bugün

tam olarak "a ha ha ha ha ha aa" şeklinde olup, 80'ler yeşilçamından fırlamış, ukala ve fazlasıyla sosyetik bi kahkaha...
hele birde saba hanımın yalandan yarılması* var ki sormayın gitsin. o da tam olarak "a ha ha ha ih ihi ihihi ay dur dur allah iyiliğini vermesin" şeklinde...
yıldovari bi şekilde anlamsız zamanlarda işittiğimiz kahkaha.
programına gelen herhangi bir konuk: k
saba tümer: s

s- ne tip kadınlardan hoşlanırsın? (burada yavaş yavaş bıyık altından güler)
k- .... bilemedim şimdi siz öyle sorunca.
s- yoksa sende mi kadınlar gibi ne istediğini bilmiyorsun? (burada kahkahanın ilk sinyallerini alırız)
k- ehehe.
s- sevgilin var mı peki? he? a ha ha ha ha ha aa...
k- ne kadar şirinsin.*
önündeki ekrana bakmadıgı zamanlarda attıgı, bozuldugu ve bozdugu anlarda imadadına yetişen kahkahadır. program bundan ileri gitmiyor zaten.
- hayır da ne alakası var şimdi anlamadım
- ay çok şeker ahah hah haaağğ
esra erol'un konuk olduğu program itibariyle "çok itici kahkaha"dan "korku filmi kahkahası"na dönüşmüş kahkahadır efendim.

saba tümer: hah hah hah haha aaaa haha ha ha ha hahah!
ben: bu gece sanki biraz farklı mı kahkaha atıyor? tövbe estağfurullah, ürperdim valla.
annem: evet, cadı gibi gülmeye başladı değil mi?
saba tümer: hah hah hah hah ha! aaaah haha haha haha haaaaa!
(bkz: saba tümer le her gece)
hahauhauhauhuahauaohauahuohahuao şeklinde, içinde bolca o ve u heceleri barındıran kahkaha türüdür.
(bkz: saba tümer was here)*
(bkz: yeri göğü inleten o ses)
(bkz: bin sevgilinden daha çok keyif veren kahkaha)
amaç yarım uykulu izlediğiniz programda sizleri daha fazla süre uyanık tutmaktır.ayrıca reytingleri de yüksek tutarlar böylece.
tonunun, melodisinin saba makamıyla alakası olmayan o canhıraş kahkahadır. daha ziyade kürdilhicazkâr gibidir.*
normal hayatta böyleyse yatakta nasıldır kimbilir.
ışın karacanın konuk olduğu programda kahkahaların eko sesi vermesi hasebiyle televizyonu tamirciye götürmeme sebep olan hadise
(bkz: ne diyorum ben kime diyorum ben yaaaa)
anlamsız bir neşe yaratan kahkahadır.hayatın tüm sıkıcılığına inat saba hanım gülünüz,güldürünüz...
bu kadın bu işi fazla dozda yapınca, gıdaklıyor. özellikle a ha ha ha ha'dan, hemen hemen 4. sıradaki "ha" dan sonra gıdaklama efekti gelmekte. a ha ha ha ha gı gı gı gı... gibi devam etmekte olan gülüş fasilitesidir tanım olarak, zannımca, galiba, sanırsam... (bkz: gıdaklamak)

(bkz: soba tümer gülüşü)

örnek:
http://www.youtube.com/watch?v=rAREgFkPfcQ
Tv izleyicilerinin mutlaka birkez duyduğu kahkaha. Bazen kahkası bitmeye yakın kesikleşmeye başlar , o andan sonrasının oldukça zorlama olduğu bellidir.
zorla atılan kahkahadır.
insana neşe veren, tüm insanlığını canlandıran, içten şizofrenik bi kahkağadır.
çıksa çıksa saba tümerden çıkacak sestir zaten. ha bide bülent ersoy'dan belki.
kahkahadan öte kişnemek gibidir. korkuyor insan.
Kahkaha mı başka bir şey mi düşündürücüdür.insanı ikilemde bırakır.O ses tonunun diyaframdan geldiğine inanmak için bin şahit gerekir. Dediğimiz kahkahadır.
abartılı ve itici.
bazen biraz abartılıdır. hele ki rıdvan abinin cevabının hoşuna gitmesiyle bastığı kahkaha ve karşılığında verdiği "baskette" cevabı ile sanki rıdvan hocaya "gel bana üçlük at deliksiz girsin" der gibi bir ses çıkarışı görümeye değerdir.

http://www.youtube.com/wa...p;feature=player_embedded
babamın "kıs ulan şu bilgisayarın sesini" diye azarlamasına neden olan kahkaha. kahkaha az gelir resmen nara attı kadıncaaz. peder yanlış anladı. başka şeyler izlediğimi düşündü. *
programı gece olmasa,belki daha az korkardım dediğim kahkahadır.