bugün

(bkz: drum)
bir an bbg sözlüğündeyiz gibi hissettim.
görsel
(bkz: leş)
1 temmuzda yasaklanıyormuş.
Yıllar önce bizim eski mahallenin yanında tütüncü vardı oradan alırdım. Tadı kötü değildi ama hayvan gibi koku bırakıyordu. Bunu arap kağıdı denen meretle sarıyordum üşenince makaron almıştım.

buraya ekleyelim, sigara sağlığa zararlıdır. içmeyelim.
Gerçekten sigara içtiğini hissettirir.
ilk başladığımda elimle sarıyordum ama içtiğim sıralarda sigarayı tuttuğum işaret ve orta parmağımın iç kesimlerinde sarı lekeler oluşuyordu. sonradan makaron alıp sarmaya başladım ara sıra da 10 liralık/20 liralık açık tütün alıyorum. bana bir süre yetiyor o. tekel tütünü kullanıyorum bu aralar fena değil. bazen zevk için küba tütünü alıyorum.
Çarşafa sarılanı daha az zararlı.
Bir zamanlar yasak oldugundan kacak denen sıgara.
sarma sigaradan dolayı aylık masrafım 40-45 lira olduğu için ömrümün sonuna kadar sarma içebilirim. paket sigaraya 20 lira verecek kadar bonkör değilim.
Çoban, çırak, ırgat gibi meslek gruplarının ziftlendiği meret.
Amcamın masasasının üzerinde her zaman tütününü gördüğüm sigara türü. Ama deneyeceğim bir defa.
içimi zor olan sigara türü. Boğaz ağrısı yapar. Alışması zaman alabilir. Ben artık alıştım sayılır. Bu sigara pahalılığında sarmaya dadandık..
içilir yanı yok. Evet.
Sigara fiyatları bu hızla artmaya devam ederse ülkedeki sigara içen herkesin tercihi olacak gibi görünüyor.
Ucuz olur niyetiyle tercih edilen, her seferinde tekrar tekel ürünlerine dönmekle sonuçlanan tütün mahsülü. Hepsi bir yana tadı b*k gibi.
Sigaradan soğutur . Sigarayı bırakmak isteyenlere tavsiye edilir .
Dolusu afrodizyak etkisi yapar ve saatlerce ilişkiniz olur.
diş etlerimi kanatıyor galiba.
dudakta tütün tadı bırakır.