bugün

recep tayyip erdoğan'ın geçmişi, icraatleri, profili ve diğer özellikleri esaslı bir biçimde incelendiği zaman ortaya çıkan gerçek.

o bizdendir. yüzüne baktığımda muhtar emmiyi, bakkal amcayı, cami hocasını, mahallenin babacan dedesini görmüyorum desem yalan olur.

kendisi de beyan etmiştir zaten;

(bkz: erdoğan ın anıtkabir özel defterine yazdığı mesaj)
Çok doğru önermedir...

Tabi aradaki 300 koruma , 4 zırhlı araç , 2 helikopteri saymazsak...
Göt kılı beyanıdır.
(bkz: mal beyanı)
rte yi çok seven kişi beyadınır.

evreleri artarak gitmektedir. eskiden adam diyorlardı yemedi. şimdide halkın adamı diyorlar. bu da yiyeceğe benzemiyor hep sıfat ekliyorlar ama özne bozuk.
hangi halk, adam bildiğin elitist.

kendine şato yaptırıyor, jumbo jetler aldırıyor, dünyanın en lüks yaşayan lideri neredeyse suudi prenslerinden sonra.

hepsini de halk adamı denen eşeklerin parasıyla yapıyor...
koruma ordusunun içinde efe efe yürüyüp "başbakana yuh çekersen tokadı yersin" diyen, kendisini protesto edenlerden kaçarken bir markete giren ve oradaki vatandaşa yumruk indirip "ne kaçıyorsun lan israil dölü" diyen kişinin, bunları halktan biri olduğu için, halkın ta kendisi olduğu için yaptığını düşündüğümüzde, evet doğruluk payı olan önerme.

ama şimdi 8 tane koruma arabası, 40 tane korumayla gezen birine de sen çıkıp "halkın adamı" dersen, ben sana kaba nahiye olarak da isimlendirilen bölgemle bile gülemem. bak gülemiyorum. evet.
halkının içinde 1500 koruma ile gezen halk adamına söylenecek son söz olabileceği muhtemel konu.
O yüzden halkın içine girerken binlerce korumayla girmektedir.
aksini iddia eden monşerdir.

(bkz: monseur)
oğlunun o yüzden bağdat caddesinde dükkanlarıyla şirketi var ,kızı o yüzden villa da oturuyo , kızı bi zamanlar o yüzden başbakan danışmanı diye bilmem ne kadar yalan dan yere maaş alıyo ,o yüzden topraksız köylüler var ,o yüzden soma daki insanlar fıtrattan ölüyo ,o yüzden van da çocuklar donuyo ,o yüzden işçiler imamlardan çok çalışıp az maaş alıyo ,o yüzden halkın oyunu makarna ve kömürle alıyo ,rte eyle halkı ya da halkçılığı yan yana getirmeyin ,gerçek halk insanlarına ayıp oluyo...
bu halkın %50'sinin toplam gelirinden fazla malvarlığı olduğu göz önüne alınırsa, doğru bir önermedir hakkaten..