bugün

Eğer transfer yapılmadan bu kadronun başına geçerse büyük hezimet yaşayacak teknik adam.

Transfer yapılırsa kafasındaki sistemini oturtması zaman alacaktır ama oturunca ateş edecektir fenerbahçe.
kap a bildirilmiş. geçmiş olsun fenerbahceye.
kimin çocu bu filip.
aykut kocaman : defans felsefesi
philip cocu : hücum felsefesi

aykut kocaman'ın nasıl hollanda şubesi oluyor anlamadım.
sezon sonu 3-4 milyon € tazminat ödenerek kovulacak hede..

(bkz: at fava bekle)..
(bkz: phillip cocu)
Hayırlı olsun fenerbahçe'ye.

Umarım en büyük başarıyı avrupa arenasında yaşatır.
Oynattığı oyun hücum değil savunmada değil.

Takımı çok hızlı kontra atağa çıkarıyor ve 3 - 4 tane yapıştırıyorlar.

Hepsi bu. Bunu çok iyi yaptırdığı için 4 yılın 3 ünde psv şampiyon oldu.

Oyun olarakta ezilmiyorlar tabi. Cocu için sonuç oyundan hep önemlidir bunu da hatırlatalım. Çok hayal kurmasın kimse.
ulan hollanda liginde bizim akhisar sporu yolla ilk 4 5 e girer.
bunlar hala cocu cocu diye aniriyor...

dostum degilsin cocu.
hayırlı olsun.

görsel

görsel

görsel
aydınlık geleceğe ilk adım fenerbahçenin yeni yapılanmasının ilk teknik direktörü.
Arkadaş bu ne ya hollanda ekolü bu ülkede tutmuyor kaç defa denendi olmadı. Umarım başarılı olur ama benim pek ümidim yok.
olumsuz yorumlar yapılmaya başlanmış. bu iyiye işaret bu sezon şampiyon fenerbahçe...
açık ve net defans oynatırsa maça gitmem.
Cocu, futbolcu iken iyi bir futbolcu idi, keza teknik direktörlüğü de iyi.

Ancak bence sıkıntı Cocu’da değil, sorun Türkiye’nin futbola bakış açısında.

Şu an tüm Fenerbahçeliler heyecanlı doğal olarak, genç ve başarılı bir teknik direktör, gençlerle oynamayı seven bir teknik direktör, dinamik ve atak futbolunu seven bir teknik direktör herkesin isteği idi. Ancak, gençlerle oynamayı seven bir teknik direktöre oynamayı bilen gençler gelmelidir. Senelerini Hollanda’da harcamış biri olarak belirteyim, çocukları 5 yaşında eğitmeye başlar bu dutch milleti. 13-14 yaşında bizim burada profesyonelim diye geçinen 25-26 yaşındaki “genç adamlardan” daha fazla teknik ve taktik bilgiye sahip olurlar. Eğer Fenerbahçe ilk 3-4 yıl sonucu umursamadan 10 yıllığına Fenerbahçe’yi cocu’ya emanet etti ise sorun yok, emin olun 10 yıl sonunda Fenerbahçe şampiyonlar ligini kazanır, ama daha ilk yılda şampiyonluk kaçınca geri dön büyük Aziz Başkan diye ağlayacaklarsa şimdiden söyleyeyim sıkıntı var. Benzer bir tecrübeyi Rijkaard ile Galatasaray yaşamıştı, sonuç malum.

Bence cocu iyi bir tercih, ama cocu’ya zaman tanınmalı, bu zaman öyle 3-5 ay değil en az 3-5 yıl olmalı. Önce altyapı toparlanmalı, sonra altyapı futbolcu üretmeli, akabinde bu futbolcular oynamalı ve tecrübe kazanarak alttan gelecek diğer futbolculara örnek olmalı. Bu 1-2 senelik bir iş değil, bu uzun süreli bir proje olarak düşünülmeli. Peki bu sabır ve öngörü Fenerbahçe’de var mı? Bırakın Fenerbahçe’yi Türkiye’de mevcut hiçbir kurum ve kuruluşta yok. Umarım cocu ilk senesinde başarılı olur ve kendine kredi sağlar, belki bu sayede 2024’te milli takımlar seviyesinde Avrupa şampiyonluğu bile görebiliriz.

Peki benim tuttuğum takım yani Galatasaray ne olur? Allah Kerim, Fatih terim...
hayırlı olsun umarım iyi işler başarabilir.
bana fifa 07 ve fifa 08'i hatırlatan adam. aykutu aratması muhtemel.
görsel
görsel
Bazılarını şimdiden kudurtmuş teknik direktör.

Ayın 28 inde ilk antrenmanını yapacak.
hayırlı olsun. Umarım geçen yıldan bileti kesilecek minimum 6 oyuncunun olduğunun farkındadır. takım transfer çıkmazında olduğundan kiralık oyunculara yönelecek deniyor doğal olarak.
fakat bugüne kadar kiralık olup da sonra kadromuz kattığımız pek oyuncu olmadı. Bu oyuncuların takıma katkısı, bağlılığı nasıl olacak soru işareti.
Bu bir süreç işiyse kendisine güvenelim.
aykuta güvenemezdin çünkü o 32 lik topçuları takıma kazandıran bir ruh hastasıydı.

son olarak feneri şu ekonomik çıkmaza sokan aklıma geldi yine keyfim kaçtı.
ulan aziz ulan ibne aziz.
bize tıknaz ve sağlam duran bi antrenör lazım ki öyle futbol oynatsın. hani kavgada kafayı ilk çakan adam olur ya. o tarz.

not: ne bileyim ya ersun olmayınca hic biri içimize sinmeyecekmis gibi geliyor.
bu fenerbahçe taraftarı ne ara bu kadar çok ersun sevdalısı oldu anlamadım.
Gerçekten anlamıyorum. Kötü kadroyla ve taraftar desteği olmaksızın, tek başına kulübe liderlik ederek ligi 3 puan farkla son maçta kaybeden bir aykut kocamana sadece 1 yıl sabredilebiliyor. Sadece bir yıl...

Şimdi hayatında bir maçını bile izlememiş adamlar burada "phillip cocuya 3-5 sene sabretmek lazım" diyor. Üstelik "iyi bir kadro kurulursa" diyor.

Hani kadro çok güçlüydü? Niye transfer yapıyoruz? Madem sorun aykut idi. Verelim aynı kadroyu cocu efendiye, bizi muhteşem hücumcu futboluyla tüm maçları 5-0 kazanıp şanpiyon yapsın. ??

Her lafınız çelişki. Futboldan da zerre anlamıyorsunuz. inşallah adam bu sene şampiyon olur. Yoksa sene sonu cocuyu da nasıl yollasak diye develeneceksiniz biliyorum.

Not: iyi bir fenerbahçeliyim...
görsel

http://www.hurriyet.com.t...0876550&utm_term=post
https://www.youtube.com/watch?v=K1jSy-63R9o