bugün

animeyi takip edenlerin, özellikle şu anki marineford arc'da kesinlikle wikipedia, wikia ya da forumlarda one piece'e denk gelmemesinde fayda var.
"bunlar bişey değil, daha büyük şeyler olacak." manga'daki spoilerları alıp berbat etmeyin derim.
bitmediği için izlemeye başlamadığım animedir... 600 bölümü bir haftada izleyip, her hafta her hafta beklenmez.
bitmediği için izlememenin çok yanlış olduğu animedir. bir an önce başlanıp o tadı bir önce tatmak gerekir. her hafta da beklenir lan ne olacak. başla lan stewie.
an itibariyle ace sizlere ömürdür. Luffy'nin dellenmesi de an meselesidir.
483. bolum itibariyle: whitebeard, amiralleri bitirmezsen,o adayi da dagitmazsan adam degilsin.
akainu'nun sivi metal hali de guzel olmus.
agladik be!
son bölümleri itibariyle hem sevindiren hem üzen, karışık duygular yaşatan animedir.
484. bölümü koca anime içinde luffy vs lucci'den sonra en sevdiğim bölüm olmuştur.

--spoiler--
wb ortalığı dağıtmış sakazuki* yerin diplerine karışmıştır. luffy ace'e fatiha okurken inme gelmiştir. koca korsan tayfasında ağlamayan adam kalmamıştır. ben ise marco "tayço"dan daha epic bir şeyler beklerdim.*
--spoiler--
animesi nin 485. bölümü mangasının daha önce okunmasına rağmen yine ağlatmıştır.

şiddet dozu çok düşürülmüş... buna rağmen dağladı yüreğimizi... yeniden.
whitebeard ve ace ölümünün peşine blackbeard'ın çifte meyve almasıyla tatlıya bağlanan animesi, devasa deniz kızına gider yapan ve ağlatan bir Luffy ile hayata renk katan bir manga.
izleyenlerin çoğunun asla sıkılmadığı, insanı çocukluğuna döndüren, komik ve sıcak bir anime.
animenin 488 bölümün de uzun yıllar sonra shanks boy gösterecektir.
bu arada mangası'da mutlaka okunmalıdır, manga ile anime arasında, şiddet dozu açısından bayağı büyük farklar vardır.
615. sayısınını beklemenin işkence olduğu manga.

--manga 614 spoiler--

luffy gene yaptı yapacağını. shirahoshiyi tuttu dışarı çıkardı.
artık asıl olay başlıyor demektir.

--manga 614 spoiler--
neresinin shounen olduğu anlaşılamayan çocuk çizgifilmi.
bazı illa liseli sıfatlarıyla takınmak isteyen sevgili animedaşlarımız tarafından shounen olmadığına dair bir laf atılmıştır. Yalandır dolandır. Koca manga/anime Japonya'da birincilikleri çekerken * böyle bir şey söylenmesi nereden bakılırsa bakılsın yalandır.

Ayriyetten 27 Şubat'ta anime ufak bir erteleme yaşamış ve bir dahaki haftaya kendini bırakmıştır.

--spoiler--
hem fragmandan hem de 488.bölümden anlaşıldığı üzere Shanks-sama hazretleri savaşın ortasına ayak basmış, fakat biraz geç kalmıştır. Traflgar Law ise Luffy'i kurtarma girişimlerine başlamıştır. Shanks animede belirtildiği üzere 4 "emperor"dan birisidir. Haki manyağıdır, candır ciğerdir. Bütün amiralleri yıkması dileği ile dört gözle bekliyoruz.
--spoiler--

Ufak bir not: One Piece'in mangasını takip etmiyorum. Tek takip ettiğim manga KHR'dir.
12500 bölüm süreceğini düşündüğüm muhteşem anime.
350 ye kadar elde bulunan ama başlanamayan animedir...

(bkz: ulan bu sefer başlıcam)
diziyle bir alakanız yoksa ve diziyi izleyen birine dizi hakkında soru sorarsanız cevaplar saçma sapan gelebilir.

+Bu şimdi niye dışarı çıkmıyo abi?
-Onun gölgesini almışlar. Güneşe çıkarsa ölür
+ehuehue (anırarak gülme efekti)
- noldu ya....
son zamanlarda tembellikten ne animesini ne de mangasını takip ettiğim. ama kalbim hep onunla.
20 yaş üstü anime nerd'lerinin favori dizisi istatistiki olarak.
30 küsür bölümdür bir haltın olmadığı manga. yok otohimeydi yok bilmemneydi derken evet 30 bölümü yani 6 ayı geçti... altyapımı kuruyorsun? maximum 10-15 bölümde biterdi o iş ki 30 bölümü geçti diyorum bak...
boss lar belli , taraflar belli e artık girseler diyorum bunlar birbirine? anca lak lak anca 50 kere geçmişten bahsetmeler. güzel bir manganın içine ancak bu kadar edilebilir.
bir 10 bölüm daha bir halt olmamaya devam edicektir.
haxball oynarken gördüğüm bi nick. ne anlama geldiğini çözemedim.
büyük anime üçlemesinin en büyük ağabeyidir.
namını çokça duymuş olmama rağmen yeni başlamış olduğum anime serisi.
bireyin başlangıcında nami için izlenir diye kelamda bulunması normaldir. *
gelmiş geçmiş en iyi animelerden bir tanesi. tv serisi hala devam etmektedir. bu hafta 509. bölümü yayınlandı. hoş ben daha yetişemedim dünyaya. 340'dayım ama akıyor yahu.
mangasında nihayet aksiyon başlamıştır.
zahmet oldu lan? 6 ay daha alt yapı kursaydın?

--spoiler--
son bölümde nihayet tam performanslı bir aksiyon görebildik. yoksa 2 haftadır gene luffy nin 1 kere yumruk atmasıyla bitiyordu.
şimdi luffy o gemide bir olaya girer , aksiyon gene bir 1 ay kadar ertelenirse hiç şaşırmam.

ayrıca hodi ye sağlam girişti luffy. asrın dayağını yedi eleman. hodi nin tek olayı dayanıklılık ve fiziksel güç. ne haki var ne teknik var ne hız var , anca steroid.
--spoiler--
yıllardır takibinde olduğum anime. hala takip ederim. hedef 1000 bölüm diye bir tabiri vardı başlarda yaratıcısı oda'nın. gerçekten de oralara doğru gidiyor. hiç sıkılmadan her yaşa hitap eden kimi yerde hüzünlendiren kimi yerde coşturan bir korsanlar kralı olma adayının hikayesidir içeriği.

abartmadan söylüyorum bazı haftalar yeni manganın çıkmasını iple çekiyorum. luffy'nin gelişimi, hakiyi kullanabilmesi. adamlar yapıyor gerçekten.

yani sırf şu haki olayıyla bile bir sinema filmi çeksem bir matrix gibi olur yeminlen.