bugün

meşhur golf sahnesi lock stock and two smoking barrels filminden alıntı olan filmdir.
kamera arkasında 150 kişi çalışmış, 1700 kişi rol almış. ilk kez bir türk filmi çekimi için gece uçuşu gerçekleştirildi. yaklaşık iki ayda çekilmiş ve 26 farklı mekan kullanılmış.
-bi zamanlar ne guzel sarki soylerdin. Neydi o icinde ay isigi olan?
+deniz ve mehtap..
-heh deniz ve mehtap.. Sordular seni.. Neredesin..
+icinde ay isigi yok bi kere
-nasi yok? Deniz var, mehtap var.. Ay isigi da, vardir.
araba nerde?
http://www.youtube.com/watch?v=VUn4s0D5VPE&feature=results_main&playnext=1&list=PL17DA417F4AD5978A

şu müziğiyle insanı iki dakikada efkar denilen dipsiz kuyunun kilometrelerce derinlerine sürükleyebilen film. ah yılmaz erdoğan ah.. hem kendini bu kadar sevdirdin, sonra da çıkıp abuk subuk açıklamalar yaptın ya. alıcağın olsun.
+ araba nerede?
- müşteride.
+para nerede?
- yarın verecek.

Repliğini hafızalara kazıtan film.
--spoiler--
- naptın süpermen?
+ isim kullanma asım abii!
--spoiler--
--spoiler--
Kendilerine taşıma şirketi süsü veren çete gündüz saati evi kamyona yükleyip götürdü. Evladım hazır araba var iken benim halıları'da yıkamaya bırakın diye ricada bulunan yaşlı teyzenin de halılarını alan hırsızlar kayıplara karıştı. Eee teyze bulduğun her beleşe atlarsan olacağı bu biraz sakin ol derim.
--spoiler--
star tv'de yayınlanmakta olan film. güzeldi lan.
vizontele tuuba ile birlikte yılmaz erdoğan'ın en kötü filmi.
bir yılmaz erdoğan filmi..

--spoiler--

+ üzeyir abi sen dilsiz değilsin.. niye hiç konuşmuyorsun?
- bi ara çok konuştum.. hiç faydasını görmedim, bıraktım..

bu diyaloğun sahnesini izlemek için bile izlenir bu film..

--spoiler--
guzel filmdir, oyuncu kadrosu ve konusu surukleyicidir. genel turk filmlerinin aksine guzeldir.
akla kazınan replikleri, efsane kadrosuyla yapılmış en iyi türk filmlerinden. komedi ve trajedi güzel harmanlanmıştır filmde. defalarca kez izlenmiştir ve rastladıkça da izlenecektir.*
bir morganize isler değil.
''burada müslüm denen bir hıyar varmış'' muhabbeti en komik sahnesidir.
in itibari ile show tv'de yeniden yayınlanan ve özgü namal'ın tolga çevik'e ''sizin çeteniz de mi var'' diye, iğrenç bir ses tonu ile soru sorduğu yılmaz erdoğan filmi.
türklerin pulp fiction'ıdır.
Abi biji öydür öydür.
http://www.youtube.com/watch?v=IVPJgB1Fpks&hd=1

şu sahnesi efsanedir,arkada çalan fon öldürür adamı öldürür.
An itibariyle moviemax turk'te gosterimi yapilan filmdir.
Türk sinema tarihinde komedi türünde son yıllarda çıkmış en iyi filmdir.
Bu film fizyona girmişti hatırlayan var mı bilmiyorum ama zamanın başbakanı günümüzün cumhurbaşkanı bu filme gitmişti hatta galamıydı ne tam hatırlmaıyorum.

film sonu işte efendim nasıl buldunuz filmi diye soruyo muhabir arkadaşlar, rte nin cevabı daha organize olabilirdi diyerekden bi cevap vermişti.

aklıma bu saatte bu nerden geldi uyucağım sıra bilemedim ama adam daha organizesini çevirmiş ya la.
güzel replikleri olan film. misal;

--spoiler--
-Sen neden hiç konuşmuyorsun Üzeyir abi ?
+ Bir ara çok konuştum, faydasını görmedim, bıraktım."
--spoiler--
Çakallarla dans, maskeli beşler, eyvah eyvah gibi aynı minvalde saçma ve güldürmeyen filmlerin yanında gayet güzel olan film. Tolga çevik, cem yılmaz, yılmaz erdoğan... başka?
cem yılmaz ve yılmaz erdoğan sayesinde çakallarla dans, maskeli beşler, eyvah eyvah gibi filmlerle kıyas bile yapılmayacak kadar kaliteli bir filmdir kendileri.