bugün

Seyir tepesindeki manzarasi o biçim memleket.
referandum da evet diyerek atatürkü sevmdiğini haykıran kent.
babadan dolayı memleketim olan sevdiğim şehir.
var fakat yazın falan geliyorum. benim yerime de göm sayın yazar.
Karadeniz’in adanası. Öyle pis yer. Evet.
Aklınıza gelebilecek bütün civatalıkların, tereddütsüz hergün yaşandığı cağnım memleketim.
Yazları geçirdiğim memleketim. Atakum’u muazzamdır.
bi yetkiliyle bi bacımızın macerası vardı bu şehirle ilgili hatırlayanlar fav.

ipucu paradise05.
En son gezerken "vay bee beyaz ev de batmış." diye düşünerek yürüdüğüm, her daim burnumda tüten memleket. Çiftliğin tadını kaybettiği de bi gerçek. Yerini bilenlere artukbey tavsiye ediyorum kahve için. Ben yaza kadar içemiycem.
Karadeniz’in en büyük ve en kriminal şehri sin city mübarek, ayrıca 5 yıl ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim için ben de ayrı bir yeri vardır, severim.
trabzon ve rizeyle kiyaslanacaksa daha iyicedir.
karadeniz bölgemizin bir ilidir. iklim değişikliği sık sık görülür.
karadenizin en modern kenti.
ilerde yaşamak istediğim il.
Karadenizin en gelişmiş şehri. Görmeden ölmeyeceğim kesinlikle.
Sabahtan akşama yoğun hava değişikliği görülen il.

Sabah çıkıyorsun, bi bakıyorsun, güneş tepede, yanıyor hava. Güneş gözlükleri, tişört, yazdan bir hava adeta.

Öğleden 1-2 saat sonra kapanan hava, akşama kış oluyor.
Türkiye'nin ikinci en büyük akarsuyu olan Yeşilırmak samsun'un çarşamba ilçesinden Karadeniz'e dökülmektedir. Çarşamba ovası da Yeşilırmak'ın taşıdığı kumlarla oluşmuş bir delta Ovasıdır.
karadeniz'in en gereksiz illerinde her zaman zirveye oynayan bir köy.
bu ne kadar Suriyeli?
suriyelinin suriyeden bol olduğu memlekettir.
iş imkanım olduğu için artık yaşayacağım il. şimdilik şirin.
mayıs celb döneminde 2. grup olarak haziranda eğitim birliğimin çıktığı yer bakalım merak ediyordum zaten nasıl bir yer diye gidip göreceğim. bu arada samsunlu kızlar eklesin.
tam ortasından karadeniz sahil yolu geçtiği için ana caddesi biraz karmaşık. çarşı merkezi de eski olmasından dolayı biraz dar.
genel anlamda yaşanacak şehir. batı park ve doğu park yeter.
askerlik için ideal. hiçbir mahrumiyetin olmaz.
Giresun’a giderken yol üstü göz attığım şehir. Otogara gelirken iğrenç bir yapılaşma görmüştüm. Sahil şeridi iyiydi biraz daha tabi, evet.
görsel

Edit : ciddiyim koyar.