bugün

belli belirsiz distortion'lu sound,
aktif efektler..
akustik davul ve bas,
analog synth sesleri..
yer yer 70'lerin funk ve soulu..
melody a.m. albümleriyle portisheadi anımsatan *
norveçli ikili..
küçük bir sözcük oyunundan gelen bir kelime..
duman ve mantar kelimelerinin birleştirilmiş hali..
danimarkalı şarkıcı.
(bkz: what else is there)
elektronik müziğin yeni üstadları. röyksopp's night out isimli leziz parçanın müellifi. 'kuzeyden gelen sıcaklık'...
dinlenildiğinde çok farklı duygular uyandıran, değişik bir müzik anlayışına sahip electronik müzik grubu.what else is there ile tanıdım.tüm şarkıları harika.
"faithless'ı bırakın röyksopp bir numara"
Kahvaltı ederken de sevişirken de şarkılarıyla size eşlik edebilecek müthiş Norveçli grup.

Top 5 :triumphant-only this moment-what else is there(trentemoller mix)-sparks-poor leno
kıyak kafayla dinlenilebilecek yegane gruplardandır.
(bkz: what else is there)
danimarkalı degil norveçli olan grup.
(bkz: only this moment)
güzel olduğu kadar garip müzik kliplerine sahipler. hepsi izlenesi, şarkıları dinlenesi.
(bkz: eple)

melankolinin dibine vuran bir çok parçaya sahipler.
(bkz: remind me)
rahatlıkla, 2005 çıkışlı the understanding albümündeki triumphant'ı repeat'e alıp "mod"a girebiliceğiniz şahane grup.
çok hoş parçalar çıkartan kişilerdir. fena halde tavsiye edilir.
özellikle "only this moment" adlı şarkılarına hasta olunan, yaratıcı kliplerin sahibi müthiş insanlar topluluğu.
yeni albümleri harika olmuş gruptur. çeşitli warez sitelerinde bulunabilir junior isimli albümü.
21 haziran'da efes pilsen one love festival kapsamında, ilk kez türkiye'ye gelecek olan norveçli elektronik müzik grubu.
kuzeyin soğuk denizlerinden, insanın içini ısıtan sıcacık parçalar yapan norveçin elektro ikilisi. son albümleri junior'da iyiden iyiye tempoyu arttırmış, beklentiler üst noktaya çıkmıştır. takipteyiz.
fifa 2006'faki bir sound trackleri ile tanıdığım grup. şarkının ismini unuttum.

edit:google'dan bakıp buldum, follow my ruin. ayrıca rock müzik dışında başka tür dinlemem ama bu aklımda yer etmiş oynaya oynaya.
"Follow My Ruin" adlı şarkıları fifa 06 soundtrack albümünde yer alırken
fifa 10'da da "lt's What I Want" adlı şarkıları bulunacakmış.

http://en.wikipedia.org/wiki/Royksopp
fevkaledenin fevkinde.
what else is there adlı şarkının klibiyle kesinlikle en güzel video klibin sahibi olan gruptur.
http://www.youtube.com/watch?v=u3njX4nSO5U
iskandinav tarzı uzuvlarıyla, bizleri elektronik müziğin derinliklerine gömen süper ikili. yakın geçmişte 3. albümleri junior 'ı yayınlamışlardı.
röyksopp forever parçaları ile beni benden alan elektro müziğin kralları.
(bkz: loop a alinip surekli dinlenen sarkilar).
Diğeri için: Dj Shadow - (bkz: what does your soul look like).
norveçli elektro tarzı müthiş parçalara imza atan grup.