bugün

'eeessoeeessssss essoeeessss' diye devam eden kısmına eşlik edilesi bir kesmeşeker güzelliği.
s.o.s= salak oğlu salağın kısaltmasıdır.
cristina abla öyle bir vocal yapmıştır ki bu şarkıya yüreğimizi titretir alır gider. o güzel ellerinden öpüyorum... param parça edici şarkılardan olduğunu kendinize not düşün, winampınıza da söyleyin akıllı olsun, ikide bir çalmasın.
bir jordin sparks parçası.

bir diğer adı:

(bkz: let the music play)
italyanca salsus kelimesinden türkçeye sos olarak geçmiştir. bilimum çeşitli tatlardaki alternatif besin maddelerinin insanın hayal gücü ile doğru orantılı olarak karıştırılması neticesinde oluşturulan bir ' ana yemeği lezzetlendirme'' ürünüdür. ketçap mayonez hardal gibi yapısı yoğun ayrıca günlük hayatta oldukça yaygın sosların yanında ayrıca beşamel, soya... sosu gibi genel olarak salatalarda kullanılan soslar da örnek olarak gösterilebilir.
kendisine şu entry'mi hediye ettiğim kişi. (bkz: #7207053)
düşüncelerini ortaya koymaya çalıştıkça pekte hoşgörülmeyen yazar, ancak sövmeyi biliyorsunuz yazar arkadaşlarım, karşı bir tez koyun ki biz de aa! öyle değilmiş şöyleymiş diyelim, aksi taktirde farklı düşünmeye başlayacağım.
boş ders oyunudur ne alengirli tanımlar bunlar anlamam ben, s o s diyince boş ders gelir akla.
Komik yazar.

dur biraz daha izleyeyim, iyicene komik oluyor...
lisenin ilk günü tanıştığım ilk vatandaşla oynadığım oyun.
(bkz: türk milletinin binlerce yıl önce olmaması/#7213351)
(bkz: türk milletinin binlerce yıl önce olmaması/#7207595)

amaçları doğrultusunda bilimsel tespitler saçmalayan yazardır. yazdığı her şeyin bilimsel olduğunu söyler ama en ufak bir bilimselliğe rastlanmaz. bizler aydınız, bizler kitap okuyanız muhabbeti yapar ama tarihi gerçekleri de olmamış olarak gösterecek kadar korkak kahramandır. millet kavramının son 100 yılda gelişmiş bir kavram olduğunu, millet kavramını göktürklere kadar götürülmemesi gerektiğini savunur. halbuki tarihi gerçekler bize binlerce yıllık gerçekleri önümüze sunar.

nasıl bir cahil cesaretidir anlamadım. bir de bilimsel gerçekler var gibi konuşmuş. bazı şeyler ağırına gidiyor, diğer yazılarını okuyunca anladım. ve şunu söyleyeyim cahil yazara, bu türk milleti hakkında bilgiler sadece bizim kaynaklarımızda yazmaz. köklü milletlerin tarih kitaplarında da yazar bu gerçekler. sen tarihin tek yönlü gerçeklik kazandığını sanıyorsan hayallerde yaşıyorsun. o sadece savunduğun kürt tarihinde olur.

gerçekleri yalanlayıp, doğruları söyleyene ergen diyen bir yazar efendim bu. türk tarihine güvenmiyorsan yabancı milletlerin tarih kitaplarına bakacaksın. ama sen aydınsın, okumana gerek yok. bizler cahiliz işte, okumak zorunda kaldık. ama onlar da yalandır senin için. çünkü aradıklarını bulamazsın bu kitaplarda! dünya üzerinde bu kitapları yazan milletler, tarihçiler, okuyup onay veren herkes yalancıdır, ergendir senin gözünde. tek akıllı sensin... eleştirdiğin nihal atsız'da bir türkologdur. eserleri de senin gibi saçmalama sonucu değil, bilimsel araştırmalar sonucu oluşmuştur. ama senin için bunlar da saçmalıktır. neden? kalbinden geçenleri yazmaz bu bahsettiklerim. kendini mutlu etmen için senin yazman gerek. sözlükte de yaptığın iş bu...

(bkz: sözde demokratlar)
(bkz: cahil edebiyatı yazarları)
kendimin sanal aleme tezahür etmiş hali. sürekli laf edilen yazar, bazı yazar arkadaşlar okumuyor, cahil tarzı sözler kullanıyor, madem bir şeye inanıyorsunuz tartışın ey yazar arkadaşım. sövüp saymakla olmuyor bu işler, düşünmek lazım, tabii düşünmek zor gelmezse sizin gibilere. her neyse türkolog diye bahsedilen insan utanmasa bütün dünya türk diyecekti. tabi bu tiplerin bir de ilerisi var; ümit özdağa tapanlar. bu insan da türkolog. ermeniler için yazdıkları ise ; ikibin insan ölmüş yalnızca.. o da bilim yaptığını iddia ediyor ; ancak t.c. devleti açıkladığı rakam bu rakamın çok çok üstünde, tabii kaynaklara göre.. ee şimdi nerede kaldı bu türkolgların bilimselliği.. öyle iki kitabı kaynak göstermekle olmuyor bu işler..
okumuyor olarak iddia edilen yazarların ömrü okumakla geçti. çoğu da götünden bilimsel gerçek uydurmuyor. özellikle tarihi gerçek uydurmak kadar büyük bir cahillik göstermiyor bu yazarlar. sadece türk tarihi de okumadı bu yazarlar. eğitim hayatları boyunca diğer milletlerin de tarih kitaplarını inceledi. ama sen büyüksün, sen tanrının yer yüzündeki gölgesisin, sen her şeyi bilirsin. sen at yalanları, arka tarafta inananlara gereği yapılıyor...

bizler bilimsel konuları tartışırız. cahil iddiaları değil. bazı şeyler tartışılmaya açıktır. ama iddia ettiğin çoğu şeyin tartışılması, aksine bir görüş ifade edilmesi cahillik göstergesidir. bazı arkadaşlar okumuyor ühüüüü ühüüüü demekle olmuyor yani. hadi bakalım sen atmaya devam et, biz düzeltelim. bir şeye inanıp burada mavralar atan sensin. sana diyorum be adam, türk tarihine inanmıyorsan ingilizlerin tarih kitabını oku, germenlerin tarih kitabını oku, çin kaynaklarını oku. okudun mu peki? bir şeye inanmış dediğin ben okudum arkadaşım.

kimse bilimsel gerçeklere sövüp saymıyor, sen haricinde. işinize gelmediğinde ağlak edebiyatı yapmayın. köklü bir tarihe sahip bir millet hakkında saçmalamak, fikir beyan etmek değil. bu sadece benim doğrularıma da ters değil. sürüsüyle millete ters bir durum. gelip bana ''tartışalım ühüü ühüü'' ayağı çekiyorsun. öyle saçma sapan, bilimsel olmayan iddiaları sizler tartışın.

ben böyle bir iddia da görmedim. bir de düşün muhabbeti yapmışsın. senin ne kadar düşündüğün ortada. devlet üzerine devlet kurmuş türklerin, millet sahibi olmasını anlayamamışsın. tekrar diyorum, öyle 2 tane 3 tane afilli kelime bularak insanlara mavra atmaya benzemez bu konular. yazdığın şeylerin çoğu düşünme sonucu da olmuyor. çevremde çok yalan yanlış konuşan adam var, sabaha kadar uydururlar ama senin gibi bir uç örneği pek görmüyorum. sürüsüyle milletin tarihi belgelerinde yer alan gerçekleri değiştirmeye gücün yetiyor. nerde? kendi beyninde... hadi bakalım 2, 3 söz sanatı yapıp çevrendekileri inandırmaya çalış.

edit: sana 2 tane kaynak göstermedim, git bütün köklü milletlerin tarih kitaplarını oku dedim. hepsinde iddia ettiğin saçmalıkların tersini göreceksin. tarihi belgeler, yazıtlar vs senin için önemli olmayabilir. bizler senin kadar düşünemediğimizden bu kitapları okuduk zamanında. özür dilerim, direk okumayıp saçmalamamız gerekirdi senin gibi. belki böyle yapsaydık senin gibi ''düşünce adamı'' olurduk...

(bkz: kendini düşünce adamı ilan edenler)
1993 yılında kurulmuş ülkemizde faaliyet gösteren bir özel ambulans şirketinin adı.mercedes marka ve buna ek olarak hava ambulanslara sahiptir.ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki adresten bulabilirsiniz.

web adresi:
http://www.sosambulance.com.tr/
kimseye ağlak demeyen yazardır. saçmalamıyorum, bana türk kandaşlığından bahsedilirse bende size bi siktir git derim. ulan ne anlamaz insanlarsınız, milletorsun, ırk ile kandaşlığı karıştırıyorsun. ayıptır, bir de okumaktan bahsediyorsun, okuduğun kitaplara bak bakalım 1800 sonrası millet ile binlerce yıl öncesi millet aynı şeymiymiş. çünkü o zaman ki millet senin anlamadığın kadar yüce bir şeydir. bugünün faşistlerini anladığı arka enseyi ölçme şeyiyle ölçülmez. o zaman ki millette birileri önder değil, herkes herşeyi yapar, dışarıdan gelen birisi türk olarak kabul edilebilir. ama tabi sizin gibi cahiller bunu anlayacak kadar okumazlar. bildiğiniz şey şudur ; türk milleti dün vardır bugün vardır, hep aynı şeydir, kürtlerde kart kurtla ortaya çıkmıştır, sonrada adamlık taslarsınız orada burada it sürüsü gibi afedersin.
(bkz: #7215976) kürt edebiyatı savundugu sonunda anlaşılmış olan yazardır. e tabi, herkes amacı uğrunda ter döker. bu yazar da bu amaçta saçmaladığı açık açık anlaşıldı. abdullah öcalan'ı düşünce suçlusu olarak ilan ettiğinde gayet anlamıştık zaten. hala yazılan gerçeklere bok atma peşinde. kim cahil kim okumuş çok iyi anlaşılıyor evladım. gerçekleri hissettirince de ağzı bozuldu delikanlının. sakin şampiyon, mavralarına devam et...

sana kim kandaşlıktan bahsediyor be cahil adam. savunacak bir şeyin kalmadı konuyu kendi attığın mavralar üzerinden mi götürüyorsun. öyle mavra atınca inananın olunca kızma be evladım. var olan belgelere laf edecek kadar delikanlı bir ergensin. küfredince bir şey olmuyor be koçum. ayıptır okumaktan bahsediyor diyen adam, var olan en köklü medeniyetlerden haberi yok. daha uygarlıklar tarihini bilmeyen ergen gelmiş bana cahil demiş. götümle gülerim böyle lafa. yahu delikanlı ol da çık şu kürt tarihini savun. konuyu oraya getiriyorsun erkek...

ağırına gidince hemen ağlak edebiyatına devam etmiş. ''faşistsiniz ühüühüüü cahilsiniz ühüüüü'' demeye. kaliteniz bu. öyle herkese mavra attırmazlar koçum. tekrardan diyorum;

1.bu adam tarih kitaplarını okumaz, gelir tarih öğretir.
2.cahilsiniz der, medeniyet tarihinden haberi yoktur.
3.oku deriz yönlendiririz, gelir kendine öğretileni tekrarlar.
4.köklü milletlerin belgelerini örnek gösteririz, bana 2, 3 örnek verme der.
5.mavralar atar, gerçekleri söyleriz anında dokunur küfürler eder.
6.kavim muhabbetine takılı kalmış bir zavallı olduğu halde konuyu dağıtarak prim yapmaya çalışır.

gerçekleri hissettirirseniz de ağlar... devam et koçum, sen at inanana gerekeni yapıyorlar...

edit: artık tarihi konularda saçmalayan sen, tarihi kaynaklar göster. ben köklü milletlerin her tarihi kitabını kaynak gösterecek kadar da rahatım. çünkü dünyanın kabul ettiği doğrular bunlar. ama seninkiler, sadece beyninde yarattığın saçmalıklar. kimileri gerçeklerle, kimileri saçmalıklarla yaşar. senin beğenmediğin gerçekler dünyanın kabul ettiği gerçekler oluyor. mantığına göre de bütün dünya faşist anasını satayım.

(bkz: yiğidime selpak gönderin)
ulan be adam adam olsan yazdığımı anlarsın demek ki bu kadar zavallısın. kürt tarihini savunmadım savunmam, kürtçü falan da değilim, yok inanmıyorsan inandırırım. ama senin gibi gereksiz insanlara karşı söz söylemek sana bir şey ifade etmeyeceğim için burada bu konuyu kesiyorum.* benim yazdığım entry neyi anlatmaya çalışıyor onu anla be abdal! evladım benim.
imdat çağrısıdır . Kolay akılda kalabilmesi ve telgraf çekilebilmesi için üç çizgi, üç nokta, üç çizgiden oluşan "s.o.s" kullanılmıştır
Bu gün popüler kullanım olarak kullanılmakla beraber, SOS geçtiğimiz yüz yıl yaygın bir kısaltma olarak kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle Titanik'in batışın da S.O.S vermesiyle beraber bütün dünyaca tanınmıştır.Bugün artık yaygın bir kısaltma olarak ota boka kullanılmaktadır:

Save Our Ship ( Gemimizi Kurtarın)
Save Our Souls (Ruhlarımızı Kurtarın)
Sink Or Swim (Bat veya Yüz)
(bkz: yoldaş yazar)
... --- ... dır. (bkz: mors alfabesi)
sakin grubunun dağılmasıyla, onur özdemir, soner özışık ve ali sinan çulhaoğlu'nun kurdukları grup.
ilk konserlerini bronx pi sahne'de verecek olan grup. 21 mayıs 2011 cumartesi günü.
ilk konserlerini, belki daha doğrusu; akustik performanslarını bizzat izlemeye gittim. saat 22:00 da çıkarlar diye bekledim. tabii ki kendilerine 30-60 dk arası bir zaman izni de tanımayı unutmadan. ancak bu erteleme süresi 90 dk yı bulunca tabii olarak içten içe bir isyan baş gösterdi. hadi dedim kendi kendime onur 90 dk ya da değer. ama en son sahneye ne idüğü belirsiz bir hanım kızımızı alıp, onunla beraber yıldız tilbe söylemeye başlayınca, kuzu kuzu coverı ile gerilen ben; daha fazla dayanamadım ve bronx pi sahneyi çok uzun bir süreliğine terk etme kararı aldım. s.o.s bu yolda devam ederse fikrimce sakin in başarısının yanından geçemez. umarım eski günlerine geri dönerler. ama onlar doğru yolu bulana dek sağlam indie müzik icraa eden tek grup büyük ev ablukadır.
soner, onur, sinan üçlüsünün oluşturduğu yeni bir pop grubudur.