bugün

Bursa'da tost yenilen 2 mekana sahip cafe.
okunacaklar listesine giren Fakir Baykurt romanı.
balıkesir merkezde bulunan fukara mekan.*.
dokuzuncu köyden kovulan dürüst kimsenin bir sonraki durağı!
Tavla mekanı. Büyük olasılıkla ne zaman gitseniz ortamdakilerin en az %70 'i tavla oynamaktadır. Çok berbat olmamakla birlikte o kadar iyide değildir. Kadın ve erkeğin karışık girmesi sebebiyle kıraathane'lerin biraz evrimleşmiş türü.**
doğrucuların köyü.
birçoğumuza göre; uludağ sözlüktür.
(bkz: #3430482)
doğru söyleyenin dokuz köyden kovulup onuncuda karargah kurduğu yer.
bekir coskunun hürriyetteki köşesi.
mükemmel bir anlatıma sahip olan fakir baykurt romanı. tamamen halk diliyle yazılmış, köylerde ki direnişi bir öğretmenin gözünden anlatıyor. Bir öğretmenin karanlıkla olan savaşını öyle güzel anlatıyor ki, aklıma öğretmelik mesleğini düşüren romandır bu. Romanda ki öğretmen Prometheus gibi, insanlara ışık dağıtıyor. Hatta prometheus'u anlattığı bir bölüm vardı. Yazayım da ziyan olmasın.

"...tanrılar ışığı hapsetmişlerdi. Akşam olunca insanlar, karanlığa kalıyorlardı. Uzaktan bakınca her yer karanlık. Sadece olimpos'un başı çiçek demedi gibi ışık... prometre diye yoksul bir adam ışığı çalıyor... ovalardaki derelerdeki köylere koşup: 'alın parlatın' diyor. Ovada nokta nokta ışıklar başlıyor. Noktalar çoğalıyor. Baba tanrının aklı başından gidiyor. Kimi görürse yakasına yapışıp kim yaptı bunu kim ? diye sarsıyor."
doğru söyleyenin gittiği yer olarak rivayet edilir.
onuncu kent'in rakibi olan balıkesir cafe'sidir. mekan olarak on bassa da onuncu kent kadar revaçta değildir. şimdi nasıl bilemiyorum gerçi.. hey gidi lise günlerim hey..
memleketimizde 10 yılı aşkın süredir hizmet veren reklam ajanslarından biri idi, kriz döneminde bir diğer reklam ajanslarımızdan marka ile birleşerek yoluna devam etmekte.
dürüst insanların yaşadığı köydür. diğer dokuzundan sürülünce...
bana " doğru söyleyenin bir ayağı üzengide olmalı. " sözünü anımsatan, bekir coşkun'un köşe yazısının değişmez başlığı.
doğruyu söyledikleri için dokuz köyden kovulanlar'ın toplandığı köydür.
bir nevi toplama kampı.
cok dogru söyleyen kisinin, dokuzuncu köyde bulunan dogruculara seslenirken; bulundugu köydür.
nüfusunda barındırdığı herkesin doğrucu olduğu ve artık kovulacak başka yerleri olmayanların gittiği köydür.yakında bana da uygun bir yer ayarlayacaklar o köyden.
ısrarla aranılan köydür.*
orada bir köy var uzakta,o köy bizim köyümüzdür nidaları ile aranan yaşanılası bir köydür.
Ceza'nın Mayıs sonunda çıkması beklenen albümünün ismi: 10. Köy
daha önce medceza veya cezalet olarak açıkladığı albüm isminin level atlayıp aldığı isim.

Ayrıca albüm şu parçalardan oluşuyor ;

“Ceza - 10. Köy” Tracklist:

01. Kapı (Produced by Roka)
02. Kim Bilir (Produced by Da Poet)
03. Bir Minik Mikrofon (Produced by Moralpartre)
04. Eğer Beni Görürsen (Produced by Roka)
05. Onuncu Köy (Produced by Da Poet)
06. Evinden Uzakta (Produced by Pachanga)
07. Terzi (Produced by Roka)
08. Battle Edebiyatı (Produced by Roka)
09. Dünden Ne Kaldı (Produced by Yusuf Köybaşı)
10. Evin Delisi (Produced by Polique)
11. Bir Var Bir Yok (Produced by Taner Kalak)
12. Çivi Gibi Çak (Produced by Roka)
13. Dünya Dönüyor (Produced by Yusuf Köybaşı)
14. Al Senin Olsun (Produced by Moralpartre)
15. Outro (Produced by Roka)
(bkz: 10 köy)
10. parça olan Evin delisi yerine kendi kendine parçası dahil olacaktır.Evin delisi parçası galiba o isimle çıkacak bir ep'de kullanılabilir diye düşünüyorum.Bu hafta içi raflardaki yerini alıyor albüm.
ilk klibi bir minik mikrofon adlı şarkıya çekilen ceza albümü. klip için,

http://vids.myspace.com/i...ual&videoid=105465766