bugün

(bkz: susma sustukça sıra sana glecek)
(bkz: ananı da al git bu gezegenden)
tamamiyle bir şerefsizliktir. bunca yıllık plüton'a yapılan bu yanlışa neden tepki verilmemiş, anlamak mümkün değildir.

o kıçı kırık bilim adamları, daha babalarının taşaklarında körebe, uzun eşşek veya saklambaç neyin oynarken plüton oradaydı...dönüyordu güneş etrafında...

biz daha ilkokuldayken gezegen sırasını öğrendik, şöyleydi;

--spoiler--
merkür
venüs
dünya
mars
jüpiter
satürn
uranüs
neptün
plüton
--spoiler--

kimsenin bu sırayı bozmaya hakkı yok, ayıptır, günahtır. plüton'a yazıktır.

fenerbahçe'nin durup dururken 2. lige düşürülmesi gibi bir şeydir...yok sevinirdik o zaman yanlış örnek oldu, galatasaray'ın diyelim.

plüton şimdi üzgün, plüton şimdi kırgın. hemen yanı başındaki neptün, kibirli kibirli bakıyor ona;

- ahahhaha nooldu lan yapraaam, gezegenliğini almışlar elinden ??
+ abi bu dünyalı ipneler yok mu
- küfretme lan, büyüğünüm ben senin terbiyesiz
+ bilmem kaç milyon yıldır öyle demiyordun ama

insan denen mahluk kim bilir daha ne kadar tazenin canını yakacak,

(bkz: hepimiz plüton uz)
(bkz: pluton un çaylak olması)
2003 UB313 kodlu yandan yemiş gezegene yer açmak için gözden uzak olanın gönülden de uzak olmasıdır. cücesin lan işte, cüücee, cüücee ! dur lan ben de akrep'im ! n'oluyo lan !
toplumca ne kadar unutkan olduğumuzu gösteren durum. gündemden yavaş yavaş düştü pluton'un gezegenlikten çıkarılması. oysa yıllardır gezegen bildiğimiz pluton bu kadar kolay unutulmamalıydı. o şimdi yaşlı gözlerle tekrar gezegen olacağı günü bekliyor. ama dünyalı insanların uğraşacak çok işi var.
gözden ırak olan gönülden de ırak olur mantığıyla gezegenlik payesi geri alınan uzay cismi. ilkokulda boşuna mı ezberledik 9 gezegeni. gönlümüzdeki yeri doldurulamaz.

(bkz: hepimiz plutonuz)
orda bir gezegen var uzakta o gezegen bizim gezegenimizdir. gitmesek te görmesekte o gezegen bizim gezegenimizdir.
dünyanın delikanlı olmadığının en son kanıtıdır. ne yazıkki bu gezegene haksızlık yapılmış, camiada karizması malesef çizilmiştir. Allah tan ki üzerinde hayat yoktur. zira plutonlular dünyamızı gezegenlikten çıkarması durumunda gezegen olarak topluca savaşa girilebilirdi.
göz yaşları içinde okuduğum haberdi..al bugün mars görünecekmiş güya.. bakıyorum havaya mars falan yok görünürde..bok mars..oysa pluton gezegen kalsa, bir gorunurdu herkesin agzi acik kalirdi.. seni unutmayacagiz pluton..
isgüçyokton gezegeninde oturmakta olan eski plütonlular arasında muhtemel:

-iyiki taşınmışız lan
+heee

diyaloglarına sebep vermiş gelişmedir.
(bkz: plüton tahkime gitti)
ah pluton pluton olalı, hiç görmedi boyle keder.
pluton'un ne kadar çok seveninin olduğunu anlamamıza neden olan durum.
terbiyesizliğin dik alasıdır. kınıyorum ve protesto edyorum astronomi birliğini.
pluton ağır konuştu..

"güneş sisteminde karanlık oyunlar dönüyor!"

artık yükselmek için her türlü oyunun oynandığı güneş sistemimizde çalışmaya devam edemeyeceğini belirten pluton, federasyona veryansın etti..

"temiz galaksi istiyoruz!"

"son zamanlarda yüksek yerlerden yörüngemize, yüzey sıcaklığımıza, dönüş hızımıza bile karışılmaya başlandı.. bu ülkede astronomi'nin temizlenmesi için çaba gösteren birkaç gezegenden biri olarak, bu döngü içinde daha fazla rol alamayacağımı anladım ve geçtiğimiz pazartesi günü istifamı verdim.. umarım benden sonraki nesiller çıtayı daha yüksek yerlere taşırlar." *
beşiktaş tribünlerini hüzne boğmuş ve "hepimiz plutonuz" pankartı açtırmış hadisedir.
sayın pluton:
güneş sistemine verdiğiniz katkılardan dolayı sonsuz teşekkür eder; önümüzdeki ışık yıllarında sizinle çalışmayacağımızı üzüntüyle bildiririz. başka sistemlere yapacağınız başvurularda size referans olacağımızı ve alınan bu kararın bizleri de en az sizin kadar derinden üzdüğünü bilmenizi isteriz. saygılarımızla: güneş sistem a.ş
(bkz: tavsan daga kusmus dagin haberi olmamis)
dünyanın plutona yapmış olduğu şerefsizliktir...

plutondan gelen açıklama:

çokta .ikimde
Yasalara aykırıdır.
iş bu; birkaç bilim adamının açıkladığı görüş bizi bağlamamalı plutonun statüsüne Meclis karar vermelidir.
türkiye'nin bu konudaki resmi politikası "astronomiyi astronomlara bırakalım"* şeklindedir.
pluton'un güneş sistemi üyelik aidatını ödemediği için vuku bulan olay.
yaşlandığımızda torunlarımıza anlatacağımız hikayelerimizin arasına "ahh ah bizim zamanımızda bir pluton vardı" cümlesinin eklenmesine sebep olan olaydır.
dünya beyin, güneş hanıma "artık benim pluton diye bir gezegenim yok hanım. adını anma o hayırsızın" diyerek kapı dışarı ettiği bıdıdır. * *