bugün

ne bileyim bana aslında mantıklı geliyor. belki türkiye'de doğup büyüdüğüm içindir. çevremde gördüklerimden yola çıkarsam, bu ülkede paran varsa ağada sensin paşada.
büyük ölçüde cevabı "evet" olan önermedir. maalesef.
açamayacağı kapılar mevcuttur. paradan daha mühim ihtiyaç üst makamlarda olan tanıdıklardır.
Her şeyin, herkesin bir fiyatı vardır. O fiyatı karşılayabiliyorsan evet açar. Özellikle de bacak kapılarını açar.
öyle durumlar oluyor ki paranın önemsiz olduğunu insanın yüzüne vuruyor ve değrsiz geliyor. bana göre insanın ihtiyaçlarını karşılayabileceğinden fazla para sorundan başka bir şey değil.
Neyin kapısı kimin kapısı?

Şimdi bir fahisenin dairesinin kapısını açar.
Ama namuslu bir kadınınkini açmaz.

Bir restaurantin kapısını gece üçte açtırır.
Ama bir caminin kapısını açmaz.

Bunları bosverin de olum 50 lira borç verecek var mı lan?
Acayip parasız kaldım bu aralar.
size bir adet animi paylasayim;

gecen gun kapida kaldim dur dur o bayat espriyi yapmicam hemen vazgecme. anahtari kaybetmisim, cikardim 5 lirayi yaaa dursana bitmedi ki daha. kapiya uzattim acilmadi. arasina falan sıkıstırdim. yok acilmiyor. kapidaki cilingir magnetindeki numarayi aradim,geldi. abi dedi bu kapiya para sıkısmıs dedi.dedim ki o benim param. neyse adam kapiyi acti verdim parasini, gitti.

her para kapiyi acmaz ama parayi iyi degerlendirirsen her kapiyi acar.
Açmazsa çilingir çağırırsınız o açar. Paranız var sonuçta akıllı olun olooooom.
tabiki de para her kapıyı açmaz. yalnız hayat parası olanlara öz güven hediye eder. öz güven ise bütün kapıları tekmeler. (bkz: açsan bi dert açmazsan bin)
güncel Önemli Başlıklar