bugün

akp iktidarında dalga dalga yükselen yobazlık sebebiyle dayak yemeyle sonuçlanabilecek kampanyadır. maalesef.
daha çok sevaba girecekleri için oruçluları sevindirecek organizasyondur.
sonra inananlar yobaz, müslümanlar gerici(!) diye slogan da atarsınız.
Ergen kampanyasıdır. Saygısızlıktır.
Oruc tutan insanlar sabrettikce sayenizde daha cok sevaba girerler.
iftardan sonra kampanyaya katılanları döveriz. yediğimizi sindirmemiz için spor olur. yapın siz.
Canım sen müslümanları tanıyamamışsın galiba.istersen elinde damacanayla gez bütün sokakları. Son nefestede olsak Allah deriz su değil.
iyi bok yemektir.
Nerde senin özgürlük anlayışın hani herkes başkasına zarar vermediği sürece istediğini yapabilirdi açık açık söylesenize bizim derdimiz sizinle değil dininizle alakalı diye.
Allah seni de bagislasin. Senin içinde dua edicem.
beni heyecanlandiran kampanya. oyss icimde su bosaldi, bol bol su icecem ramazanda. ^^
Döverler olum sizi. Her ne kadar birçok dini içimizde barındırsakta böyle şeyleri normal karşılıycak bir ülke değiliz. inanıp inanmamak, orucun tutulup tutulmaması bunların hepsi insanın kendinedir, bireysel tercihlerdir. insanları tercihleri için yargılayamazsınız ama her şeyi geçelim insanların birbirine duymak zorunda olduğu saygıdan dolayı bile yapılması uygun olmayandır.
alkolsüz kampanya olduğu için destek vermediğimdir.
ramazanda sokakta su içiyoruz bunu milletin gözüne baka baka yapıyoruz iyi bok yiyoruz kampanyasıdır.
önceden yazılmış olduğu gibi oruç tutanları etkilemeyecek kampanyadır. dert değil bi şişe su içmişsin önümde...
bi deb şu var ki; şiddet içerikli uyarılar da ibadetinizi tehlikeye atar aman diyeyim. oruç tutmak yalnız yememek içmemek değildir.
--alıntı--
18 yaşını doldurmuş olsa bile kişi, kendi kendisine acı çektirme hakkına sahip değildir. hele 18 yaşından küçükler için bu suçtur.
--alıntı--

madem insan kendine acı çektirme, zarar verme hakkına sahip değil, o zaman içki, nargile, sigara gibi kişinin bedenine zarar veren şeylerin de külliyen yasaklanması lazım. (bkz: ne içtiyse aynısından istiyorum)

tanıma gelecek olursak: orucun anlamını bilmeyen gavat kampanyası. aç kalmak insanın bedenine zarar vermez, ona açların halinden anlamayı öğretir. açlıkla, susuzlukla imtihan eder yazın sıcak ve uzun günlerinde.

ayrıca zaten sokaklar (özellikle büyük şehirlerde) sokaklarda su içenden tut, yemek yiyene sigara içene kadar dolu. oruç tutanların yarısı kadar tutmayan da var. o nedendendir ki oruçluları rahatsız etme amacıyla su içelim kampanyası yapmaya gerek yok. zaten sokaklar kampanyasız bunu yapanlarla dolu. kaldı ki müslümanlar su içenden etkilenmezler. anca götü başı açık kadın çıkartacaksın ki sokakta oruçlular etkilensin. ondan da erkekler etkilenir anca...
(bkz: nasıl o ç oldum)

saygısızlıktır. su iç ki içiyorsun ama bunu kampanya haline getirmek neyin nesi? senin tribin kime, derdin ne?
Isterseniz sokakta iskender yiyin, umrumuzda mı, biz nefsimizin kölesi değiliz..Suymuş gülerim ben buna..
kampanya değil gayet doğal olması gereken durumdyr. yaz ayında ramazan olacak ve biri olmayan şey için aç susuz kalma özgürlüğüne sahipse ben de istediğim yerde su içip yemek yeme özgürlüğüne sahibim.
katılmaması gereken kampanya.
(bkz: gerçek ateizm bu değil)
(bkz: gerçek kafirlik bu değil)
(bkz: gerçek trollük bu olabilir)
meyve suyu ile destekleyiceğim etkilinktir.
Sizin bu yaptığınıza saygısızlık derler eğer bu saygısızlık hayata geçerse bizde buna sizi o yürüdüğünüz sokakta oruç siniriyle öldüresiye dövmekle karşılık veririz. Kimsede bir şey diyemez ödeşmiş oluruz.
taaddun emaresidir.
troll görev başında karşısında cahil yobaz bir güruhun ona verdiği müslümanlıkla alakası olmayan cevaplar içeren başlık.

ramazanda sokakta su içmek etik bir davranış değil ama senden saygı bekleyen inançlarını mahrem sayan bu topluluk kendinden başka kimseye saygı göstermiyor bu normal mi ? su içeni linç edin diye bir ayet ben kuranda bilmiyorum bilen varsa söylesin, sen nefsini terbiye edeceksin başkasını terbiye etmek veya cezalandırmak inandığın dine aykırı. hristiyan veya musevi hatta ateist bir kişi sokakta su içiyor diye öldürülebiliniyorsa kimse bana hoşgörüden müslümanlığın güzelliğinden bahsetmesin, dini kişisel çıkarlarına uyduran pezevenkler şu toplumu artık bir rahat bırakın.
hoş olmayan, etik açıdan cahil insan eylemidir.
oruç tutanlar kendi rızalarıyla oruç tutmaktadır. bu insanlara kasti olarak bu tarz eylemler yapmak hoş değildir kanımca. gerçi insanın sabrını denemesi açısından bu tip eylemlere maruz kalması orucun mantığına uyabilir, lakin tekrar ediyorum "kasti" bir bilinçte bunu yapmak kişiye bir şey kazandırmaz.

oruç tutmayan vatandaşın aslına bakılırsa, çoğunluğa saygı çerçevesinde olmak kaydıyla normal hayatını sürdürmesi nedense çok garipsenir bu ülkede. gerçi durum gittiğim arap ülkesinde de aynıydı, tutmayanlar çok zorlanırdı.

orucun mantığı nedir zaten?
sadece akşama kadar aç kalıp tıka basa yemek yeme eğlencesi mi?

gün gelse, kıtlık çıksa ya da savaş olsa... günlerce aç kalınsa mesela, ya da esir düşsen, düşman karşında su içip yemek yese... işte oruç yoluyla buna bir nebze olsun talimlenir insan. sabretmeyi öğrenir.

ama yok, bu memlekette oruçlu olduğundan dolayı "asabi" olmaya hakkı olduğunu düşünenler epey fazla.
ee sebep? çünkü o vatandaş oruçlu!
hani vücudu dinlendirme, sabretmeyi öğrenme, sevap ayıydı ramazan? ne oldu ki azın boğa gibi saldırıyorsun sağa sola?

sigara içene, su içene, yemek yiyene neden takıyorsun?
bırak adam takılsın, sabretmek böyle olur. nefse böyle böyle hakim olunur.

ve en ilginci de sanırım şu sayfadaki yorumlar ve de bu memlekette islamı oldukça tuhaf yaşayanların mantalitesi!
döveriz, linç ederiz, asarız keseriz... tam bir "islami savaş" unsuru gibi!

netice korkunç!
birileri kendini sadece aç bırakarak sevap kazanmaya ve sokakta su içenleri dövmeye adamış!
oruç işini sabredebiliyorsanız yapın, ortada deli gibi burnunuzdan soluya soluya, onun bunun yediğine içtiğine karışa karışa dolanacaksanız, asacaksanız, kesecekseniz, herkesi baskıya alacaksanız ve en önemlisi belkide, akşamları "ziyafet" çekerek iftar yapacaksanız tutmayın.
Kampanya olması saçmadır. Fakat onlar sevap kazanacak diye ben bu sıcakta susuzluktan ölemem kimse de bir şey diyemez.