bugün

türkiye'den başka hiç bir ülkede kendisine rastlanılamayacak insanlardır. arabanın ön koltuğuna oturduğunda sevinen insan bu insanlara bir örnektir mesela.
(bkz: recep tayyip erdoğan)
askeri ücret alan , emekli aylığıyla geçinen , memur maaşı alan insanların bu kadar az parayla yaşamını saglamaya çalışan insan toplulugu sadece türkiyede görülür.
üçüncü katın balkonundan tutması için kardeşine çamaşır makinesi atan adam.
koskoca binayı dikip yangın merdivenini ahşaptan yapan müteahit.
bankada,hastanede ya da herhangi bir devlet kurumunda,otobüs için ya da hepsini geçtim tuvalet için dahi kuyrukta bekleyen ve beklemekten bitap düşüp birbirini yiyen insan,insanlardır.
saksı yerine yoğurt kabı kullanan insanlardır.
Özgürlük diye bağırırken, diğer kişinin özgürlüğünü hiçe saymak.
(bkz: AJDAR ANıK)
(bkz: ercik kral)
(bkz: ajdar anık)
(bkz: arıza adam)
(bkz: kedi kesen emo kız)
(bkz: okan bayülgen)
(bkz: yeşim salkım)
(bkz: serdar ortaç)
-sigara yasağı tabelasının altında sigara içen insanlar
-selpak mendil satmak için ayağına yapışan ve belli bir mesaafe sürüklendikten sonra bırakan inanlar.
yurtdışına çıkamayan vatandaşlarımızdır.
deniz kenarında şalvarla gezip beline sigara paketi sokmuş teyze
amcaooolu ~http://www.uludagsozluk.com/k/amcaooolu/~ na göre : terminatör teyze
dini dinin kurallarına göre değil de kendi kurallarına göre yaşayan ve herkesin de o dini kendi kurallarına göre yaşamasını bekleyen, dini her işine alet eden, kendisinin yaptıklarını yapmayanları veya yap(A)madıklarının yapanları kendi kurallarına göre yaşadığı din çerçevesinde asıp kesen, sağa sola kafir kafir diye tüküren, dinden çıkar elde eden insan tipleri olabilir efendim.
bulgura, kömüre ve beyaz eşyaya oy satan insanlar.
motosiklet kullanırken kaskın camını açıp o aradan sigara içen insanlar.
bizim pederin iş yerindeki abimiz, bu gruba şahane bir örnektir.

bu abinin soyadı dana olduğu için, yıllardır her türlü geyiğin baş malzemesi olmuş; artık herkes ona "dana efendi" diye seslenmeye başlayınca da durum adamın canına tak etmiştir. mahkemeye başvurarak soyadını değiştiren bu abimiz, sanılanın aksine öyle afilli bir şey değil, bu kez de kendi rızasıyla soyadını koç olarak belirlemiştir. başka bi ülkede böyle güzel, saf ve samimi insanlar yoktur herhalde.*
otobüste platonik aşka yakalanıp otobüsten indiğinde aşka acısı çeken varlıklardır.
adam otobüs kaçırmak ister, belediye otobüs şoförü daha cazgır çıkar:

--özet geçer--

Silahlı kişi: Işıkları söndür.

Şoför: Söndürmem.

Silahlı kişi: Sen canına mı susadın?

Şoför: Evet, canıma susadım.

Silahlı kişi: Bak vururum seni!

Şoför: Çek vur dayı, söndürmem diyorum.

Silahlı kişi: Sür arabayı.

Şoför: Sürmem.

Silahlı kişi: Lan sürsene arabayı.

Şoför: Öldür istersen. Sürmüyorum dayı, sen kimsin!
--özet geçer--

video ve haberin devamı da burada