bugün

fr. tenefüs anlamında kullanılabilir..
(bkz: recreation)
yenilenme, yeniden yaratılma veya yeniden yapılanma anlamına gelen latince "recreation" kelimesinden gelen rekreasyon; kişiyi zorunlu iş etkinliklerinden sonra yenileyen, dinlendiren ve gönüllü olarak yapılan faaliyetlerdir.
başlık nick uyumudur.

şuanda okuduğum bölümdür. insanın boş zamanlarını aktif olarak kullanmasıdır. insanın çalışmak,uyumak,beslenmek gibi temel olayların dışında kalan zamanlarda uygulanır. aslında rekreasyon yaşamla iç içe olan bir kavramdır ve bilmeden yaptığımız çoğu olay bu alana girmektedir en basitinden tv izlemek diyelim .*
(bkz: sözlük yazarlığı yapmak)
nesildaşım hoşgelmiş. trollüğe adımlar ata ata gidiyor kendileri
araştırmadan, etmeden yazdığı alakasız entryle takip etmeme sebep olan an itibariyle entry ve nick uyumunu geride bırakan su katıksız troll

(bkz: we dare)

(bkz: cahil cesareti)
seni gidi katıksız troll, devam et ... anladın sen *
izmir ve bursa illerine karşı çok acayip bir sempatisi olan troll.
çok değerli uludağ modları bu troll'ü hakkın rahmetine kavuşturarak, kıçına tekmeyi uyarısız bir biçimde basmıştır, tebrikler tapılası mod kardeşlerim kim yaptıysa gözlerinden öpüyorum,ama dahası var bitmedi

şu saatlerde bir darbede başka bir yerden yemiştirki* ne olduğunu ne siz sorun ne ben söyleyeyim* ama sorun yoktur hayat devam ediyordur.

iyi yönden bak biraz canım kardeşim troll olmak öyle herkese nasip olmadığını öğrendin, şimdi sana serdar ortaç'dan bir şarkı armağan ediyorum bonus olarak parçayı kendin seç*, neyse al şimdi şu 3 lirayı canım kardeşim şarap al gel içelim*

bak unutmuşum yahu senden önce başkaları o şarabı alıp gelmişti dimi, aşkın şarabını içmişlerdir onlar bu saatte* ama üzülme canım kardeşim sana buradan da bir ders çıktı bak oda şudur ;

şarabı önce alan pipiyi öttürür,
alamayan banyonun bacasını tüttürür,
kimileride benim gibi bu saatte sümkürür.*

sen gittin,
adın kaldı,
ama üzülme dostlar seni hatırladı.
boş zaman değerlendirme bilimi.
Reankarnasyon diye okuyup basbaya entry girdiğim başlık. Yanlış okuduğuma da hiç şaşırmadım.
rekreasyon ; beden eğitimi ve spor yüksekokullarının veya spor bilimleri fakültelerinin bir bölümü. boş zamanları güzel geçirip kendini geliştirmekle alakalı bir şey. türkçeye çevirmek gerekirse "yenilenme" olarak çevrilebilir.
(bkz: yenilenme)
edit : bu bölümle alakalı açılmış bir web sitesi bile var kendi bölümleri olan rekreasyonu tanıtıp, bu konu ile ilgili bilimsel ve popüler yazılar yayınlıyorlar.
https://www.rekreasyonist.com/