bugün

rocker yerine kullanılan, "rock müziğini dinleyen ya da yapan kişi" anlamına gelen bozuk türkçe kelime.
türkçe olmayan bir kelimeye türkçe bir ek getirilmesi ile oluşan komedi.
rock üretir. *
+ siyah giyinmeler, uzun saçlar falan. ne ayaksınız lan siz ?
- abi rockcıyız biz.
+ neycisiniz ?
- rockcıyız.
+ siz rakcıysanız, biz de hapçıyız ulan!
* çatapata çatapata

olası diyaloglardandır. kullanımına dikkat edilmelidir.
yanlış hatırlamıyorsam rahmetli cem karaca tarafından rock rok şeklinde telafuz edilir haliyle Rocker da Rokçu şeklinde telafuz edilirdi.

Ben de baktım Üstad'a rakçı demeyi bıraktım Rokçu demeye başladım.
yeni nesil özentilerden oluşan stil.
uzun saçlı olanlara hemen yapıştırılan damga.değilim ulan olmuyorum rakçı falan arabeske vurdurursunuz siz adamı be !
ilginç, çok hoş. Çok özenilen tiplerdir, bazıları da özentidir. Bazıları da gerçekten 'sarsıcı'dır.

ingilizcede ki "rocker" ın türkçesi. Asıl kelime anlamı "sarsıcı" olarak kullanılmaktadır. Olayı budur zaten, sarsıcı, yıkıcı. Lakin rock müzik tutkunlarından Kazım Koyuncu der ki;

"Baba ben yıkıcıyım ama, kendini bilmez değilim."
(bkz: Kazım Koyuncu)
türkçe değildir. tdk'ya bakarsak rokçu olduğunu görürüz.
rock alıp satan kişilere verilen isim.
Sokaklarda gezen, ne söylediğini anlamak için kırk takla attığım, bağırarak satış yapan satıcıları anımsatan kelime.
Eveeeet rocklarım vaaaarrr! Ucuz rocklarım vaaaarrr! Rockçı geldiiii haaaanıııııımmm!
Rockçı işareti Milliyetçi işaretine benzediği için bazı cahillerin milliyetçi zannettiği uzun saçlı esrarkeş tarzı insanlar.
2013 senesinden beri mensubu olduğum kuruluş. önceden rapçiydim sonradan rockçı oldum.
Akıllara serpil hanım kızımızı getiren sıfattır. Evribadi serpil.
7/24 tsm, protest müzik, trip hop vs bile diyemeyeceğim alakasız ruh hallerinden müzikler dinlesen de giyim tarzın uçsa rockçı olarak nitelendirilirsin. Kaçışın yok kardeşim, elele tutuşup, birlik olup rock piyasasını bayram eylesek mi, eylemesek mi? Kurt muhtac olmuş kuru soğana bilmeyiz söylesek mi, söylemesek mi?
çirkin olduğu için sadece karanlık fotoğraflarda güzel çıkmaktadır, o yüzden rock gruplarının yüzde sekseni grup pozlarında, albüm kapaklarında siyah temaları kullanırlar.

olm bu satmıyor artık, devir değişti. eskiden düzen hakimdi, siz ergen tavırlar saç sakal birbirine girmiş falan düzensizlik satıyordunuz da şimdi biraz da sizin yüzünüzden herkes it kopuk gibi takılıyor. hayır koskoca müzik dalını itoros yuvasına çevirdiniz. o ergenliğinizin üzerinden de en az 15-20 yıl geçti. şu uzun saçı bi kestir bi traş ol, bi kendine çeki düzen ver aq.

gelmişsin 40 yaşına bi tarafındaki kıllar kadayıf olmuş hala garip garip hareketler.
rocker diyorlar bunlara. müziğini yapan var, imajını yapan var, sadece müziğini dinleyip imaj takılanı var.
ama toparlarsak yaşam tarzı diyebiliriz..

saçları, dövmeleri motorları olur. içki, sigara kullanmayanları yoktur dersek eğer yanlış olmaz. bir üst levelleri ise uyuşturucu kullanır, en azından denemiştir yada ortamında bulunulmuştur. seks olmazsa olmaz. kimin eli kimin cebinde belli değildir. duygusallık bu adamlara ters bir imaj sergilerler.

(şahsi fikrim bu ne lan ! nereye kadar am k ? rak dinle tabi ki candır..)

bütün dünyada da bu akım son demlerini yaşıyor.
altın çağları bence seksenlerin sonu ile ikibinlerin ortalarına kadardı. artık gerileme ve yok olma dönemindeler maalesef.