bugün

ibrahim tatlıses'in o eşsiz , dillere pelesenk aforizmalarından belki de en çarpıcısı.
(bkz: yok artık)
atatürk ve hitler'i bir tutan zihniyetin sabuklaması. atatürk'e alenen hakaret etmek!
yuhannesburger king-whopper denilecek açıklamadır. yuhtur, höhtür.
(bkz: bu adam sadece türkü okusun)
(bkz: bu adam ölsün artık)
(bkz: zalimin zulmü varsa sevenin allah ı var)
oxford vardı da biz mi okumadık lafının doğal sonucu.
neredeyse türkiye büyük millet meclisi çatısı altında ağza alınacak ama yine ulusumuzun verilmiş sadakası sayesinde bunun da gerçekleşmesinden kılpayı kurtardığımız sözdür. *
'devletmin savcıları nerede?' sorusunu akla getiren cümle. zira alenen Atatürk'e hakaret edilmiştir.
kötü bir karşılaştırma veya benzetme.
(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
atatürk'e "ato" diyen bir yaşam formunun kendini bilmez açıklamasıdır.
bir türkiye klasiği. bu lafı ve daha nicelerini sarfeden bünye az kalsın meclise giriyordu biz ne kadar ciddiye almasak da adam vekil belki de bakan olacaktı yahu. zira biz bunun ne meclise girenlerini ne bakan olanlarını gördük ya neyse.
(bkz: kıyo o ne ki)
(bkz: önce bir ağzını yıka istersen)

kavgam ile nutuk'u oku anlarsın demek istediğimi!

ibo seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım.
bunu diyen insan millet vekili olmaya da kalkmıştır işin ilginci. ne dünya siyaseti, ne dünya tarihi ne de kendi geçmişimiz hakkında bilgisi olmayan insanların ne akla hizmet türkiye'nin geleceği hakkında söz sahibi olmayı ister hiç anlamam.
art niyetli bir laf olmadığı 25 km ilerden bellidir, lakin söylenmese, bu tarz benzetmeler yapılmasa daha iyi olur.
neden ve ne için söylediğini kendisinin de bilmediği, dolayısıyla da üstünde bile durulmaması gereken cahil insan sözü.

(bkz: cahil ile etme sohbet her sözü bir baş incitir)
(bkz: bi siktir git çay koy ya)
(bkz: musa nın mücahidi)

durduk yere gülüyor insan. hayat işte böyle. durduk yere güldürüyor.
(bkz: atatürk ile hitleri aynı kefeye koymak)
(bkz: cehaletin bu kadarı)
(bkz: urfaya oxford kurulsun kampanyası)
(bkz: cühela)
onların biraları varsa bizim de ibrahim tatlıses'imiz var.. adamın açıklamaları bir yerden sonra kafa yapıyor...