bugün

mesela zehirli gaz soluyup olecekken, kursuna dizilip ölecekken, ustune toprak gomulup diri diri olecekken; en azından mutlu öleyim diyerek sevişmeye baslayarak ölmektir. muhtemelen yarım kalır.

son nefesin yaklastıgı hissedilirken yapılan sekstir.
yapılmaması gereken harekettir.mazallah cenabet gitmeye sebep olabilir.
''anam kalbim sıkışıyor, neclaaa! çabuk koş'' naralarının atılacağı son çırpınış...
sakincali bir durumdur. Lakin satanist arkadaslara siddetle tavsiye edilir. Bir an evvel atese ulasabilsinler diye. Sanisesinde vize cikariyorlarmis zebaniler cehennem icin.
son pismanligin fayda etmeyecegini anlamis olup bu dünyanin zevklerinden son bi kere tatma amacindaki eylem.
Avrupa Yakası'nın bir bölümünde Burhan altıntop ve fatoş soğuktan donmak üzereyken gerçekleşmeye ramak kalan hadise:

Burhan: Iııı, Fatoş Hanım ölmeden önce sizden bi ricada bulunabilir miyim?
Fatoş: Aşk olsun ayol ne istersen...
Burhan: Ben bakire ölmek istemiyorum.
Fatoş: Neeee?!
Burhan: Yani, hemen şimdi değil yani, daha sonrasında da olabilir. Haaa, illa öleceksek yaniii...
Fatoş: Aaaaaa! Anladım...
Burhan: Yani acaba bu konuda bağa yardımcı olabilir misiniz? Eğer reddederseniz de gerçekten bozulmam...
Fatoş: Ne biliym, yaparız bi kolaylık. Ayarlarız bi şeyler işte.
Burhan: Hayır, son isteğim olması açısından öyle bakarsak...
Fatoş: Ayrıca belki de ısınmış da oluruz haaa?
Burhan: Çok akıllıca, insan hayatta kalmak için neler yapmaz kiii!!! Acaba biraz avans alabilir miyim?
Fatoş: Haa?
Burhan: Öpücük olarak yaniii...

(bkz: mutsuz son)
1995 yapımı leaving las vegas filminin dehşet verici, acıklı ve bir o kadar aşkı sorgulayan son sahnesi. izlemeyenler için filmi piç etmemenin yollarını arasamda bulamadığımdan sonunda ne olduğunu yazmak zorunda kalıyorum. nicolas cage intiharının son aşamasında ucuz bir otel odasında ölmenin eşiğine geldiği sırada odaya giren sera karakterindeki fahişeyi canlandıran elisabeth shue, yanında olmak yada hayatta tutabilmek amacıyla aşık olduğu erkeğinin elini tutar. elinden gelebilecek hiçbirşey yoktur ve umutsuzca ağlarken ben ölümle yaşam arasındaki çizgide ereksiyon olur. sera gözyaşları içinde, bildiği ve o an yardımcı olabileceği tek şeyi yapar.
(bkz: son bir sigara icelim oyle git gideceksen) *
Bir nevi atın ölümü arpadan olsun vaziyetidir.
(bkz: leaving las vegas)
tuhaf bir eylemdir. lan biz çocukluğumuzdan beri inşaallah son nefesimizde kelime-i şehadet getirmek nasip olur diyoruz ama millete bak nelerin peşinde..