bugün

kendinin ve hükümetinin yetemediği her olay gibi bu ekonomik krizide allaha havale edip bize birşey olmaz mantığının açıklamasıdır tayyipin yaptığı.

alıştık biz bunlara.
bilimsel bir acıklama bekleyenlerin avcunu yalaması gereken hededir. kimden ne bekliyorsunuz arkadasım? bir bakın kimler yönetiyor ülkeyi ne hallerdeyiz?
- recep bey vatandaşın %60 ı aç ne diyorsunuz?
+ buna da şükür.

- recep bey işsizlik aldı başını gidiyor bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
+ nasip kısmet bu işler.

- recep bey kriz ülkeyi vurdu, halk perişan hı?
+ allah yardımcıları olsun.
rte: türkiye krizden etkilenmeyecek hamdolsun..

6 ekim pazartesi : imkb yüzde 8,6 düştü..

düttürü : türkiye etkilenmez tabi, bütün borsa yabancıların elinde hamdolsun..!
akp bayraktarlarinin da cogunun hamdolsun cevabı verecegini düsünürsek savunma beklemenin yanlıs oldugu durumdur.
** sayın başbakanım, dünya'nın her tarafından kriz haberleri gelmekte?

rte : hamdolsun biz de böyle bişey yok.

** : biz derken ülkemizden bahsediyorsunuz değil mi?

rte : Zannediyor musunuz ki; o paralar bizi mutlu edecek? Ondan mutluluk dileyeceğiz,işte o zaman muhatabınız Allah'tır. Bizi mutlu etmek için her zaman hazırdır.

** : ????anlıyorum... öğleden sonra çok büyük bir deprem bekleniyor endexlerde?

rte : Bir kimse, ibrahim bin Edhem hazretlerine, kendinde bulunan ayıpları, kusurları bildirmesi için yalvarınca; "Seni, kendime dost edindim. Her halin, her hareketin, bana güzel görünüyor. Ayıbını başkalarına sor" cevabını vermiştir.

** : hımmm...yani dolar'ın 1500 sınırlarına dayanıyor olması çokta önemli değil diyorsunuz?

rte: wuuwwww oldu mu o kadar? hamdolsunnnn hamdolsunnnnnnn!!! eehehheeehee paranın mına koyyddmmm...

** : sayın başbakan??

rte : nutradhyutanjddsadkkdsaks....

** : evet sayın seyirciler, bu da bizim kriz .
yakında iki gulfu bir elhem okumamıza neden olacak recep tayyip erdoğan söyleşisi.
sasirmamak gerekir. rte bu sozun ustune gegirip elhamdulillah bile diyebilir.
imkb, dolar, faiz ve euro fiatlarının hamdolsun kriz biz teğet geçti söylemine mükemmel bir cevap vermiştir.

imkb bir günde %10 düştü, dolar: 1.74 ytl ve euro: 2,15 ytl.
memleket batıyor, herif çare olaraktan hatim indiriyor. şaşılacak şey
hamd mı olsun ?! (bkz: tövbe estağfurullahh)