bugün

ülkemizin londra olimpiyatlarındaki tarihi hezimetidir. bir de 2020 yi bize versinler diyoruz. olimpiyat komitesi başkanının tayyibi bir köşeye çekip görsel yapmasından korkuyorum
eğer böyle bir durum söz konusu olursa ve 2020 olimpiyatları bize verilirse ayvayı yeriz.
durumun vahim olduğunu gösteren senaryo. spor için gerekli altyapı yok bizim ülkemizde bu kadar basit.
(bkz: önemli olan katılmaktı)
tahtaya soru çözmek için çıkıp soruyu eline yüzüne bulaştıran sınıfın en gıcık öğrencisi gibi kalakaldığımız durumdur.
o bronz da öksürsek altın madalya düşen güreşten gelmiştir ki...

durum harbi evlere şenlik.
ona da şükür be. valla ben bizimkilere geçit törenine katıldıkları zaman, tamam ya, dönebilirler şimdi ülkeye demiştim. yine bak 1 bronz almış benim canlarım.
beden dersinde üniversite sınavına hazırlanan, beden dersine girse bile sınıfın yarısının sigara içmeye gittiği toplumdan beklenecek davranış.
tarihimizin en kalabalık kafilesiyle katılma ve kadınlarımızın erkeklerden kalabalık olması alanlarındaki altın madalyalarımız unutulmasın. istersek ülkece katılalım olimpiyatlara, zihniyet aynı olduktan sonra sporculardan birşey beklemek te çok saçma. Nevin yanıt'ın yeri geldi tuvalet koridorlarında çalıştım edebiyatının altındaki gerçek "napak amk çalışacak yer yok"tur. Şimdi kulüp çatısı altında çalışıyor da rahat. Herkes aynı şansa sahip değil.
türk milletine yakışmayan durumdur. acilen kazma küreği alıp genci yaşlısıyla londra işgal edilmelidir. en az 20 altın madalya ele geçirilip ülkeye geri dönülmelidir. evet.
bir daha olimpiyatlara -kesinlikle- katılmamız gerektiğini gözler önüne seren sonuçtur. alemin 16 yaşındaki çocukları rekor kırarken bizim çocukların facebook'a takılmak, bilimum awmlerde gezmek ha bir de dershanelerde sürünmek dışında ne yaptığı merak konusu. elbette çocukları suçlamıyorum. olimpiyatlarda başarılı olmak adam gibi bir politikadan geçer. spor tesislerin olur, bu işi iş! olarak benimsemiş çalışanların olur. çocuklarını alırsın temelden yetiştirirsin. onlara beden eğitimi öğretmenliği dışında cazip alternatifler sunarsın vs. yoksa değil 181 kişi ile 75 milyonla katılsan bile bir b.k olmaz.
bi sporda başarı elde edilmesi için sporcuların tecrübe manyağı olması lazım. o tecrübeyi de türküye de kazanması zor.çoğu spor dalında sporcu yetenekli de olsa çok çalışmış da olsa iyi partner ve iyi bir hocayla çalışamadığı için başarısız oluyor.bu sadece başarısız oluşumuzun ufak bir nedeni.daha neler var yazmak istepite üşendiğim.
aslında halkın tümmünün beden derslerinden 5 aldığı bir ülkede ilginç. aslında gidenlerin suçu yok rüzgar ters döndü, kiisi zehirlendi, kimisi zart oldur öbürü zurt oldu. şans yani.
buyuk bir basaridir...