bugün

9 10 sene öncesinde çocuklugumuzu fetheden iki cizgifilmdir, onlarin karsilastirmasidir. Pokemon biraz daha cocuklara hitap etse de, beyblade daha somut olsa da ikisini de pür dikkat izlenirdi. Bir yandan ash misty brok, diger yandan takao max rei kai..
pokemonda güzeldi beybladde. fakat beyblade alır. o topaçların dönerken içinden çıkan yaratıkların hastasıydım.
ikisi de birbirinden güzeldi ve hala da izletebiliyor kendini. ama beyblade daha gerçekçiydi sanki.
pokemon döver.
bir ninja kaplumbağalar değildir.
(bkz: yazar burada 20 yaş dolaylarında)
pokemon'un hertürlü alacağı karşılaşmadır. pokemon döneminde amerika'da bir yerleşim bölgesinin adı pokemon olarak değiştirilmişti. o dereceydi yani pokemon...
(bkz: pokemon) beni daha çok etkilemiştir. evrim geçirmeleri olsun karakterleri olsun harikaydı.
pokemon da pikachu overrated'tir, beyblade'de draciel dragoon dan üstün gelir.

pokemon un daha 4 gün önce oyunu çıkmıştır *, beyblade oyun çıkarmayı çoktan durdurmuştur.

sonuç: pokemon havada karada siker.
pokemon: poke top anlamına geliR. zaten gösterimlerde de poke topu tabiri yapılır. mon ise monster kısaltılmışdır. canavar bunlar canavar. pokemon er türlü götürür.
(bkz: seni seçtim pikachu)
pokemon daha özeldir. bu yaşımda hala oturur utanmadan izlerim.
pokemon şu gün yeniden verilmeye başlansa, oturur izlerim. bir kere kurgu ve olaylar harikaydı. kitabını bulabilirsem okuyacağım kesinlikle.
pokemon ağlatmıştı be.
pokemon sinemada bile gösterilmişti yani bir neslin sinema kültürünü başlatmıştı. fakat beyblade de apartman turnuvaları yapılıp yaşanabilen bi heycandı. bence ikisinin yeride ayrıdır kalplerimizde.
(bkz: pokemon vs diğerleri)
çocuklarrrr kavga etmeyin, uslu uslu oynayın bakayim.

tanım: kimin kimden üstün olduğunu bilmediğim önerme.
ikisi de bir digimon değil.
ne pokemonu ne beyblade i ya caillou ağlatır.
daha da iyisi için;

(bkz: pokeimam)

(bkz: amına godumun pokumanı)
pokemon daha samimi daha içten ve sevecen bir oluşumdu. beyblade i döver.
pokemon karakterlerini söylemek daha kolaydı bee...
ash =
misty = misti

bayağı yani..
haa bi de unutmadan..
benim favorim..
(bkz: çarizart) *
pokemon hala vardır, beyblade sen diyene kadar hatırlamıyordum bile.*
=çocukluğum.
her türlü pokemon. *
(bkz: 90 larda çocuk olmak)