bugün

paralı tuvaletler şuana kadar gördüğüm kadarıyla mahalle aralarında, meydanlarda, camilerde orda burda her yerde vardır efendim. insanlar sıkıştığında dermansız kalmasınlar diye pek çok yere kurulmuşlardır. hatta eğer paranız yoksa bunların cami yanında olanlarına bedava yapabilirsiniz tuvaletinizi. gerçekten anlayışlı insanlardır bu tuvalet işletmecileri.
umumi tuvalet'in paralı versiyonudur.
genellikle otogarlarda bulunan tuvaletlerdir.
artık Allah'ın evi olan camilere bile girmiş durumdur. Tuvaletiniz varsa ve paranız yoksa altınıza etmek zorundasınız. Çünkü yer bulmak gerçekten zor.
umumi tuvalet ücretleri genelde 75 krş veya 1 tl dir. bu ücreti tuvalete ödeyeceğinize bir kahvehane bulup 50 krş ye bir çay için sonrada girip kahvehanenin tuvaletine sıçın.

(bkz: ne dersiniz hoş olmaz mı)
McDonalds, Burger King gibi mekanların yerlerini iyi bellerseniz pek muhtaç kalmayacağınız tuvalettir.
Küçük abdest 25 kuruş büyük abdest 50.
Önünden geçerken her seferinde içimizden şuncacık işe bu işe bu para verilir mi diye hayıflandığımız, aşırı sıkışınca da gerekirse girişte cüzdanımı vereyim de bu dertten kurtulayım diyerek, içine balıklama giriş yapılan, hep hızlı girilip, aheste çıkılan mekânlar...
(bkz: kapitalizm)
insanların doğal ihtiyaçlarından para kazanmanın en iyi yollarındandır.
çarşıda 1.5 liraya döner yiyosun tesiste 3 liraya sıçıyorsun bu nasıl mantık?
Vermiyorum.

Az önce de girdim, para vermeden çıktım. Çıkarken durdurdu para istedi.

"Şikayet et cezasını öderim" dedim. Böyle deyince mal mal baktı. Çıktım gittim.

Ben Park ücretlerini falan de ödemiyorum. 1.5 bin tl oldu herhalde. Dava açsınlar. Kaybedersem tüm masraflar+yasal faizi ile ödemeye hazırım.
kabinlerinde peçete yoktur eğer olsaydı kimse elini kurulamak için peçeteye 1 lira vermezdi.
Artık 1.25 ve 1.5 lira olmuş.Eskişehirde ve Bolu da tuvaletler bedava.Takdirlik durum.Paralı yerlerdeki tuvaletler daha pis.