bugün

kendimce doğru önermedir. şimdi diyecekler ki ne alaka ?

android sistem ortaya çıkana kadar samsung vs apple diye birşey var mıydı ? yoktu. çünkü apple bugune kadar diğer firmalardan hep ayrı durdu. hepsi windows kullanırken o kendi sistmeini kullandı. diğer firmaların sattığı ürünlerin aynı özellikte olanını 2 kat pahalı sattı. ama daha kaliteli sattığı için hep takdir aldı.

günümüze gelelim. apple müzik çalar telefon tablet, pc, tv, laptop dalında ürün satmakta. samsung da, pc laptop tv tablet ve telefon satıyor.

tablet leri karşılaştıralım. an itibari ile ipad 1-2-3 olarak apple, piyasadaki saysıız tablete karşın piyasadaki pazar payını %66 ile elinde bulunduruyor. son 1 yılda tabletten internette girilmeler istatistik olarak döküldüğünde, internet kullanımında %90 lık ipad baskınlığı var.

tv dalında ise apple tv bir lcd olmadığı için samsung un tv sektörüyle örtüşmüyor.

şuan mac air den bu entry yi yazıyorum. özelliklerinin aynı olduğu samsung laptop ise ev arkadaşımda var. o çok ısınıyor oyun kasıyor 3 saatte bir reset iyi geliyor diiyp soğutucu kullanıyor. bende gram donma ısınma yok. parası çok ama kalite ortada.

samsung müzik çalar gördünüz mü ? ben ipod touch ipod nano ipod classic ipod shuffle çok gördüm.

ev pc si dalında da aynısını diyebiliriz. imac ayrı bir dünya. kablosuz müthiş klavye ve fareyi söylemiyorum bile.

gelelim telefona. samsung, google ın android i olmadan bir hiç. şu durumda ise çok geliştirdi kendini bu sektörde. ve apple a kafa tutmayı başardı. hatta s3 ve nexus un iphone 5 den iyi olduğunu iddaa edenler de oldukça fazla. tabi bence iphone yine önde ama hadi bu sefer sizin dediğiniz olsun. samsung iphone la yarışıyor. bu da, samsung vs apple değil, samsung vs iphone demek oluyor.
apple samsung süren bir davaları vardı telif hakkıyla ilgili muhtemelen apple kazanır çünkü dava amerikada açılmıştır.