bugün

çaylaklığa düşürülürek en doğal hakkı olan yazma hakkı elinden alınan ekşi sözlük yazarı .
evet beklenen oldu ve peder zickler de aynı sonla karşılaştı . zaten son zamanlarda sivrilipde ekşiden atılmayan , eskilerin hışmına uğramayan kim kaldı ?
evet çok küfürlü yazılar yazan bir yazardı , çaylaklığa düşürülme sebebide bu olarak gösteriliyor ama bu yeni mi farkedildi ekşi sözlük engizisyon mahkemesi tarafından . bu adam herşeyi tiye almıyormuydu zaten , nerde kaldı muhalif tavır .
kutsal bilgi !
acaba bundan sonra kutsal bilgi kaynağına yazı girecek olan yazarlar bu yazı birisine dokunurmu acaba diye düşünecek mi ? yada bunun bir tanıdığı vardır buna bulaşmayayım mı ? diyecek . merak edilmektedir . ama bu onun susturulduğu anlamına gelmemektedir tabiki . bu arkadaş atom dergisinde , medyaeteği.comda , sosyomat.comda aynı niki kullanmkatadır bilginize !.
ekşi sözlüğün yeni piyonu. ekşi'de aslanların önüne yem diye atılan, harcanan, harcatılan, popüler kültür ikonu.

geçmiş dönem piyonları için:

(bkz: stevemcqueen)
(bkz: bruker)
avasas hakkında gayet mantıklı eleştiriler yapmış olan yazar. tebrik ediyorum, elimde değil.
"provokatör avakatör"'ü cevap veremez hale sokmuş, iyi laf sokan, sokulgan yazar.
daha dün sözlüğe, sözlük yazarlarına küfreden bugün ise dinci lakayıklarını gözler önüne serip kendince toplumu ve dini kullananların hatalarını gösteren avasas a o her zaman yaptığı gibi saçma ve ayarsız eleştirilerine yenik düşmüş bir zavallının, sözlükte nasıl da bir anda nurcu yaltaklarınca sevilip sayıldığını gösteren mahşer-i ibretlik olayın kahramanı.
haklı olan kişi. deha mizah yazarı. altın kıçlı herhal; insan sırf kıçından bu kadar hikaye, bu kadar tip uydurabilir mi be karrdeşim!!!
yazaroğlu yazardır. olmuştur. ama hala orada çaylak imiş... onun orada olmamasından ne menfaati var ekşi sözlüğün?

uzattılar bence.
zicklemiyor hiç çaylaklığı... döşemiştir teşkilatı zaten, ummurunda olmaz...
-aman kaç hilmi abi peder zicklermiş...
-lan dur oğlum peder hem zickler, hem sever.
yazıları zevkle okunan gözü kara yazardır, eğer ekşi sözlükte bir avasas varsa bir peder zickler de olmalıdır aksi halde ekşi sözlükte her yer avasas olur.
(bkz: besin zinciri)
hususları hep aynı skala içinde kalsa da kendini okutturan bir internet yazarı. ben şahsen o kadar vırıvırı yazmam, yazamam. yaz yaz bi' yere kadar zaten. atom dergisinde yazıyor misal, eyvallah, para kazanıyor dersin. de böyle sayfalarca internete zekretmek de nedir? hobidir herhalde.
şunu bile zor yazdım, çıkıp da bir hava alayım en bedavasından.
bönün sözü: uludag sozluk bir varostur

peder(i kim) zickler

şu bizim peder zickler;
bir komik ben-i adem
değmez kaale almaya amma
etmeli gene de birkaç kelam

ekşinin yedinci nesli
yamalı papuç gibi dili
burcundan mıdır bilinmez
ahdine vefasız akrep zehri

fikirler sığ, kalemi oynak
toplasan okumuş anca yüz kitap
gözlemler zayıf, gözde katarakt
becerdiği anca avama hitap

karınca kararı yazar atomda
mizahı asabi kafa teneke
o nezih türkçesi yetmezmiş gibi
aksanlı almanca konuşur bir de!

bir elinde dambıl yekinde votka
müslüman mahallesinde gezer peder
kah romantik çocuk kah asi modda
salganyoz satar şu bizim zickler

birgün özelime mesaj gelir
zickler kalsın mı diye
kalsın derim bitabii
az eğlendirsin hergele

gün gelir büyür elbet
ufalır nefsi gitgide
ailenin küçük çocuğu
haşarıymış her yerde

lakin pek sevgili peder
bokunu çıkardın bu sefer
durup dururken kaşındın
bu başlığa taşındın

adın hıdır olsa mazeretin hazır
derim ki zihninin yettiği budur
peşrev çekmeden ağa olunmaz
önce git bi bardak çay doldur!
6 ocak cumartesi saat 16 00 yersiz oyuncuları izlemiş sevdiğim ekşi sozluk yazarı.
ekşi sözlüğün ajdar anık'ı.
hakikaten zeki adam. eksi sözlük'ü ve sözlükteki konumunu/ününü (ya da adina ne derseniz onu) gercek hayatinda cok iyi kullaniyor, aynen kafasinda olusturdugu bu karakteri gercekte süper kullandigi gibi. bu sayede su ana kadar belli isler basardi, devami gelir umarim.
bırakalım eksi yi u.sözlükte bile adına suan altı sayfa entyr girilmişse zeki bir insan oldugu kesin.
bu karakter sayesinde son bir kac yilda radikal degisimler gösteren sahis. ama bunu yaparken sanal hayati gercek zannedip batmiyor, aksine sanal hayatin sanalliginin farkinda. kafasinda kurguladigini, internet denilen elle tutulamayan ortamda sahneliyor, bir oyuncu. ve oyundan ciktiktan sonra makyajini silip maskesini cikariyor, gercege dönüyor. eksi sözlük'te yazip belli bir üne kavustuktan sonra baskalasan, kisiligini kaybeden, en basit tabiriyle kendini bir halt sananlarin yaptigi hatalara düsmüyor, bu da onu digerlerinden ayiriyor.
hayirsiz oldugu da aci ama gercek. ben de alicam ifadesini, hatta beraber alalim cümbür cemaat!
ibne olmadigi kesin, dostlarini unutmadigi daha da kesin olan süper kisi. tanidigim en peder kisi, bir o kadar da zickler. ibne filan degil bu arada, gay de degil, gayet heteroseksüel.
(#1403190) entrysindeki ekşi linkine tıklandığı zaman, yazılan yazıyı kendisinin değil, laz pacino' nun yazdığı iddia edilen yazar. ulan bende bu herif bu yazıları kimden aşırıyor diyordum, bizim laz pacino' danmış.
hala fotograf gönderecek yazar. şizofren ya. ben bu sandım, oymuş...
ilk gordugumde "aa peder zickler sen miydin?" $eklinde gayet otonom bir tepki vermi$tim buna. etraftakiler de gulmu$tu dogal olarak.
ancak sonradan sonradan isindim baya, hatta ayni masada oturup icmi$ligimiz vardir..*
bi de ogrendim ki kisa sure once de ayni meslegi yapiyormu$uz meger..
hayatı tiye almasını bilen , 33. dereceden geyik olduğunu düşündüğüm bir yazar insanı. Takdir ettim kendisini , afferim.. * *
sözlükleri semtlere ayırmış ve uludağ sözlüğe de varoşları uygun bulmuş şahsiyet.
anla$ilamayan insan. bazen ben bile anlamakta zorluk cekiyorum...