bugün

(bkz: nedenini bilmiyorsanız nedeni odur)
Eğer meraklı ve girişken bir tipseniz, kesinlikle peşini bırakmayacağınız insandır. Diyalogta aynen şöyle gelişir:
-pardon ama oranın burdan farkı nedir?
-şey, hım, kem küm
-kabul, en son ne zaman seviştin biraz meraklı bir soru oldu. Sahi en son ne zaman seviştin?
üç gündür düşünüp de bir anlam veremediğim sarışın* kızdır. otobüste onca oturacak yer varken bir süre ayakta durdu. sonra geldi yanıma oturdu. beş dakika kadar sonra bana;

-ya afedeğsiniz siz ceza hukuk hocası adını unuttum da soyadı buğa olan hocanın nasıl soru soğuyo acaba*
+kusura bakmayın hamfendi bu konuda yardımcı olamam size, ben bilmem hukuk hocasını zira ben eğitim fakültesinde öğrenim görüyorum.*
+tmam pağdon.

deyip yanımdan kalktı gitti başka yere oturdu.ben de "sorun değil" deyip düşünceye daldım;

acaba benim gibi mükemmel bir türkçesi olan, çatır çatır kitap okuyan, kütür kütür yazı yazan biri nasıl olur da öğrencilerine faydalı olamaz, ve acaba bunun gibi bir ebleh nasıl hukuk okur hangi mevkilere gelir? türk hukunun içleracısı durumunu düşündüm sonra sözlük. bu giride sosyal mesaj vermeli miydim, bunu düşündüm.

bu kevaşe yanımdan niye kalktı lan dedim sonra. çok mu kötü kokuyordu la coste red? aslında yakışıklı da sayılırım. kendimi öve öve bitiremiyorum sözlükcanlar. biraz da sikerim böyle hukuğu lan. niye ben hukuk kazanamadım. matematik özürlüyüm çünkü. aslında iyiyim de çalışmazdım çok. al işte giriyi nasıl bitireceğimi bulamıyorum. zaten girilerim de pek okunmaz. okunsa da oylanmaz. zaati bu sözlük de kötüye gidiyor. neyse ben gidiyim o zaman. hadi güle güle.
ilk oturduğu anda inceden bir rahatsızlık oluşur ulan ne güzel yayılmıştım oturuyodum türünde ancak yanınızdan kalkıp başka yere geçtiğinde arkasından gitme hafız nedir sıkıntı konuşarak çözelim diyesi geliyor insanın.
belki de bunlardan biridir: (bkz: otobüste sürekli yer değiştiren insanlar/#13806903).
Şeklini şemalini bi kolaçan edersin çaktırmadan bi koklarsın kendini ter mi kokuyorum acaba diye. ister istemez noldu da kalktı diye soruyor kendine insan.
Hoşuma giden insandır. Zira götü büyüktü.
Vebalı, cüzzamlı insanlarla süper seviyede empati kurmanızı sağlayan davranış biçimi.
otobüste yanınızdan kalkıp başka yere oturan insan ahlaksız bir insandır. yanından kalkılan şahıs etrafına bakınarak acaba adama karşı yanlış bir şey mi yaptım diye içinden geçirir. ve bu adama karşı aklınıza ne zaman gelse küfür etme ihtiyacı duyarsınız. ve bu adama ne kadar küfür edilse azdır bile.
o an aklımdan sikime kadar der önemsemem bile.
eğer siz kendinizin hata yapmadığınızın farkındaysanız (osurmak , geğirmek gibi vs)
benim yanımdan kalkan adamla uğraşacak vaktim yoktur.
cehenneme kadar moruk.
hayatı boyunca yalnız kalması gereken insandır.
otobüs tıklım tıklım doluyken bir tek sizin yanınız boş olduğu halde oturmayanlarla bir amcaoğlu, dayıkızı falan olması muhtemeldir.
siz erkek o bayan ise kabalık etmiş demektir insanlar hakkınızda yanlış düşüne bilirler yok yani sikecek değiliz neden kalkıyorsun ne ima etmek istiyorsun ama eğer ki kadına karşı bir orospu çocukluğu yapmışsanız sonuna kadar da haklıdır.
insana sevgilisi tarafından aldatılmışlık hissi yaşatan kaltaktır. otobüste yanımda oturan insan benim namusumdur onurumdur haysiyetimdir aga. ha yanımda oturan kaltak kalkmış başka yere oturmuş ha eşim beni üç çocukla ortada bırakıp başka herife kaçmış. aynı şey bence.
büyük ihtimalle cam kenarında oturmayı seven insandır. başka bir ihtimal ise güzel bir bayan görmüş, o yüzden de ona bakma ihtiyacı duyduğundan yer değiştirmiştir.
daha sinir eden bir durum için (bkz: bomboş minibüste direk yanınıza oturan cansever kişi)
cam kenarı başka bir koltuk boşalmış olabilir.
birlikte yürüdüğümüzde tek başına en önde yürüyen insanla aynı kişidir.
benim lan bu. dun otobuste ergen bi kizin yanina oturdum ve rahatsiz oldum. evet rahatsiz oldum. neden rahatsiz oldugumun nedeni cok acik. ergen turk kizi iste. neyse ki onum bosaldi da onumdeki koltuga oturdum. oh iyi ki de oturdum cam kenarina derken taak yeni bir ergen turk kizi yanima oturdu. ama bu guzeldi biraz fazla rahatsiz olmadim.
erkekse memnun olunacak hareketti ama bayansa yolculuk boyunca acaba birşey mi yaptım diye düşünmenize sebebiyet verecek kişidir.
(bkz: allah onun da belasını versin)
ters koltukta oturuyorsanız ve düz taraf boşalmışsa oraya geçmek için kalkmış olabilir.
kalan yolu zehir zıkkım etmiş olan insandır. insan kendinden işkillendikçe işkillenir. kendinden rahatsız olursun. ter mi kokuyorum noluyor lan diye düşün dur.

allah belanı versin otobüste yanımdan kalkıp başka yere oturan insan, allah belanı versin..
Hele bide tipsiz sümüklü bi kızsa uefa şampiyonlar ligi final maçında penaltı kaçıran kaka leite'nin yaşadığı kahrı yaşatır insana..
Acil durumlarda camı kırıp kaçmak için camda asılı duran ucu demir şu alet varya* onun nasıl kullanıldığını düşünür insan..

Onun amına koyiyim ben çok ayıp ediyo vallahi..
yanınızdan kaltıktan sonra hele şükür deme ihtimaliniz yüksektir.