bugün

extra günah points kazanandır.
o yüzden n'apıyoruz? götümüzü sıkıyoruz.
eğer hristiyanlığı da müslümanlığı da oluşmasını sağlayan aynı tanrı ise bir tutarsızlık olduğunu bilen insandır. yanlış anlaşılmasın allah ve peygamberlerine yürekten inanırım ama şu kitaplar yok mu ?
Ramazanda icince günah, diğer aylarda icince sevap mı ki bu kadar olay oldu. Anlam veremedim.
Benim olmadığım şeydir. Mübarek 11 ay ne güne duruyor. (bkz: ramazan dışı piiiz)
(bkz: şarapçı)
diğer 365 gün boyunca içen adamdır.
eyüp sabri tuncerdir bu insan. rahmetli ramazanda alkol alamasaydı o güzelim kolonyalarını yapamazdı.
diii mi?
siz 11 ay zina, alkol her şeyi kullanın sonra ramazan geldi aa biz içmiyoruz diyen insanlardan daha dürüst davranan insandır.

(bkz: bu benim lan)
Sadece ve sadece alkol alan insandır.
Özellikle ramazan aylarını bekleyen insandır, ramazan gelse de içki içsem der bu insanlar.. yemedin değil mi?
diğer 11 ayda olduğu gibi, içkisini yudumlayan insandır.
gereksiz insandır.
müslümanlar için kişisel olarak bir önem arzetmeyen insandır. kimseyi ilgilendirmez. sadece uyarmak düşer. leküm diynüküm veliye din.
herkes kendisinden sorumludur mantığıyla yaklaşmayacağım bu sefer hani bir söz vardır her koyun kendi ayağından asılır diye. evet her koyun kendi ayağından asılır ama maalesef kokusunuda yani leş kokusunu da etrafa yayıyor. sözü şuraya getireceğim bugün araba içinde alkol alan adama. ulan eşek herif tamam madem içiyorsun bi siktir git ramazazan da bari evinde iç hem alkol al araba kullan hem de bunu ramazanda yap. oldu mu şimdi?
en asil duyguların insanıdır.
11 ay içip de bir ay içmeyip allah'ı kandırdığını sananlardan daha delikanlı olduğu için sevap hanesine x4 bonus sevap yazılır.
ramazan ayını tanımayan, kaale almayan, tövbe ve istiğfar etmeyi düşünmeyen acınacak zavallıdır, unutmamalıdır ki ramazanın aziz ruhu da kendisini kaale almayacak, hatırlamayacaktır.
herkes yaptığında özgürdür. içmesini bilen sonuçlarına katlanmasını da bilir.
benim icinde oldugum olaydir.
kimseyi ilgilendirmeyen olaydir.
gunahina razi oldugum olaydir.
gelip laf edenleri herzaman göt edip gönderdigim olaydir.
adam gibi ictigim edebimle ictigim ramazan ayinda göstermemeye calistigim olaydir.
kisacasi sanane banane aqdur.
not: şakirtler eksi yagmuruna basladi. medeniyetsizler.
ramazan günlerini diğer günlerden farklı olmadığını düşünen insandır. din vicdanı bir haksa, insan dini konularda kendi vicdanıyla başbaşadır.
ramazan dışında alkol almasıyla arasında fark bulunmayan insandır. adam içmek istiyorsa içer sen oruç tutuyorsun diye adamı tartışma konusu etmenin ne anlamı var. bırak adamı rahat, içecekse içer. içsin, zıbarsın, gebersin, o da sana beddua eder, kim ölür kim kalır Allah bilir, ya da şansa kalmış. hadi işine.
üzerine araba kullanmayı düşünüyorlarsa şanslı insanlardır. nitekim söz konusu dönemde alkolle ilgilli polis çevirmesi pek olmamaktadır. bu anlamda içmek için en müsait dönem ramazan ayıdır.
ikindi ezanı okunurken çalıştığı masada osura osura ekrana bakan ama oruç tutan tiplerin kafasını kurcalayan , kendisine sorarsanız -mide benim değilmi ister içerim ister zıçarım ister bomba koyup patlatırım, sana ne amk sana da bok yemek düşer- deyip adamı alkolün üstüne küfür edip daha da günaha sokmanıza imkanı vereceğiniz kişinin şahsi özgürlük alanına giren bir durumdur.
kimseyi ilgilendirmeyen insandır. saygısız ve edepsiz olanlar bu insana laf söyleyenlerdir.
istediğini istediği zamanda yapma özgürlüğünü yavşakları delirtircesine yaşayan adamdır.
11 ay içip sıçıp ramazanda amin diyen insanlardan daha ahlaklı, daha dürüst olan insandır. kimseyi kandırmadan adam gibi bira tuborg içer.
ramazanın ya da diğer günlerin birbirinden farkı yoksa onun için istediği zaman alır alkolünü. sana ne?