bugün

şahsımı göklere çıkarmış olaydır. hiçbir terörist ülkenin cumhurbaşkanı, utanmada, suçlu olmasına rağmen türkiye cumhuriyeti başbakanı'nı azarlamaya kalkamaz.
(bkz: verilen tarihi ayarlar)
benim gibi bir akp düşmanını bile alkışlatmış ayardır. açık açık .iktiri çekmiştir. helal olsun.
tayyip erdoğan'ın 2009 mart seçimlerini akp'ye kazandırdığının işareti olan ayardır , zira bu hareket mhp'ye cok fena zarar verecektir . şahsi düşüncem ise ;

(bkz: helal lan sana başbakan)
yarin bir gün bir tarafımıza girecek ayardır. yerel seçimlerde ülkem seçmenine selam krizde sürünmeye devam sloganıyla yola devam etmektir.
doğru sözler sarfetmiştir. ancak orada bağırıp çağırması kıpkırmızı bir suratla ortamı terketmesi akıllara zarardır. ziyandır.
ülkü ocaklarında beyinleri yıkanmış, dizilerle uyutulmuş, futbolla manyaklaştırılmış, kahvehanelerde beyni uyuşmuş, bankaları hortumlansa gıkı çıkmayacak ama 3. sınıf bir türk takımı bir maç kazanınca savaşlar kazanmış gibi kutlayacak halkımı televizyon karşısında 'oleyyyyy oleyyyyyyyyy' gibi nidalarla sevindiren olay. insanlar hakedildikleri gibi yönetilirler. evet. yerel seçimleri kazandırmıştır. türkiyenin ekonomik darboğazı, yapısal problemleri, terör sorunu önemli değildir. tayyip erdoğan peres'e laf sokmuştur ama. bu yeter.

not: kömür de verecek sana.
kendisini sevmemekle beraber... (bkz: benim için davos bitmiştir)
uslubu çok yanlışta olsa, alkışlayanlara da kayaraktan verdiği ayar sağlamdı...

ama not;

+ simon peresi deniz baykal ile karıştırdı.
+ çok sinirli konuştu, olmamalı.

ben napıyorum lan!?! beceremedi lan işte, ayarı da eline yüzüne bulaştırdı sayın seyirciler, neyi geveliyorsam...

sonradan gelen edit: hay mnskim şu başlığı gündeme getirip durmayın arkadaş, ne kar kaldı ne ma *

ne o gücüne mi gitti?
on numara beş yyıldız olmuştur. Allah sonumuzu hayır etsin. (bkz: vay anasını serhat neler dönmüş ya)
(bkz: başımıza taş yağacak)
seçim yatırımı olsa da hislere tercüman olan ayardır. ağzına sağlıktır, peres'in ağzına salıncak kurup gerekeni yapmıştır rte.

alayımızın keyfini yerine getiren hadise

--spoiler--

benim gibi bir akp düşmanını bile alkışlatmış ayardır. açık açık .iktiri çekmiştir. helal olsun.

--spoiler--
(bkz: sahalarda görmek istedigimiz hareketler bunlar)
söylediklerinde ne kadar haklı olsa da üslubunu daha düzgün kullanması gerektiği kesin olan recep tayyip erdoğan eylemi.
daha evvel imf hakkında da benzeri cümlelerin kurulduğunu ancak ardından imf ile masaya oturulduğu hatırlanacak olursa, laf değil icraat lazım bize.
Tayyib erdoğandan hiç hazzetmememe rağmen.
(bkz: Çok güzel hareketler bunlar)
defalarca izlediğim ayardır. tüylerimi diken diken etti.
bir milletin uyanışı diyorum ben buna.
dünya bizi hafife almasın.
ne lan öyle israil'e 25 dk, bize 12 dk.
hak ettiler bu ayarı.
sayın başbakan konuşurken bir anda israile saldırdık galiba mübarek olsun dedirten ayardır.
videosunu izleyebileceğimiz ayar.

http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=107901 * *
bazılarında üzüntü yaratmıştır. sebebi de abd'nin ermeni soykırımını artık kabul etmesi an meselesiymiş.
ne lan bu her sene her sene aynı heyecan.
her sene abd kabul edicek mi etmiycek mi diye fal açıyoruz, şirinlikler yapıyoruz.
bırakın artık bunu. bütün avrupa kabul etti de ne oldu?
biz türkiye'yiz. bunun bilincine varın artık.
recep tayyip erdoğan ın milyonların içinde biriktirdiklerini adamın yüzüne baka baka söylemesidir. Öyle senin benim gibi klavye delikanlılığı değil adamın gözünün içine bakarak. Helal olsun...
peres'i bir hayli dumur etmiş ayardır. *
bizim başbakanlarımızda genellikle bağırdıkları ülkelerin temsilcilerinden izin alarak bağırma, şu seçimler geçene kadar idare et deme alışkanlığı olmasına rağmen takdir ettiğim hareketlerdir. tabii ki bir oyu hakedecek kadar olmamak kaydıyla.
bu millet en büyük başarılarını inceldiği yerden kopsun anlarında kazanmıştır.
aşağılık kompleksli bünylerin 'gerçekçi mi bu davranış? biz onlara mahkumuz' zırvalamalarına atfen: israil'e daha doğrusu küresel bazda yahudilere karşı zaafımız olduğu doğrudur. bu bağlama noktalarını onlardan daha iyi bildiğimi de temin edebilirim. lakin bu zaafiyet asla onurumuzdan daha önemli değildir. bırakın da özkaynakları 42 gün yeten ülkeler* yalasın onların bir yerlerini. belki gerçek anlamda planlanmamış bir kriz patlak verir, recep tayyip efendi de kanımızı emen yahudileri atatürk gibi kapıdışarı eder de kısa dönemli bir buhrandan sonra tekrar eski günlerimize döneriz.
faideli bir bilgi: osmanlı imparatorluğu zamanında imparatorluğun diğer bölgelerine sık sık maddi yardımda bulunup toparlanmasını sağlayan anadolu toprakları 250 milyon insanı refah içinde yaşatmaya yetecek kadar bereketli ve stratejik bir yerdir.
ayar verilir tamam eyvallah. ama ayar vermede bir adab-ı muaşeret kuralı vardır ayar verilen yere göre. orası davos, kasımpaşa değil. vatandaşa "lan" dedin kabul ettik ama davos'ta olan şeyleri sadece bizim vatandaşlarımız değerlendirmeyecek. destekleyenler de olacaktır tabi, ben de destekledim ama uslub hiç olmadı. başbakan başka bir şekilde söyleyebilirdi söylemek istediklerini. olayın yankılarını bekleyip göreceğiz.
salonu terketmeden önceki konusmasına baslamadan önce, kulaklıgını çıkarmasında cok derin anlamlar gizlidir. hani, ''ben bu konusmayı yapacagım, denilen hiç bir şey sikimde değil'' mesajını iyi vermiştir.