bugün

Samsung üretimi android telefon.Güzel telefon, donma olayı yok. ön kamerasında bile flaş var. Yalnız 13 mp kamera diye koyduğunuz kameranın merceğine afedersin kafam girsin. Yine de cep telefonuna bir buzdolabı parası vermek istemeyenler için ideal.
içerisinde abuk subuk android app leri bulunmayan samsung telefonu. full batarya 7+ saat ekran süresi aldığımda ağzım açık kaldı. batarya performansı çok çok iyi. sabah ayrı akşam aayrı şarj dedrdinden kurtulmak için tavsiye üzerine almıştım, gayet yerinde bir seçim oldu. özellikle gold rengi karizmatik duruyor. ekran oldukça büyük ve sık sık mail vs alıp gönderediğim için çok işime yarıyor. görece düşük ram kesinlikle sıkıntı çıkarmıyor. telefon çk iyi optimize edilmiş. yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve çok çok memnununç ön kamera flaşı entresan olmuş. fotojenik birisi olmadığım için ben zaten selfieye karşıyım * arka kamera düğüm fotoğrafçısı falan değilseniz gayet yeterli. iç ve dış mekan çekimlerinde ben memnun kaldım. tek eksisi, ekran camı gorilla glass değil ve çizilmeye çok müsait.

şarj derdinden kutulmak isteyen varsa çekinmeden alsın. tam bir fiyat performans canavarı. 4 yıllık emektar note 2 nin yerini tutmaz ama kesinlikle başarılı bir cihaz yapmış samsung.

edit : hiç oyuncak telefon görmemişlerce oyuncak gibi göründüğü söylenen telefon.
Şu zamana kadar hep android samsung telefon kullanan bir vatandaş olarak iphonedan başkası yalan diyorum kasma yok ne kadar çok uzun zaman geçse bile aldıktan sonra diyorsunuz ki ben neden iphone daha önce almamışım.
tavsiye üzerine aldığım telefon. şarjı iyi gidiyor , kullanışlı , şimdilik sıkıntımız yok.
Bir q7 degildir.

Ronaldoooo
son zamanlarda popüler olan şarj süresi epey uzun olduğu söylenen kullanışlı bir telefondur.
Telefonu 1 aydır kullanıyorum ekran kalitesi ekran canlılığı s3 kadar yok kasma yok ısınma mobil veride azcik oluyor bitmek bilmeyen bir bataryası var ön flash 5mp on 13 mp arka 1.5gb ram 8 çekirdek iphone 5 le kıyaslarsan arada şarj farkı var bu arada samsung bu telefonlara fazla destek vermiyor s4 u 5.0.1 e kadar getirdi ama buna 6.0 in cikacagi bile mechul .
5 ay sonra donmaya başlayacak telefondur.
Çok dandik duruyor galaxy s3 ün aynısı gibi a serisi daha güzeldi ilk çıktığında onun da içine 2016 editionla ettiler. .
Sattığımız şikayet gelmeyen kasmayan,donmayan,hafızası dolmayan,fiyatı uygun olan şık duran nadir telefonlardan.
çabuk şarj oluyor ve hemen bitmiyor. ama sabahtan geceye de sadece %20 gidiyor demek de acayip hani...
kullanımı rahat, hoş bir telefon. ben sevdim. 3gb ramle uçuyor masallah.
yalniz dikkatimi ceken bir husus oldu; cok fazla ınternet harcıyor sanki. tasarruf modu etkin, oto guncellemeler kapali ve şebeke modu sadece 3g olmasına rağmen 2-3gunde 1gb gidiyor neredeyse (sürekli kullanımda) bu isi çözemedim bi.

edit: benden kaynaklıymıs olay çözdüm. instagramda videolara bakmayın olm, skip60 kotayı.
Bana samsung'u sevdiren telefondur. Ben pek anlamam pixel'inden inç'inden ama tek bildiğim hızlı ve şarjı uzun süre gitmesine rağmen ne takılıyor ne de ısınıyor.

Tt. Öğle 3'te %100'den müzik video vs izleyerek şuanda %40'a düştü. Gayet normal abartmaya da gerek yok.
s3 ten j7 ye gecen biri olarak korkarak gecmeme ragmen parasini hakeden bir alet oldugunu soyleyebilirim.

sarj konusundan bahsedilmis zaten cidden sarj omru iyi. on kamerasinda flas olmasi cok iyi bunun yaninda on kamera kalitesi de cok iyi gercekte.

genel itibariyle orta segment bir telefondan beklenen her seyi size sagliyor, uzmuyor efendim.
yeni aldığım telefondur j7. öncelikle ekranı çok iyi yani renkler çok canlı performans olarak çok beğendim. pil süresi hakkında ise akşam şarja koyuyorum uyumadan biraz takılıyorum telefonda şarjı %90'a indiriyorum gün içerisinde bazen oyun oynuyorum bazen müzik dinliyorum akşam eve geldiğimde şarj %65 oluyor bu konuda bence başarılı.

3 yıl sonra edit: telefonu kullanmaya devam ediyorum. performansında zerre kadar düşüklük olmadı. pil performansı ilk aldığım gibi. tavsiye ederim. herhangi bir kronik hatayla da karşılaşmadım.

5 yıl sonra edit: telefonun batarya performansı ilk aldığım zamana göre %20 falan düştü. Kasma donma gibi herhangi bir sorunu yok. 5 yıldır cayır cayır çalışıyor.
j7 prime modeli gayet kullanışlı diyorlar.
bilmiyorum gerçi ne kadar doğru.
Samsung kullanmayınız.
Bugün gördüğüm telefon kamerası pek hoşuma gitmedi.
14. ay, hala donmadı.
2015 modeli rüyalarımı süsleyendir.
750 tele olunca eniştemle beraber direkt telefoncuya
güzel telefon.
kardeşimde 2016 modeli vardı.
çok uygulama yükleyince anakartı bozuldu.
900 lira masrafı çıktı.
s4 kullanıyor.
çok uygulama yükleme demiştim. dinlemedi. perişan oldu.