bugün

gözümü açtığım gibi aklıma gelen kahvaltı...
Kahvaltılarda çok yapıyordum. 10.5 yıllık evliliğin ardından bir gün eşim isyan bayrağını çekti "yahu ben patatesi böyle yumurtalı sevmiyorum ki" Dedi. Evet adama sevmediği bir şeyi 10.5 yıl yedirmişim.
Evinde bir çuval patatesi olanın yapacağı işlem.
Bir ara çok yapıyordum. Ramazan araya girince unuttum.
Iyi oldu hatırlattığın gidip yapıyım.
az önce babamın ellerinden yediğim yumurta şekli.
öğrenci evinde düzenli olarak kahvaltılarda yediğimiz yemek. küp küp doğranmış patateslerin üzerine baharatlarla karıştırılmış yumurtanın dökülmesiyle oluşur. bir ara o kadar sık yemiştim ki böyle her yerim patates filan olmuştu. bana da yapmayı öğrettiler bende hazırlarken buldum kendimi sonra.
Üniversite'de öğrendiğim yemek türü. Güzel yapıyordu ev arkadaşım
patatesli yumurtadır.
Evde yumurta kalmadigi icin bugun yapamadigim. Tek başına patates olarak kaldi garibim.
Yarın sabah kahvaltıda ne yapacağımı buldum sağol sözlük.
pazar kahvaltılarının olmazsa olmazı.
Degismeyenim...

seni unutmalarina izin vermeyecegim.
üstüne pul biber dökünce insanı çıldırtan lezzettir.
Öğrenci işi yalapşap da yapılabilir tabi ama ben size efsane tarif vereyim...

Bir orta boy patatesi küp küp doğrayın. Mümkünse tavla zarı büyüklüğünde... bu patatesleri kestikten sonra mutlak suretle sudan geçirin ki nişastasını atsın...
suyu süzüldükten sonra patatesleri bir kaba alın, zeytinyağı, biraz kekik, tuz, arzuya göre pul biber ve mutlaka kara biber ile yarım çay kaşığından daha az zerdeçal, bir tatlı kaşığı hardal ekleyip iyice karıştırın. 10 dakika kadar beklesin... Daha sonra ısıtılmış teflon tencereye biraz tere yağı koyun, yağ eriyince orta ateşte patatesleri ekleyin. Tahta bir kaşıkla sürekli çevirin ki yağ yanmasın. Hafifçe kıtırlaştıklarında iyice çırptığınız yarım çay bardağı süt ve iki yumurtayı ekleyin.

Afiyet olsun...

Edit imla
Tarifi viriyorum.

Patatesleri kisi basi 1 pattis olmak uzere kup kup yada ince ince kus basi olmak sartiyla dograyip guzelce kavuruyorsunuz. Sonra kisi basi 1 yada 2 yimirtayi kenarda cirpip kavrulmus pattislerin uzerine dokuyorsunuz. Tercihe gore pul biber karabiber kimyon yada nane olabilir. Peynir de katabilirsiniz aksama kadar tok tutuyor.
En azindan ocagin yanmasi gerektigini soylemis. Bravo. Patatesleri kizartmazsan tabi tok tutar amk.
en sevdiğim yumurta türü.

ama yapması normaline göre daha uğraştırıcı olduğundan yiyemiyorum.

kızartmaya kaldık mı yine ehehe.
Nişastalı protein.
Yumurta gibi mucizevi bir protein deposu ile patates gibi bir kaliteli karbonhidrat deposu bir sebzenin beraber pişirilmesi sonucu ortaya çıkan yemektir.

Her yönden besleyicidir Sabah yanında taze meyve yenirse ve peynirde eklenirse tam teçhizatlı komando gibi başlayabilirsiniz güne.

Diğer öğünlerdede yenilebilir.
Ben kısaca yumpat.
Oldukça tatmin edici bir kahvaltılık.
paralel yapının türkiye mutfağına kattığı bir öğrenci yemeğidir.
nam-ı diğer yumpat. öğrencinin öncelikli yemek tercihleri arasındadır.
şakird kahvaltısı.
gecenin şu saatinde aç karnımı doyurmak için pişirdiğim makarna tercihinden üstün gelen öğrenci yemeği. bekar hayatı yaşamak zor.