bugün

pastırma-sucuk-kavurma bunlardan birini yumurta ile buluşturma. çıtır taze ekmek ve çay. ama favorimin her zaman çorba olduğunu söylemeliyim.

yiiiiğaaaoohahahahohohooaoaoao.
kızarmış ekmek, tereyağı, köy peyniri, domates, çay. birde kızarmış ekmeğin üstüne tereyağı sürdükten sonra yerken çıtır çıtır ses gelmiyor mu bayılıyorum baba bayılıyorum.
tarhana ve çay ikilisidir.
çıtır çıtır fırından yeni çıkmış simit ve krem peynir.
günün ilk sigarası varsa gerisi teferruattır. *
simit, çay ve güzel bir manzara.
menüde: bal, kaymak, incir reçeli, omlet, çay, simit, tam yağlı beyaz peynir, tahin-pekmez karışımı, zeytinyağlı domatesli dere otlu salata bulunmaktadır.
ekşici oldugu 30 metreden belli olan yazarın menüsü. Simit fırlatmak istıyorum burdan kendine.
olmazsa olmaz beyaz peynir,domates,salatalık,labne,menemen,zeytin,reçel,tahin pekmez,isteğe göre yumurta,kaşar ve ekmek çeşitleriyle muhteşem bir kahvaltı.
vakit çoksa standart kahvaltı, zaman kısıtlıysa domates çorbası.
simit, peynir, zeytin, tereyağ ve bal.
bir kibrit kutusu kadar beyaz peynir, reçel, 2 dilim macar salam, zeytin ezmesi, tereyağ, 2 dilim ekmek ve bir fincan çaydır. bu öğrenci halimle her sabah bu kahvaltıyı hazırlar ve afiyetle yerim.
pınar fıstıklı salam,hellim peyniri,domates,salatalık,biberli zeytin,meyve suyu,uno kepekli.
imkanlar doğrultusunda ortasından kesilmiş gevrek simit ve icine sürülmüş krem peyniyle zeytin ezmesi. e haliyle bir de çay.
kolböreği ve çay.
simit ve çay değildir. en azından bu saatten sonra değildir. aylardır aynı menü amk. bööögh geldi artık. öğlene kadar aç kalmak daha iyi bir alternatif haline geldi sözlük.
tam tahıllı ekmek üzerine sürülmüş tereyağ ve bal. doping gibi gelir mübarek. hasta bile olmazsınız her sabah deneyin. yalnız tereyağı hakiki olacak.
her zaman her yerde en büyük omlet.
ziraat cafeden alinmis bolca yagli pogaca, yalnizca sabahlari cay oldugunu hissettigim ve yine ziraat cafeden alinmis cayimsi. imkanlar kisitli sozluk ne yapayim yani.
Baskasının hazırladığı menüdür. Insan on saat kahvaltı hazırlamaya üseniyor.