bugün

ayağa düzgün pas vermenin imkansızlığını ifade eden oyun.
Çıktığından beri malum bir penaltı atma sorunu yaşatan oyun. Çözüm olarak:

penaltı sorununu oyun çıktığından beri aşamamış tüm dostlara ve sevenlere gelsin:

http://www.turkcespiker.com/pes-2011-penalti-rehberi-penalti-nasil-atilir

Antreman modunda biraz çalıştıktan sonra el alışıyor, %100 çalışıyor.
bal modunda takımın siz oynarken farklı, oynamazken farklı oynadığı oyun. siktiri boktan bir takımı 2., 3. yılınızda ilk 3 e sokabilir veya şampiyon yapabilirsiniz, ancak dinlendirildiğiniz veya kart cezalısı olduğunuz bir maçta takımın 4 gol yiyip bir gol bile atamaması fena koyar. örnek vereyim şampiyonlar ligi yarı final mücadelesi tottenham vs napoli. cavani, lavezzi, magrao, de sanctis gibi elemanların yanına bir de aguero gelmiş, ilk maçı 5-0 kazanıyoruz, 2. maçta sakatım oynayamıyorum 4-0 yenilip kıl payı finale çıkıyoruz.

not: siktiri boktan takımlar kategorisine napoli girmez, fena sallıyorlar normalde de.
sizi onca maç dinlendirmeyip şampiyonlar ligi final maçında dinlendiren bir td ye sahip mod. 16 maçtır yenilmiyorduk lan! boru mu bu?
görüyorumda şutlarına paslarına hala laf söyleyenlerin olduğu oyundur. ulan bende mi sorun var? ben neden mermi gibi şutlar atıyorum? ben neden paslaşma sorunu yaşamıyorum? çünkü zorluğunu farkedip 2 gün sonra bu ne biçim oyun diye bırakmadım. kareye bas gol olsun yok arkadaş sen şuta basarken aşağı yukarı yön tuşuna ve r1 e basmassan o topun tribüne uçmaması için hiçbir sebep yok. ya da kafa atarken ya da pas atarken adam kaçırmak r1 e aralıklarla basmassan kazanma şansında yok. ankara karanfilde ödüllü pes turnuvası var entryi okuyanların bilgisine nt yanındaki olgunlara çıkan sokakta gelinde pes nasıl oynanır görün sevgili userlar.
güzel oyun,lakin fifa 2011'in akıcılığı ve gerçekciliği yok.
penaltıdan gol atıldığındai kaleden kaleye gol atmış kadar sevindiren oyun.
Japonun yapacagı futbol oyunu.

Bilgisayara karşı oynuyorsanız ve bilgisayar sizi yendirmeyi kafaya koyduysa:

1- defansta vurduğunuz her top mutlaka birilerine çarpıp rakibin önüne düşer.
2- Arsenalde oynayan 30 milyonluk futbolcu topu tutamaz ve topla birlikte her defasında taca çıkar.
3-50 milyonluk futbolcu mal gibi ofsaytta takılır durur.
4-rakip oyuncu sizin içinizden topu geçirir ama siz iki adım top suremezsiniz. Rakip yaklaştığı an top haşirt diye ona gecer.
5-benim döneceğim tarafa rakip hep benden önce döner. Benim pas attığım oyuncu kipirdamazken tee anasının nikahından rakip topu alır.
6-topa yakın oyuncu değil uzaktaki oyuncu seçilir.

Vsvs
şimdiye kadarki en iyi pes oyunlarından biri.

messi'nin, ronaldo'nun, ronaldinho'nun, eto'nun ve bunlar gibi bir çok oyuncunun adamların içinden geçe geçe, deparlayarak leblebi gibi gol atma dönemini kapattığı ve herkesi "rakip tanımam, pes'i en iyi ben oynarım" ağızlarından uzaklaştırdığı için.

sevgili yazarlara bir mesajım yok burada, kendi arkadaşlarımdan edindiğim izlenim bu şekilde. baktılar messi, ronaldo uçamıyor oyun çok kötü oldu, yok fifa 11 pes'in eline verdi falan...

kusursuz bir oyun değil, bir çok bug bulunuyor ve aslında tamamlanmadan piyasaya sürülmüş izlenimi veriyor ama yine de dediğim gibi en iyi pes oyunlarından biri.

defansı önde kurup, orta sahayı kalabalık tutarak ve bolca paslaşarak oyunu karşı alana yıkmak, defansta alan daraltmak, hücumda ters toplar ve atak yönünü değiştirmek başarıya giden yol. en azından benim için öyle.

bu arada en sağlam takımlardan biri de fc porto.
Bugüne kadar bir kez bile barcelona ya da real Madrid ya da Milan'ı seçmedim. Hiç messi, Ronaldo olmadım.

Genelde Paris St germen i ya da Arsenal'i secerim. Gucluyle güçsüzü yenmeyi sevmiyorum. St germenle şampiyonlar liginde, en iyi oyuncu seviyesinde final oynamişligim vardır. Pek kötü degilimdir yani. Öyle çizgiden yardirip kornere kadar gidip orta yapma gibi stillerim yoktur.

Buna rağmen bir insanı rahatlıkla kanser edebilir bilgisayara karşı oynamak.
çok fazla göze batacak şekilde hakem hataları olmasa tadından yenmeyecek olandır. gerçi yine de tadından yenmez, güzeldir ama öyle daha da bir güzel olurdu sanki.
gözümde pes 10 un ötesine asla geçememiş ve geçemeyecek oyundur. insan, gerçekçilikten çok oynadığı oyundan zevk almak ister diye düşünüyorum çünkü.
allahın romen cluj'unun oyuncusuna ceza sahasına giderken arkasından 4 tane arsenalli oyuncu yetişemiyor, yetişince clujlu oyuncu 4 kişinin arasından ne yapıp edip şutunu çekiyor, ama fabregas topu alıp iki adım atmadan romen(bakın bunu ısrarla vurguluyorum romen takımı ya) oyuncu topu alıyor..fabregas amı götü dağıtıyor yerlerde sürünüyor...

bu oyunda rakibin yaptığı hiçbir şeyi senin yapmana izin vermiyor makine...rakip topu alıyor istediği gibi etrafında dönüyor.topu saklıyor.ceza sahasına girebiliyor...hadi sen kontratakta tek başına ceza sahasına girmeye çalış bakalım...drogba gibi bir hayvan romen cluj oyuncusuyla omuz omuza gidemiyor..dakikasında tökezleyip düşüyor..oysa romen takımının oyuncusu rahatlıkla arsenal sahasına tek başına yardırıyor ve dünyanın en pahalı defans oyuncuları adamı değil yıkmak, adama yetişemiyor bile..

topu havadan orta mı yaptın...unut artık onu..o top rakipte...top havadan sana süzülene kadar senin adamının olduğu yere mutlaka rakip gelir.iyi de kardeşim hamleyi düşünüp yapan benim...topun yönünü değiştirmek diye bir şey var..tee karşı kanattaki boş adamıma atıyorum.nasıl olurda benim attığım adam alamadan, bin metreden senin adamım gelir topu alır yahu?..diyelim ki top senin ayağına düştü, sen topu önüne asla alamazsın..düzeltene kadar rakip alır topu...

futbolda hamle üstünlüğü diye bir şey vardır.hareketi düşünüp yapan herzaman avantajlıdır..bir adım öndedir..

pes 2011 hariç... benim düşünüp, benim attığım pasa, benim oyuncu hareketlenene kadar çoktan rakip gelip alıyor topu...diyelim çizgiden yardırıyorsun ve aniden duracaksın...sen durduğunda rakip çoktan durmuş oluyor.normalde bu bir feyktir ve rakibin korner çizgisinden dıları uçması gerek değil mi.hayır..böyle enteresan bir oyun.seken her topa önce rakip hareketleniyor...falan falan...

siz siz olun kanser olmak istemiyorsanız...en iyi oyuncu seviyesinde bilgisayara karşı oynamayın.
penaltı atılamayan oyun olduğu iddia edilmektedir ama bu saçmalıktan öteye gidemez. çünkü, atılıyor arkadaşım.
yapılıyor ediliyor diye "çok süffer oyuncuyum" ayaklarına yatanlar milyarlarca insanın beceremediğini nasıl becerdiklerini de anlatsalarda feyz alsak.
tartışmasız en iyi takımı real madrid'dir. ronaldo tutulamayan bir oyuncu olarak yapılmış. messi ise güzel, fakat ikili mücadelelerde yetersiz.
Ronaldo'ya dikleme gidin alıyorsunuz Messi ilk 10 metreden 1 takımı çalıma diziyor ama sonra bozuluyor.Barca'dır pas özellikler 99 adamların ras gele bir tarafa pas atsanız bile biri çıkıp alıyor topu.Messi ile q-x yapın attığı her pas gol pozisyonu adamın.
hayır ben bunu anlamıyorum amına koyayım sega aterilerden beri oynarım futbol oyunlarını gol 3 ler japon 3 ler falan filan ne güzel çocuk ruhumuza hitap eden oyunlardı vururdun orta sağdan gol olurdu ben bu sene pes dedim yani kaleciyle karşı karşıyasın gol atamıyorsun tamam bende beceriksizimde ulan oyun bu be pas atarken adama döncen bakcan vercen rasgele vermicen sut cekerken görerek cekcen bas parmağım nasır oldu bu pes 2011 yüzünden utanmasalar çıkarıp bizi oynutcaklar oyunda ulan bu kadar gerçeklik istesem gidip halısaha maçı yaparım.
niye oynadığımı anlamadığım oyun..

real madrid'i elemek yasak herhalde...oyunda öyle ipnelikler dönüyor ki neredeyse diyeceğim bilgisayar bu oyunu insanın oynamasını istemiyor...kupayı kendi belirlediği bir takıma vermek istiyor..

ulan uzatma 118 nci dakikada real madrid kalecisi aşırtma vuruşumu göt zoruyla parmaklarının ucuyla dışarı çeliyor..oyun autla başlıyor ve ben golü uzatma 119 ncu dakikada yiyorum...sikerim aşkını ızdırabını ha..adama zorla fifa 2011 kurdurtacaksınız.
winning eleven 7 den pes 2010'a kadar iddialı ve * bileği bükülmez olup, tüm iddiamı yitirdiğim oyundur. alışamadığım oyundur, zaten ps2 futbol oyunlarından yeterince zevk alamaz olduğumdan olsa gerek. *
ne zaman biri çıkacak da şu godumunun caponlarına ofsaytı öğretecek diye 4 gözle bekleten oyun. hakemler hiç bu kadar boktan olmamıştı. dokunuyoruz faul veriyor, ceza sahası içinde yada gole giderken düşürülüp 2 salto 4 parende atıyoruz bırakın kartı düdük bile çalmıyor. bazı yıldızlardan top olmak için alnına silah dayamanız gerkirken başka bir yıldız ilk düşüşte sakatlanıyor. bir diğer garip mevzu ise aynı kadro aynı taktikle bire maç önce 5'lediğim takımdan bir sonraki maç 4 tane yiyebiliyoruz. arkadaş tamam kaleci kötü günündedir falan hikayesine sığıncam ( kendim bile inanmıyorum) ama her şut gol mu olur ? her top göte başa çarpıp pozisyon mu yaratır ? o ne boktan penaltıdır ? tek kelimeyle oyunun doğasını sikmişler.
son olarak;
topla koşu dahil 98 olan bir adamı, adı sanı duyulmamış, özellikleri tırt olan adamla nasıl kafa kafaya gider hala düşünmekteyim.
hakem konusu hariç mükemmel dizayn edilmiş konami oyunudur. alışıldıktan sonra vazgeçilmez hale gelir.
muhteşem kadrom:

del piero yaş 18 power 105
kezman yaş 17 power 98
nuno gomes yaş 20 power 97
tote yaş 23 power 101
emre çolak yaş 28 power 93
tello yaş 17 power 93
emre özkan yaş 28 power 96
palmieri yaş 29 power 104
ulaş meyan yas 24 power 94
cirillo yaş 19 power 88
dudek yaş 17 power 94

not: master ligde klasik oyuncuları açık oynayın millet. süper oluyo.
become a legend modu vardır. feci derecede bağımlılık yapar.
(#11589571) yuva yıkma özelliğide eklenmiş lan.
5 senelik emektar joystick'i saçmalatan oyundur.