bugün

içinde taş gibi bir kırmızı başlıklı kız barındıran dizi. Bileydim masallarla daha sıkı ilgilenirdim. Öyle kırmızı başlıklı kız mı olur lan!
90'larda çocukluğumda okuduğum masal kahramanlarını bir arada görebileceğim nadide bir dizi. araya kurgu ve biraz cinsellik serpiştirince tadından yenmez olmuş. izleyin izlettirin.
ilk başta izlerken " aaa çocuklar için. " işte sonra 10-15 bölüm izledim. bir de baktım iyi dizi.
(bkz: büyüklere masallar) desek yeridir.
sonuna bir de america ekledin mi, insanın aklına filmin en baba müziği gelir: cockeye's song. ordan "öyle bir geçer zaman ki"ye geçersin...once upon a time turkey diye yolculuğu tamamlamış olurusun
büyürken unuttuğumuz masalları bize hatırlatan ve gerçek dünyayla masal arasındaki o büyüme denen hayal gücü engelini kaldırsak çok daha aptal, mutlu ve huzurlu olabileceğimizi inceden çıtlatan dizi. Günümüz dünyasını mutlu sonlardan uzak diye tabir edip depresyona bir kaşık daha koyarken, boşverin dünyayı alın size yeni bir fantastik dünya sunduk, bununla beslenin, diyor. iyi hoş da bölümden sonraki bir hafta ne yapacağiz sn. horowitz?
eski günler... diyerek bir ah çekmektir. mutlu olunan günleri hatırlamaktır.
(bkz: those were the days)
(bkz: hey gidi günler)
birinci sezondan sonra ilgimi yitirdiğim dizidir.
mulan ve regina karakteriyle ilgimi fazlasıyla çeken dizidir.
ilk sezonu mükemmele yakın olan fakat 2. sezon itibariyle sıçışa geçmiş olan dizi.

spoiler içerebilir:

season 2 episode 8'de fırat'ın yazgısı'na dönüşmüş dizi.
regina’ya (kötü kraliçe) son bölümde yapılanlar resmen içime oturdu. Pamuk ve tayfası 2. Sezon 9. Bölümde gerçekten çok ayıp etti. Regina’yı da tüm fedakarlıklarından sonra yemeğe çağırmalıydılar. Regina’ya zaten bir sempati besliyordum, şimdi daha da sevmeye başladım. Hikayeyi öyle güzel yazmışlar ki kim kötü, kim iyi işin içinden çıkılmaz hale geldi. Bu sezon eminim birçok insan benim gibi rumpelstiltskin’e bile sempati duymuştur.
fantastik kurgu sevenlerin 3 bölüm şans vererek müptelası olacağı dizi.
tüm masal kahramanlarının günümüz dünyasında "storybroke" adlı kasabaya mahkum olduğu ve lanetin house md'deki cameron abla tarafından kaldırılacağına inanan bir grup insanca yapılmış sanırım*
lost yapımcılarınca yapıldığını öğrendiğim dizinin 1.sezonunu iki günde içmiş biri olarak, hiç de basit bir çocuk filmi gibi algılanmayacak bir yapıt olduğunu söyleyebilirim.
yokluktan merlin izleyenlere duyrulur, merlinin çok ötesinde, narnia tadında güzel bi masal...
ayrıca fox türkiye'ye hiç beklemediğim bu performans için teşekkür.*
iş çıkışı ne izlesem derdime çare olan dizi.
masallar arası geçiş ve masal kahramanlarını bugüne bağlaması, aradaki geçişler, kurgusu çok iyi olmuş.
insanın gerçek aşka inanası geliyor. bikaç bölüm daha izlesem oturup beyaz atlı prens beklemeye başlayacağım hissine kapılıyorum.*
birinci sezon güzel ilerliyor, umarım ilerleyen sezonlarda çuvallamazlar.`
pinokyo`ya ne olduğunu hala söylemediği için insanı çıldırtan dizi. *
hikayelerin giriş cümlelerinden biridir.
--spoiler--
1. sezon 9.bölümü izlemekteyim. keşke birbirine aşık ama kavuşamayan iki insanı çok yağmurlu bir havada, tesadüfe de bakın içinde kimsenin bulunduğu bir evde başbaşa bırakma klişesine girmeselerdi hiç. sevişir bir de onlar. türk dizisi mantığına bağladım iyice. neyse izledim öpüşemediler bile. * gönül rahatlığıyla izlemeye devam edebilirim.

--spoiler--
ergen dizisi bile değil.

jennifer bebeyim'e rağmen 3 bölüm tahammül edebildim...
lost un yapımcılarının yeni dizisi..

--spoiler--
heycanla izlerken bir yandan da kendimi ya bunların hepsi henry nin hayali ise diye düşünmekten alamadığım dizidir.
--spoiler--
son bölümden anlaşıldığı üzere rumplestiltskin henry'nin hayatını kurtarayım derken ölecek*
tüm masal kahramanlarının bir büyüyle dünyaya gönderilmesini konu alan amerikan dizisi. 2.sezonu hala devam etmekte.
her bölümünde yeni bir masal karakteri ile karşılaşabileceğiniz, masalların farklı pencerelerden anlatıldığı bir dizi. şans verilebilir.
(bkz: candy)
Once upon a time there was Candy and Dan. Things were very hot that year.
All the wax was melting in the trees.
He would climb balconies, climb everywhere, do anything for her, oh Danny boy.
Thousands of birds, the tiniest birds, adorned her hair.
Everything was gold. One night the bed caught fire.
He was handsome and a very good criminal.
We lived on sunlight and chocolate bars. It was the afternoon of extravagant delight.
Danny the daredevil. Candy went missing.
The days last rays of sunshine cruise like sharks.
I want to try it your way this time.
You came into my life really fast and I liked it.
We squelched in the mud of our joy. I was wet-thighed with surrender.
Then there was a gap in things and the whole earth tilted.
This is the business. This, is what we're after. With you inside me comes the hatch of death.
And perhaps I'll simply never sleep again.
The monster in the pool.
We are a proper family now with cats and chickens and runner beans.
Everywhere I looked. And sometimes I hate you.
Friday. I didn't mean that, mother of the blueness.
Angel of the storm. Remember me in my opaqueness.
You pointed at the sky, that one's called Sirius or dogstar, but only here on earth.
Fly away sun.
Ha ha fucking ha you are so funny Dan.
A vase of flowers by the bed.
My bare blue knees at dawn.
These ruffled sheets and you are gone and I am going too.
I broke your head on the back of the bed but the baby he died in the morning.
I gave him a name. His name was Thomas.
Poor little god. His heart pounds like a voodoo drum.
3. sezonu da olacakmış. çok mutluyum *.
büyükler için masallar anlatan seyirlik dizi. vasat bir ikinci sezon geçirmişken "iyi bir üçüncü sezon sizleri bekliyor" izleni vererek sezon finali yapmıştır.
ilk başlarda gayet iyi başlayan ancak, sonralara doğru batırılan, amerikan yapımlı dizidir.