bugün

(bkz: lucid dreaming)
Genelde konusulur bu gibi durumda ve insan kendi sesine uyanır.. Kimi zaman agladıgını farkeder yarı uykulu yarı ayık niye aglıyorum diye düsünür sonra bos bisey oldugunu anlayıp rahatlar..
çok zor yapılabilen bir eylemdir.
*
anlık olaydır. bir an anlarsın. Fakat diğer bir olaya geçince her şey değişir. Doğru rüyalar alemine.
neyse ki rüya, ya da ; vay be rüyamış duygularını yaşatır.
istenilen an uyanılabilir. örneğin bir ses duyduğunda veya konuşmalar duyduğunda... yarı uyanıksnızdır. çevrenizdeki bazı şeyleri algılayabilirsiniz ama gözleriniz kapalıdır.
rüyanın sizi götürdüğü ortam bazen o kadar absürd olur ki 'yemezsiniz' yani.
ortaçağda şovalye olduğunuz bir rüya sizi hiçbir zaman aldatamaz mesela.
arada bana da olan şeydir. Özellikle vurdulu, kırdılı rüyalarda rüya içinde hayati tehlike atlattiğım zamanlarda başıma gelir lakin rüya olduğunu anlamama karşın hala korku içerisinde rüyaya son hızıyla devam ederim.
bu şekilde 3. katmana inen bir arkadaşım vardı, orada eski karısıyla tekrar bir araya geliyordu falan.. böyle git gel iyice pelteye dönmüştü beyini! her seferinde on yaş yaşlanıyordu tabi kolay değil! sonra okuttuk bunu hayata yeniden başladı, şimdi anaokuluna gidiyor.
tam rüyada olunmayan durumdur aslında. uyku ile uyanıklık hali arasıdır. o anda insan dıştan gelen sesleri duyabilir ancak algılayamaz aynı zamanda dışından konuşabilir ama genelde saçmalar yada bilinçaltındaki herhangi bir olayı çağırıştırabilir.
Rüyada sayısal sonuçların çıkması durumunda; Ziktir lan! rüya bu demektir.
eskiden çok fazla yaptığım ama uyku düzenimi bozduğu için şu aralar çok uzak durduğum ama ara sırada bana da olan histir. doğrudur rüyada farkındalık güzeldir. aya uçarsınız, güneşe, vb ne yapmak isterseniz onu yaparsınız.

(bkz: lucid dream)
(bkz: lucid)
böyle bir olaya hiç rastlamadım. rastlayanıda duymadım. keşke öyle birşey olsa insan yaşamaya korktuğu herşeyi yapar.
rüya ne zman sarpa sararsa o zman anlıyoruz rüyada olduğumuzu.
Bir keresinde yanımda olan sevgilime aynen şöyle demiştim: "bu bir rüya, beni bi çimdiklesene."
psikolojik olarak çok tehlikeli bir durum. hemen bir doktora başvurun.
(bkz: lucid dream)
Kabus gorurken cok ise yariyan durum. Uyanip 3 kulhu 1 elham okuyorum.
fazla inception izlemiş kişi söylemi.
(bkz: astral seyahat)
(bkz: ulu rüya tabirleri)
"aynı zamanda rüyanızın rüya olduğunu da unutmak" ile birleşince sabah sabah dağınık bi beyinle uyanmanıza sebep olur.
bazen sıkıcı, bazen avantajlı bir özelliktir. mesela güzel bir hatunla birlikte veya yerde bol bol para bulduğunuz bir rüyadasınız. rüya olduğunuzu anladığınızda "vay amk" deyip üzülürsünüz. kabus durumlarında ise, mesela yüksek bir yerden yere düşerken veya her konuda çok sıkıntılı bir duruma düştüğünüz anlarda, "uyanayım da bitsin amk" deyip korkudan kısa zamanda kurtulursunuz.

(bkz: krizi avantaja çevirmek)
Kotu bir sey bende ruyamda oldugum anladigimda uurumdan gokdelenden falan atliyorum cok guzel oluyor ama.
herhangi bir dezavantajı olmayan, uykudan istediğiniz zamanda uyanmanızı sağlayan durum.

rüyayı rüya olmaktan çıkarıyor, bir nevi hayallerde yaşamak gibi bir şey bu. mesela rüya saçmaysa işler sarpa sardıysa, sikerim yapacağınız rüyayı diyip kendinizi, yazarların istediği ölüm şekillerindeki başlıktan bir alternatif seçip uyandırabilirsiniz.