bugün

350 km/s uçu$ alt sınırı olduğu dü$ünüldüğünde normal bir araç'la sittin sene gerçekle$tirilemeyecek eylem.
+fahri abi ışık hızına az kaldı değil mi?
-ne bilim lan bizim farlar hala önümüzden gidiyo baksana.
+???
+abi beni sağda indirsene bee...
-eben *mı muhittin! nasıl durcam şimdi?
audi a8'in 6200 motor olan aracına biraz eklemeler yaparak olabilecek bir şey.
ayrıca taxi 3te danielin 350 km yapabilen tgvyi geçtiğini görünce, depoya bir tür içki koyup gerçekleştirilebilecek olay.
flatout 2 oyununda "flatmobile" isimli araba + sınırsız nitro ile gerçekleştirilebilecek uçuk aktivite.
(bkz: bugatti veyron)
uçağın pistten çıkması ile vuku bulabilecek durumdur.
Çocukluğunda pokemon tutkusuyla büyümüş bir kuşak, kanatsız uçamayacağını anlama şokuna dayanamayıp, bu eylemi araba ile denemeye kalkmış olsa gerek. Ne normal insan, ne de normal bir araç için yapılası bir eylemdir.
+amk 400 ü geçiyoz ama arabanın harareti de yükseliyo.
-bas abi bas, boşa alınca eve varasıya kadar soğur nasıl olsa motor.
(bkz: yavas gel sacin basin dagilmasin)*
(g)üven
(ö)zveri
(t)ecrübe isteyecek bir durum.
(bkz: lamborghini diablo superleggera)
büyükçekmece sahil otobüsü olan 400 nolu otobüslerin üstüne çıkmaktır. Lâkin o da en az 400km hızla gitmek kadar tehlikelidir. büyükçekmece sahil otobüsünün otobanda ne işi var dersiniz. Anlarım.
ispanya'da veyron ile 390'ı görmüşlüğüm ama 400 gerçekten zor bir rakam. halihazırda 405 km maksimum hızı var aracın; türkiye'de becerebilen varsa çay koysun beri gelsin.
(bkz: honda cbr 1100 xx)
ancak ziya'nın yapabileceği iştir.

--spoiler--
koskoca boeing'i ankara asfaltına indirdim.
--spoiler--
(bkz: uzay hızına geçiyorum)
otobonda, hızlı olarak bildiğimiz çoğu spor araba 400 ün üzerine çıkaBilir. mesela bmw m6.. türkiye'de bu aracın hız limiti, 280 diyelim. ne yapıyoruz ? limiti kaldırıp, aracı uzun şanzıman hale getiriyoruz. kısa şanzıman olsa idi, araba çok çabuk hızlanır fakat 6. vitese geldiğinde, 250-300 km arası bir hızda kalırdı. uzun şanzımanda ise, araç çabuk hızlanmaz. yavaş yavaş hızlanır, 6. viteste 375 km'nin üzerine çıkar. bmw m6, porsche, ferrari gibi arabalarda olur bu.

eğer 6. viteste nos kullanılırsa, arabanın istenilen sürate varma süresi daha da hızlanır. bu sırada 400 km'nin üzerine çıkılır.
bir reklamı hatırlatır.

--spoiler--
yine bir gün oynuyoruz. biri yaklaşıyo... esmer kavruk bir adam. kim?! pele! oğlum dedi pazartesi gel. brezilya milli takımında başla.
--spoiler--
türkiye'de ölüm sebebiyet verecek hadisedir çünkü o hıza çıkılabilek yollar daha yoktur. * * asfalt yapmayı türkiye'ye öğreten almanın bir türkiye ziyaretinde "asfalt yapmayı ben türklere öğrettim ama yama yapmayı kimden öğrendiler bilmiyorum?" söylemi çok manidar olsa gerek. bir kaç yıl önce açılan bursa çevre yolunda bile şu anda yama var ve bu yol tam kapasite kullanılmıyor .

eğer çok güzel yollara sahip olursak bugatti veyron sahipleri için yapılabilecek olan hızdır 400km. hatta 400 ile yetinmezlerse 407km de yapabilirler ancak bu seferde benzin tüketimi konsunda sorun olabilir . çünkü araç 100lt depoya sahip olduğu için son sürate çıkıldığında kmde 10lt gibi bir tüketime sahip oluyor ve otobanda benzinci bulamazlarsa rezilde olma durumları doğuyor.

http://www.youtube.com/watch?v=S-WdcolfYsg
- abi öbür dünyaya geçiş için en az 400 km/s gerekiyordu dimi?
+ evet aynen öyl...
Karada dünya hız rekoru saatte 1220 km olup ses hızını geçmiş yalnız bunu yapmak için bir jet motoruna ve uçsuz bucaksız bir çöle ihtiyaç duydukları için 400 km hızla ancak trafiğe kapalı bir alanda özel tasarlanmış bir araç ile yapılabilcek durum .
delorean 88mph (142kmh) hıza çıktığında zamanda yolculuk yapabiliyordu. ne gerek var kuzum 400'lere.
hayatının son uğraşı olabilir. 200 km den sonra artık otobandan mı çıkarsın, o hızla otobanın dışında bir yerlerden mi bilemem.

(bkz: hayabusa)