bugün

"işlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olan Philips Türkiye işçileri mücadelelerine destek bekliyor.
Philips yöneticilerine göndereceğiniz e-postalarla direnişe destek olabilirsiniz.

Philips Group, Gebze Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Philips Türkiye fabrikasını 31 Aralık 2008 tarihinde kapatmaya hazırlanıyor. işlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olan Philips işçileri ise yaptıkları eylemlerle kapatma kararına karşı direniyor.

Kapatma kararının alındığı günden bu yana "Philips Kapatılamaz" sloganıyla eylemler ve yürüyüşler gerçekleştiren Birleşik Metal-iş Sendikası’na üye 150 Philips işçisi mücadelelerine destek bekliyor.

Aşağıda bulunan mektubu iletişim bilgileri kısmını doldurarak Philips Group Yönetim Kurulu üyelerine göndererek Philips işçileriyle dayanışma içinde olduğunuzu gösterebilirsiniz.

"Bizler işleri için mücadele eden Türk Philips işçilerinin mücadelesini sonuna kadar desteklediğimizi açıklarız.

Philips Türkiye fabrikası müşteri memnuniyeti, kalite, verimlilik ve karlılık açısından dünyada ön sıralarda olan Philips Group işyerlerinden biridir.Birleşik Metal-iş Sendikasından Philips'in Gebze'deki fabrikayı kapatacağı bilgisini aldık. Ancak gerek tedarikçilerinizden gelen bilgi gerekse sizin gazetelere yaptığınız açıklamalar Türkiye'de üretime farklı yollarla devam edeceğinizi göstermektedir(taşeronlar yoluyla)

Bizim açımızdan fabrikayı kapatma ve 150 işçiyi işinden etme çabanız kabul edilemez.

Sizlere 24 milyon Euoluk üretim hacmini Philips işçileri sayesinde elde ettiğinizi hatırlatmak isteriz. Ve bugün emek maliyetlerini düşürmek amacıyla onlardan kurtulmak istemeniz sendikasızlaştırma çabasıdır. Bu durum Philips Grup'un güvenilirliğini zedeleyecek ve bizlerin tüketim tercihlerini de etkileyecektir.

Phlips Grubu'u kınıyor ve sizleri acilen Türkiye'deki kapatma kararından vazgeçmeye çağırıyoruz.

Adresler:

President: gerard.j.kleisterlee@philips.com

Senior Vice President: gerard.ruizendaal@philips.com

CEO Philips Lighting Eindhoven: rudy.provoost@philips.com

SC& Industrial Manager: iain.logan@philips.com

CEO Turkey and Caucasus: ton.booij@philips.com

http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=20837