bugün

baslıkları karıstırıp baska yerlere bambaska entryler girebilecek kadar acemi ya da acemi ayagına yatan 5. nesil yazar.*
capkin bir yazar sanirsam. bana asiliyor olabilir. mesajlarda bi canim demeler, iltifatlar.. anlamadik henuz, anlariz ama. ayrica yakisikliysa selam ederim.

edit: yakisikli degilse kiririm bu sozlugu.

acil edit: bacim demis demek ki yakisikli filan degil, ekmek cikmaz.
bazı kesimlerde "oturgaç" da denir.
entrylerine baktikca hayattan anladiklarimizin benzer oldugu kanaatine vardigim, 5. nesilin ve sozlugun saglam yazarlarindan.
karmasına imrenerek baktığım, her gece penceremden gizlice izleyip ağladığım selamı sabahı kesmiş dost kişisi. çağından bir adım önde, aramızda sınıf farkı var.
çok güzel yazıyor. bazen bir entrysiyle karşılaştığımda kendimi beğenmişlik edip "ulan, bu yoksa ben miyim?" dediğim bile oluyor. belki de içten içe imrenmektir bu.
bir boka benzemeyen minimal siirlerin usta kalemi olan yazardir.
farsça "sandeli" (sandal ağacından yapılan) anlamına gelen oturma aracı. sandal ağacıyla yapılan bazı eşyalar günümüzde de bu sözcüğün izlerini taşıyor. buna başka bir örnekse, bir deniz taşıtı olan sandal.
karması günden güne yükselen yazar. ağır abi olmuş. yarmagül bir nevi. *
aksam aksam cikmis, gelmis, aylardir kurtulmaya calistigim serefsiz ajdar´in sarkisinin ismi olan cikita muz denen lanet karmadan beni kurtarmaya kalkismis ve sanirim basarmis olan bas kahraman. yüreginden "cikita muz karmasindan nefret eden yazarlar birligi" adina öperim.
hece bilgisi karşısında hayrete düştüğüm yazar. ağzım açık bakıyorum entelektüel ve edebi birikimine...
bir yegeni oldu. bir ay kadar once, haberi olsun.

ozledim arkadasim.. hani " bir insanin aklina durduk yerde geliyorsan eger seviliyorsun demektir" derler ya, iste oyle.
birileri hakkında fena dolu yazar. hani bir konuşursam sözlük sarsılır kızgınlığında gibi. allahtan tanımam etmem. yoksa kendimden bile şüphelencem nerdeyse.
kendisini görmek de nasip olmuştur bize artık sırtımız yere gelmez. *
(#5745581)
genel olarak 4 destek ayağından oluşan oturma eylemi için tasarlanmış bir araç. pek çok çeşidi vardır. yemek masası sandalyesi, plastik sandalye gibi...

fakat asıl önemli olan "4 ayak" kuralının bazı dekoratif ortamlarda ambiansı farklılaştırmak için bozulması ve "3 ayak"lı sandalye uygulamasıdır. bu sandalyenin varlığına edilen bir hakaret ve dışlamadır.
genelde bu tür basit nesneleri nick yapan tüm diğer yazarlarda olduğu gibi benzer bir karaktere sahip olduğunu söyleybilirim. yani böyle koltuk, komidin, yastık nickli arkadaşlarımız vardı mistisizm dolu olurlar idi. şataaftlı nikler ise o zaman da aynıydı, bildiginiz gibi.
sıradan bir nicke sahip olsa da sıradan olmadığını düşündüğüm hatta öyle bildiğimi söylemek istediğim yazardır kendisi. kısa hayatımızın uzun öyküsürdür o.
sözlükte yazmaya başladığım ilk günlerden bu yana takip ettiğim ve hala bıkmadığım yazar arkadaşım. ama eskisi kadar yazmıyor sanki bu aralar (daha doğrusu baya bi zamandır). yine de benim açımdan sözlüğün olmazsa olmazlarındadır.
--spoiler--
sayısı fazla değildir. ama bir de, başka sözlükleri kötüleyen, tekrar yazar olmak için başvuran, her atılışında yine o sözlüğü karalayan ve yazarlık başvurusu yapmaktan bıkmayanlar var. yazar olunca, o sözlüğü över, atılınca başka sözlükten sallamaya devam eder. "çok da sikimde" dedikten sonra, bakarsınız yine o sözlüğün kapısında bekleşir. onlar daha kötü.
--spoiler--

dengesiz bir yazarı tanımlamış. allah ruh hastalarından korusun hepimizi.
afiyet olsun *
11 mart 2010 dan beri entry girmeyen ve bizleri merakta bırakan yazar.
beni güzel entry'lerinden mahrum bırakmış olan yazar arkadaşım. maalesef ki silik.

takip ettiğim yazarlar listem gittikçe kısalıyor bakalım, hadi hayırlısı.
üzerine oturduğumuz şey.
bilmecelere konu olmuşluğuda vardır:

4 ayaklı, göte meraklı nedir? sandalye
tahtadan olanlarının kırılma ihtimallerine karşı çok dikkatli olunması gereken eşya.*
(bkz: biz ne badireler atlattık)
(bkz: ben zaten inecektim)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar