek gitmiş sözlükten.
Diğer tanıdığım bamsibeyrek46 da gitmiş.
Çöle düşmüş kutup ayısı gibi oldum.
hesabını sildirmiş türkçü yazar(dı).
Entryleri güzel andaşdır (bir zamanlar) burada bazılarına ayarı veren türkçü yazardır. Geri döneceğini tahmin ettiğim kişidir.
geri dönmesi gereken yazar. eğerki okuyorsa buyursun baksın şu görsele: http://galeri12.uludagsoz...m/591/savtegin_638934.jpg
Katlanılmaz ısrarlarım sonucu geri dönecek yazardır.
Bi sinirle giden zaten geri dönmesi gereken yazar.
Sözlüğe dönmüş olan gomilist yoldaşım .
Çoluk çocuğa karışana kadar burda olacakmış sürekli.
ordulu bir cindir. Ayni zamanda turkcudur.
(#24778936) ağzına sağlık yazarı.
çepni hakanı hacıemir beyi ordulu sanan yazar. kaç kere anlattım anlamıyor hacıemiroğullarının başkenti sinop diye. sevgili dostum ayni zamanda çepnidir.
iade-i nickaltı yaptığım yazar.
sen iste diyojen'in karşısına çıkıp atlı hemedanlı ayar verelim.*
Ordu'da azerbaycanlı kız katlini kesen yazar.büyük olasılıkla azerbaycanlı bir kızla evlenecektir.

Edit: az bize de bırak melun !
Atandan kalmış olan kılıcı iyi bile,
Onu bütün gücünle vuracaksın çağında.
Savaş... Bunu tadını ey Türk sen bulamazsın,
Ne sevgili yanında, ne baba ocağında...
aşırı aşırısı komünist yazar, huzuru ve barışı solda aramaktadır zannımca. şaka bir yana görüşlerini paylaşmasam da oturup iki çift laf edilebiliyor kavgaya gürültüye girilmeden.

nick'ini sol frame'de görünce yüzünde oluşan tebessüm de güzel karakterine bir teşekkür hediyesi olsun bizden.

iyi yazmalar.
görsel
son günlerde tabu yıkmaya merak salmış yazar. sinirlenip pkklı heykelide yikabilitesi vardır.
Tabusunu yıktığım yazar..
Evet sayemde yılların faşik kavadascı yozar'ı hümanik, pıtır pıtır ,ormantik ve empresyonik olmuştur.
Van gogh'un yıldızlı gece tablosunda kendimi buldum aştım tüm bunları uleyn dedi.
O kadar şeyler dedi ki didi reklamındaki teyzeye dönüşüyordu son anda müdahale edip bi dal kamel uzattım.
Aldı içti kendine geldi ve dedi ki ;
Yaşasın ırkımın turan ülküsü !

Tabii snikırs parçacıklı kameldi verdiğim.
snikırs parçacıklı kamel'i beğenmeyen ille de roman olsun ister çamurdan olsun diyen yazar.
Dur lan ne romanı dedim.
Doğru lan ben ırkçıydım hahahah amk dedi.
Peki dedim.
Ayrıldık öylece. O gün bugündür arada feysten yazar nasıl sözlükten kız düşüremiyorsun diye.
Sendeki yakışıklılık bende olsa der ortalığın der.
Susarım. Bilir ki suskunluğum anarşikliğimdendir.
Onlar öyle bilirler ama olsun bre more.
Bu arada yakında ordu zirvesi yapacağımış.
La dedim millet fındık bahçesinden kalıp gelir mi zirveye diye.
Kemçuk ağızlı gine ordu şivesiynen cevap verdi baaa ;
"gelü gelü öle bi gelü ki"
nickaltı canlandırması tavsiye edilmeyen yozzar.
Evet.
(#24948266) bedir, uhud, hendek, hayber, mute, mekkenin fethi, huneyn-taif, tebük.

Bunlar peygamber efendimizin katıldığı savaşların içinde sadece büyük olanları. Senin anlayacağın taş çatladı.
bilgili yazar. iyi yazıyor. ailecek seviyoruz kendisini.
dünya her devirde bu kadar kalabalık değildi. Mesela 1802de bile 1 milyar insan vardı. Oransal düşünmek lazım.

Ki bir savaşın ne kadar büyük olduğunu her zaman kişi sayısı belirlemez, bedirde müslüman sayısı 300 idi ama bu 300 kişi o gün ölse bugün dünya üzerinde 1,5 milyar müslüman olmazdı.
adama diyorsun ki o ilk 300 kişi ölse bugün 1,5 milyar müslüman olmazdı ama anlamıyor.

ilk türklerin savaşı olsa ve bu savaş 10-20 kişilik olsa. Eee bu 10-20 ilk türk ölünce başka türk olmayacaktı.

Tarihe yön veren savaşlarda tek kıstas sayı değildir. Mesela gaugamela savaşını büyük yapan bir tarafta 45bin kişiyle iskender diğer tarafta 250 bin kişiyle dariusun olması değildir, bu savaştan sonra pers imparatorluğunun babil şehrini kaybetmesidir. Ya da Çanakkaleyi önemli yapan da şehit veya gemi sayısı değil, bu savaşın önemli bir mevki olan boğazı korumasıdır. Şehitler önemsiz demiyorum, savaşın büyüklüğünü etkileyen şeyin sayı olmadığını anlatıyorum. Kübada devrim yapan castronun ekibi aşağı yukarı seksen kişiydi.

Malazgirti büyük yapan da anadolunun fethini başlatmasıydı. isterse bir milyon kişilik bir savaş olsun isterde yüz bin. Savaşların sonuçları önemlidir.

Yani madem sadece sayı önemli, ışid tehlikesinde sadece beş bin türkmen olsa sen bağırıp çağırırsın. Halbuki on bin kişiyle gerçekleşen mekkenin fethine önemsiz diyorsun.
sen ondan bahsediyordun da benim konuşmak istediğim nokta o değildi *

Ki sen benim sözüme geldin.