bugün

cübbeli ahmet hoca'nın sansürsüz programında söylediği beyanat. gerçekse hepimiz günah rekoru kırdık. boşa gidecek o kadar namaz oruç, tüüh yahu.
cübbeli fetva makamı olmadığından siklemeye gerek olmayacak durum.
(bkz: kılda keramet olsa götte çıkmazdı) *
saftirik mürit paralarını jet skide ezip okunmuş manitalara dokundurmanın haram olmadığı düşünüldüğünde kastını aşan yorumdur.
koskoca kainatı yaratan her hücreyi yaratıp ona rızık veren ve daha nice sonsuz kudret sahibi allah'ın insanın sakalını kesmediği zaman onu cehennemde yakacağı yalanını uyduran hocanın fetvasıdır.
yavşaklara dert olmuştur. evet doğru müslümanın jiletle dipten sakal kesmesi haramdır.
Haramların en büyüğünü yaşamak için ;

gillette mach 3

reklam.
Bundan kaç yüzyıl önce makasın olmaması neticesiyle peygamberinde kesmeyişinden gelen uydurma bir savdır.Akıllı düşünmek lazım peygamberin saçıda uzundu saç kestirmekde mi haram oldu şimdi ?
sikin ucunu kesmenin sevap olduğu bir dinin kuralı.
çük kesmek helal, sakal kesmek haram. çüke sakal bırakmak çözüm olabilir.
(bkz: etek traşı)
(bkz: kaynak götüm)
sakalı bir karış uzatmak sünnettir. bu uzunluğa kadarki sakalı kesmekte tüm karar kişiye aittir. sakalı uzatmamak haram değildir az sakalı kesmek de haram değildir. sakalı bir karış uzatmak sünnete riayettir büyük sevaptır ve kişide müslümanlığın dalaletidir. bu sakal korunmalı sünnete uygun şekilde ömrün sonuna kadar bakılmalıdır. işte bunu kesmek haramdır.
eğer inanmıyorsanız harama helale bakmıyor olmanız gerekir burda dalga geçmekle neyin peşindesiniz
eğer hükme uymuyorsanız iman gereği hükümle dalga geçmiyor olmanız gerekir
eğer herşey tamam da cübbeli ahmet hocayı sevmiyorsanız o zaman bu meseleyi araştırmanız gerekir.
ulan amına koduklarım ne ayaksınız milletin inancıyla neyin dalgasını geçiyorsunuz burda.
köselerin için çok uzağında kaldığı durumdur.
beyin sahibi olmadan fikir sahibi olanların hakkında atıp tuttuğu kuraldır.
tüm yazılanların içinde sadece bir tane bilgi içeren ve doğru olan entry var. atarlısını mı dersin komiklisi mi dersin ne ararsan var. tamam dinle alakalı şeylerle alay etmek çok hoşunuza gidiyor olabilir ama en azından doğrusunu öğrenip ona göre alay etmeye çalışın.
bu arada tekrar doğrusunu yazalım da öğrenin siz de.
http://www.hayrettinkaraman.net/yazi/hayat2/0258.htm
ben okudum siz de okuyun.
bir arabın pislikten kesmediği sakallarını örnek alarak önce sünnettir daha sonra da haramdır denilmiştir.
(bkz: götünden günah uydurmak)
(bkz: şirk)
Kıldan tüyden haram fetvası vereceğine insanlara dinini sevdirse cennetlik olacak kişi beyanı. Mesela ilk önce namazı sevdir, sadakayı, vefayı.. Müritlerin bunları yapsın ahlaklı bireyler olarak yetişsin sonra çok isterlerse sıra gelir kıla tüye.
haklı durumdur. sünnettir sakal bırakmak.
bugün yarısını keserek yarım günaha girdiğim durumdur o halde bıyık bıraktım evet evet ilk defa bunu yaptım iki gün sonra o da kesilecek askerlik malum.
Haram değildir.
insanları yanlış bilgilendirmeyin..
islami kurallara göre uzatılırsa sünnettir.
Cüppeliden sallama çaylarrr.
Geçen yine sallıyorum.
Sakal Traşı olacaktım 1 saat sonra neden böyle söylediniz ki şimdi. 14 yıldır da Traş oluyorum bir daha hiç kesmezsem tüm sakal traşı günahlarım silinir mi?
Sakal kesmek haram ise berberlerin hali daha da beter desene o halde dedirten hödü durumu kesinlikle şüphesiz..