bugün

Daha doğru soru olarak,

5 bin TL için ölür müydünüz?
tipik bir askerlikten polislikten soğutma düşüncesi.

bu düşüncedekiler hiçbir şeye inanmıyorsa vicdan muhasebeleri de yoktur. ve her türlü kötülük beklenebilir.
Mecbur kalinmadigi surece parali askerlik ve polislik (bence) yapilmamali. Sadece şehit olunmasi icin degil, bunlarin yeri yurdu belli olmaz. 2 sene bi yerde 3 sene bi yerde surekli tayinleri cikip durur. Cocugun varsa basladigi okulu surekli tayin olunmasj sebebiyle basladigi yerde tamamlayamaz. Gece 1 de telefonun calar hadi mesaiye olay var, ben gitmiyorum diyemezsin. Daha bircok olumsuzluklari icin polis veya asker tanidiginiz varsa oturun bilgi edinin. Hicbir meslegin olmaz, yaşın ilerler ve gelire ihtiyacin vardir, mecburen polis veya asker olursun. Baska türlü pek mantikli gelmiyor..
Geçende gördüm birini..

Belli şu meşhur seçilme yaşında..

18 olmalı...

Yanındaki polis aracının camından kendini seyrediyor...

Bir o yana dönüyor, bir bu yana dönüyor, gözü hep camda..

Sonra belindeki silahı düzeltiyor...

Zahir kendini " rambo " falan sanıyor..

Kendine hayran... bakıp duruyor..

Arada sırada etrafa meşhur polisvari keskin bakışları atmakta..

Üzüldüm...

Bu vatandaş hava atmak için polis olmuş besbelli...

Bi de düşündüm, dünkü patlamada o da vardıysa...

Değermi.....

Onun suçu tabi ki yok ?

Kimin suçu ?

Bu suç = bütün toplum - ölen insanlar
ülkede mühendislik mezunu çevikçiler de var, ne demek olur muydunuz? herkes babadan zengin olmuyor, herkes işini adam gibi yapan akademisyenden ders alamıyor.

ayrıca yiten canlar yeniyken üzerinden risk analizi ile kazanç muhasebesi yapmak da ateizmin gereği değildir. bu, soğukkanlı bir orospu çocukluğuyla ilişkili bir durumdur.
Bilmeyenler için ben anlatiyim çevik kuvvetleri.Kim bilir saat kaçta gittiler o göreve,kim bilir o soğukta kaç saat beklediler dışarda sırf birileri kavga etmesin birbirlerine zarar vermesin diye.
20 ile 25 yaş arasındadır çoğu, filinta gibi çocuklardır; boylu, poslu ve babayiğit.izin günleri çok azdır , izinli olduklarında hele bir de sivil elbiseler içinde görsen onları değme mankene taş çıkarırlar. Fakir çocuklarıdır çoğu , Anadolu'nun her bir yerinden gelmişlerdir; köyden , ilçeden ve bir kasabadan. Hepsi memleketini öve öve anlatır. Hepsi memleket ve vatan sevdalısı. istanbul'u yaşamak isterler.Süt gibi beyaz ve lekesiz çocuklardır, belki sigara içmek pırıl pırıl hayatlarındaki en kötü alışkanlıktır. Hayatları boyunca serserilik yapmamışlardır, suç nedir bilmezler , polis olmadan önce karakolun önünden bile geçmemişlerdir. 2-3 kişi rutubetli bir ev tutarlar , her birinin odası ayrı ayrı ve evlere şenlik. Az görebildikleri uyku onlar için büyük velinimet hele uyurken biri ses çıkarsın... Her evde mutlaka bir çiğ köfte yapan olur , en büyük zevkleri bütün timin toplanıp aynı evde çiğ köfte yemesi. Anacıkları durmadan tel açar , oğlum yavrum iyi misin , bugün ne yedin diye, çoğu yalan söyler annesine ; burada bir şey yok çok rahatız vs. Evli olanları çok azdır , 1 veya 2 yaşında bebekleri olur. Bazıları nişanlı, sözlü... Para biriktirir düğün için. Soğukta konserve yiyerek görev yaparlar. Bazen 20 saati bulur görevleri ama Otobüslerde birbirleriyle şakalaşırlar, çoğunun lakabı vardır. O konserve ile hiç alakaları olmayan o angarya görevleri, hiç ek ücret almadan futbol , basketbol, konser vs. atlatıp giderler. Tek Dertleri vatana birşey olmasın...
işte o fidanları katlettiler bugün , parça parça ettiler analarının kuzularını,anacıklarının telini açamadılar bu sefer.
Kanımız kurusun unutursak , ne istediniz hayatı yaşamamış , gencecik , pırıl pırıl bu çocuklardan, ne istediniz?
ölenlere sonsuz rahmet dileyip saygılarımı sunarken, para için bir işin yapılmaması gerektiğini belirteyim, özellikle iç ve dış güvenlik konusunda yani para için polislik yapmak siyasi otoritenin silahlı adamı olmaktan öte değildir ki bu yüzden öldüğünüzde sizi kiralayanlar üzülmezler. siz de ölene kadar sizi bu iş için tutanların dediklerini sorgusuz yapmak zorunda kalırsınız ki sayısız örneği ülkemizde mevcuttur. işini para ve ego tatmini için yapmayanları tenzih ederim.

çok özür dileyerek ölenlere tekrar rahmet diliyorum.
3-5 yıl doğu da görev yapma zorunluluğu olan özel harekat polisiliğine alınacak 10 bin kontejana 285.000 kişi başvuru yapmış. Millet aç aç.
Para almadan da olurdum.
insanı ölümden eceli korur derler.

Vakit gelmişse polis olmuşsun öğretmen olmuşsun mühendis olmuşsun işçi olmuşsun pek önemi yok.

Öleceksin.
Gurur verir. Insanları korumak kötüyle iyinin savaşında iyinin tarafında olmaktır. Zalimin karşısında mazlumun yanında olmaktır. Yaşlı amcalar atar yapsa da onları yeri geldiğinde alttan almak, yeri geldiğinde durusuyla bile zalimlere hukmetmektir.
Behzat amirime yakışan ama 19 yaşında milliyetçilik ile kafataşçılığı karışıran erkenlere yakışmayan meslek.
en fazla behzat amirime yakışan fakat günümüzde iş bulamayanların toplaştığı alan haline gelmiş olan yerdir.
her polisin baktığı alan masa farklı da olsa, bedensel ve ruhsal anlamda çok yorucu yıpratıcı ve insanı yapmak istemeyeceği şeyleri yapmaya zorlayabilen bir iştir.
Bunun birde, bahçe bitkileri okuyup amir komiser olanları var. 25 yıllık polisi çileden çıkarırlar iş bilmezler nizam bilmezler, üst olduğunu bilir Bi bok bilmezler.
Tuhaf bir şekilde hem ‘devletin kiralık katili’ gibi görülürler hem de ‘mahallenin abisi/ablası’. Daha büyük yaşlar için de evlattır hepsi.

Değişik bir milletiz. Hem nefret ediyoruz, hem de canımız gibi seviyoruz. Azıcık manyağız galiba.
Lösemi hastası bir çocuğun hayalidir;

https://m.youtube.com/watch?v=ro2tFW-gk9w
Nickini de değiştir, Atavrataynasızvehearth. Olsun.
it kopukla uğraşmaktır.
Bir yandan hep derler bir bok olamamış adam mesleği diye.peki sen olmaz isen ben olmaz isem kim olacak tabiki bir bok olamamış adam olacak. Vasıfsız bir boktan anlamayan adamların 5bucuga yakın maaş alıp yetkileri olması tabiki banada koyuyor ama yapacak bir şey yok. Ayiptor soylemesi üni mwzunu askerligini yapmis birisi olarak suan olmak istermisin deseler isterim derim ama ne yazik ki doğuştan gelen bir engelim yüzünden istesemde olamıyorum.
Hayalim gercek olur mu bu eylülde görecez.
Yandaş olmayı icap eder.
Tiktok selim senin her yerin harita gibi dövme içinde olamazsın ki. ilk önce oralara bakıyorlar. Bir tavsiye.

Edit:o zaman bol şans.
Türkiyede yapıyorsanız dünyadaki en zor polisliktir.
bu sene deneyeceğim meslektir eğer hayırlıysa olmasını temenni ediyorum malum hayat şartları.
"hiç bir şey olamadın, polis de mi olamadın?" derlerdi eskiler. Ama şimdi maaşı iyi. işi garanti. Yapılır.