bugün

italya'da toscana bölgesinde bulunan ve ortaçağın manhattan'ı olarak bilinen derebeyliktir*. kasabada yaşayan zenginlerin gövde gösterisi olarak dikmeye başladıkları kulelerden dolayı kuleler şehri olarak da bilinir. herkes varlığının göstergesi olarak en yüksek kuleyi dikmeye çalışırmış. (bkz: sidik yarışı) ancak bunun bir sonu olmadığını farkeden yönetim* en yüksek kule olan yönetim binasının boyunu aşmayı yasaklamış. zamanında 72 tane olan kulelerden ancak 14 tanesi günümüze gelebilmiş. unesco tarafından dünya hazineleri arasına alınan kasabada ayrıca bilmem kaç yıldır dünyanın en güzel dondurması* ödülünü alan dondurmacı da bulunmakta ve önünde uzun kuyruklar oluşmaktadır.
ve yönetim binasını geçmesi yasaklanınca tam yönetim binasının yanına şehrin en zengini, yönetim binasıyla eşit uzunlukta ikiz kule dikmiştir. bu da tarihteki ilk ikiz kulelerdir.

edit: imlâ.
italyan homoseksüeller birliği komitesi başkanı.
bruschetta nın en güzelini yiyebileceğiniz, zamanı unutturan, masallardan fırlamış antik ortaçağ kasabası.
az önce andığım yer.
görsel
kente girişteki terasın orada depo gibi bir yer 10 bin euro'ya satılıyordu. almayı düşünmüş ama vazgeçmiştim. şimdi 100 bin Euro olmuştur. enayilik.