bugün

Genellikle halk türkülerinden ve millî ezgilerden oluşturulmuş müzik eseri. *
(bkz: rapsodi istanbul)
serbest,
doğaçlamaya yakın müzik eseri..
(rhapsody) Eski yunanistan'da "rapset" adı verilen gezginci saz ozanlarının söyledikleri, enellikle içinde homeros'tan parçalar bulunan türkü ya da koşuk.
ilginç tasarımları olan mobilya firması.
(bkz: beyoğlu rapsodisi)
sonuna istanbul eklersen harıka teoman şarkısı.
zsolt von harsanyi tarafından yazılmış, sahire sağman tarafından türkçeye çevrilmiş, franz liszt'in müzik ve aşk hayatını anlatan kitabının adı.
uzak durulması, hatta yanından bile geçilmemesi gereken mobilya firmasıdır. "ürünü çok beğendim, bayıldım, öldüm bittim" gibi bir durum yaşarsanız, alın fotoğrafı, gidin bir mobilyacıda yaptırın. neden mi? çünkü termin süreleri 7 ay. garanti kapsamındaki ürünlerde problem çıkarsa tamir ediliyor, haklarını yememek lazım. fakat onun da termini 2 ay. çekilir çile değil amk. uzak durun.
(bkz: homeros)'un koşmalarını içeren halk türküsü-ezgisi.
kesinlikle uzak durulması gereken mobilya firması, sipariş ettiğim teşhir ürününü yasal cayma hakkımı kullanıp almaktan vaz geçip paramı geri istediğimde bunu kabul etmeyen, mahkemeye vereceğim dediğimde ise bir miktar para kesip kalanını geri vermeyi teklif edip adeta haraç isteyen zorba bir firma, ulan yasa gayet açık aldığınız ürünü kullanmadan 14 gün içinde geri verme hakkına sahibiz sen neyin derdindesin ?
konya menşeili gayet kullanışlı mobilya firması. teyzemin kullandığı türü 7-8 yıldır jilet gibi duruyor. her gelen yeni mi aldın diyor. gayet iyiler...
Bohem rapsodisi.

(bkz: bohemian rhapsody)
(bkz: queen)