bugün

Efe Gold ya da Beylerbeyi Göbek gibi 3-5 fazla verilerek alınabilecek markalar tercih edilirse rakının hala o muazzam lezzete sahip olduğu görülebilir.
Yeni Rakının tamamen bozması ve diğer markalardan da sevdiğm olmaması sebebi ile (Müezzen bunlardan ayrı ama artık o da yok) kendin pişir kendin ye usulüne geçtim. Ve ortamı, masayı, oranları da iyi ayarlarsan içilebilecek en güzel alkollü içkidir.
siktirtmeyin şimdi bana rakı adabınızı! (sesli yükseldim)

böyle düşünen rakı adabını bilmiyormuş muş.

rakı adabı dediğiniz şey damıtarak içmek mi? o iş vodkada da viskide de aynı şekilde yapılıyor ve evet, yudum yudum, yavaş yavaş içince oturaklı bir sarhoşluk vuku buluyor.

fakat rakı adabı, rakı muhabbeti, rakı kültürü diye diye bir edebiyat uydurmuşsunuz son sürat gidiyorsunuz.

eeeyy ümmet nereye gidiyor bu gençlik?

ulan neyse.

size lanse edilen, sinemanın türk edebiyatı ile birleşmesiyle ortaya freudyen bir propaganda çıkmış, beyinleri yıkamış ve sonuç olarak anasonun dili uyuşturan o mayhoş tadını bile özenti bir tavırla benimsemişsiniz.

işin özü budur.
. adabı diyeceksek eğer, biraya da denilebilir, viskiye de hatta tekilaya da.

neden yok peki?

zira bizler her şeyin bokunu çıkarmakta bir numarayız. alkol söz konusu olduğunda ise rakıya tutunmuşuz, dünyayı turluyoruz, ama kafalar nasıl güzel, size güzelliği getireceğim deyip şu kapıdan çıkasım var avradını silkeyim!

bu arada alkole zam gelecekmiş. rakı ve viskimi de evde yapsam iyi olur. şarap paklamıyor. lanet olsun!
Sadece rakı değil tüm içkiler kötü bence. Tavsiye etmem içmem de.