bugün

amerikanın köklü ve en iyi üniversitelerinden birisidir. ancak ncaa liginde esamesi okunmaz.
kampusu ve ogrenci kapasitesi anlaminda baya kucuk bi universite. az ogrenci kabul eder. arastirmanin one ciktigi universitelerdendir. amerikanin en itibarli, en koklu, en eski okullarindan.. *
(bkz: eksik olsun)
(bkz: john nash)
ABD'de yapılan ülkedeki en iyi üniversiteler sıralamasında birinci olan üniversitedir.
(bkz: prinstın university)
Ivy League'deki 8 köklü üniversite arasında yer alan Amerika'nın en eski 4.üniversitesidir. Kampüsü büyüleyici güzellikte ve çok güvenlidir. Public Safety'i odanıza giren böcek için bile arayabilirsiniz. Nassau Street'de ihtiyacınız olan pek çok şey satılır,ayrıca Princeton Shopping Center ve CVS Pharmacy acil durumlarda yanı başınızdadır. New York ve Philadelphia'ya çok yakındır,misal NJ Transit trenleriyle 23 dolara gidiş-dönüş biletinizi alıp, bir kaç saatte New York City Penn Station'a varınca, derslerin ve bitmek bilmeyen projelerin verdiği stresi atabilirsiniz.

(bkz: princeton university)
(bkz: house m d)
(bkz: bir an için heyecanlandım itiraf ediyorum)*
internet üzerinden bünyesindeki hocalardan ders alabileceğiniz üniversite.

ben şu an sosyolojiye giriş 101 dersi alıyorum. dünyanın her yerinden öğrenci var. acayip bir ortam. her hafta 2 makale veriyorlar.
Günümüz bilgisayar mikroişlemcilerinin hala sahip oldugu bellek yönetimi bakımından kullanılan von neumann projesının sahıbı unıversıtesıdır.bir diger proje ıse adını aldıgı unıvden bellı olacagı uzere harvırdtır.
dünyanın en büyük ilim irfan yuvalarından biri.
kampüsünün çimlerinde ''hocam ateşinizi kullanabilir miyim??'' cümlesini duyamayacağınız yünniversiti.
Estetik açıdan dünyanın en iyi kütüphanesine sahip üniversite.
Diagnoz departmaninda greg. House çalışır. Negzel.
hayret kimse yazmamış, albert einstein'in yaklaşık 22 yıl çalıştığı üniversitedir.
house gibi bir profu bünyesinde barındıran okul *
1976 yılında princeton üniversitesinde bir lisans öğrencisi, nükleer bombanın yapımını anlatan bir dönem ödevi hazırlamıştı
en yüksek notu alan öğrenci ödevini geri alamadı
çünkü fbi ödeve el koymuştu.
Kaynak: instagramdaki yarak kürek bilgi(!) sayfaları.
abd'nin new jersey eyaletinde yer alan özel bir üniversite.