bugün

istanbulda anadolu yakasinda egitimini alabilecegim bir merkez bilen yazarlarin benimle iletisime gecmesini temenni ettigim spor. Ayrica duydugum kadariyla cidden yorucu bir spormus.
bundan 1000 yıl önce icra edilmek istenen meslek, şimdiki spor dalıdır.

(bkz: tozkoparan reyiz)
Tarihtir marihtir bir kültürdür denilerek basit bir ağaç parçası ok a 1500 tl, onu atacak olan yaya 5 500 tl para saymaktır. Şu devirde ok mu kaldı allah aşkına azcık zamana ayak uydurun.
copy- paste yok. kısa ve öz. ilk kez ok çekerken anlarım kimin yetenekli olduğunu. eli titrer, ok yatağından çıkar belki, hedefle alakası olmasa da attığı okun, eğitilirse ve çok çalışırsa, harikalar yaratabilir insan. dünyanın var oluşuna dayanan bir hayatta kalma iç güdüsüdür. binlerce yıl sonra bile spor olarak devam edilen nadide uğraş.
sırt kaslarını canavar gibi yapan, ayrıca erken yaşta bu sporu yapmaya başlayan bireylerin omurga gelişimi açısından da çok faydalı olan bir spor dalıdır. duruşu düzeliyor lan insanın. konsantrasyon problemlerine de kesin çözüm.*
fakat o el titremesi var ya, bitiriyor insanı azizim.
serum ipiyle oynarken her şey iyi güzel lakin ilk atışı yaptıktan sonra sol kolun dirsek kısmını hala hissedebilmek istiyorsanız, ukalalık yapmayın,hocanızı dinleyin. dirseğinizi dışa doğru bükün. hadi iyi eğlenceler.
hun türklerinde askeri ve köylüsü herkesin öğrenmek zorunda olduğu meziyet. eski türk ordularında herkeste ok olurdu, kılıç değil kargı veya topuz kullanılırdı, gelen düşman üzerine yağmur gibi ok atılır geriye kalan düşman askerleri zorlanmadan temizlenirdi.
özellikle bayanlara çok yakıştığını düşündüğüm spor dalı.
ankara'da ucuza nerede yapıldığı merak edilendir. *
Eskiden savaşların kaderini belirleyen şimdinin sporu.

istanbul avrupa yakasında var mı bilen yerini?
giderek geliştiğim vazgeçmeye de niyetim olmayan, dünyanın en güzel sporu. insana kazandırdıklarını yazmama gerek yok zaten önceki entrlerde yazılı. Aramıza katılmak isteyen yazarları kulübümüze beklerim, devlete bağlı bir tesis olduğundan ücretler özel kurslara oranla fazlasıyla uygundur(öğrenciler aylık 50 tl), ok, yay her türlü malzeme burdan karşılanmaktadır(sadece burda kullanmak üzere), detaylı bilgi için "okçular tekkesi" diye araştırın.
bunu görünce vazgeçtim.

https://scontent-b-fra.xx...b983e019a&oe=551F8EF9
https://www.youtube.com/watch?v=UAYs1HBZYZ8
olimpik yay kategorisinde dört yıl kadar yapıp bırakmak zorunda kaldığım spordur. en güzel günlerimin geçtiği spordur ayrıca. tavsiye edilir.
Aslında tek yaptığınız şey durduğunuz yerde oku yatağa yerleştirip kirişini gerip atmak. Ama bunu yaparken alışmış olmadığınız zaman veya kondisyon kaybı yaşadığınız zaman ciddi sonuçları olabilecek spordur. Ciddi anlamda da pahalıdır.
Ata sorudur dedik. Koyduk mu yüzükten geçiririz dedik. Bu arada yüzüğe falan dokunamam ben. Elim ayağım titriyor sinirden takılarak falan dokununca.

Başladık kursa.

Düşün bak, sosyalleşmekten haz etmeyen ben, çalışmaya bile soğuk bakan ben, köye gidip yerleşeyim diyen ben ufacık veletlerle okçuluk kursuna gidiyorum. Yanıma da yandaş olarak besmele besmerello ibnesini aldım.

Yay çektik ilk iki ders. Lastik çektik. Şimdi ok atıyoruz mesela. Bir kürdü alnından vuracak kıvama geldim. Besmele'de geldi ama onun götü yemez.

Korkun benden amk. Bir gece ansızın sessizce gelmeyi düşünüyorum. Makaralı yay alayım bak neler yapacağım.

Şaka lan şaka yarışmaya katılırım o kadar.

Ama iki kürt vursak okla kötü olur mu hiç?
olimpik yay kategorisin de uzun yıllar icra ettiğim spor idi.
lakin bırakmak durumunda kaldım.
tavsiye edilir.
zevkli ve bir o kade antrenman isteyen daldır.
Son yıllarda yeniden yükselişe geçen bir olimpiyat sporudur. Eskiye gidersek başı Türk'lerin çektiği sporlardan biri olmakla beraber olimpiyat ve bütçe deyince batılıların ve bazı asyalıların rahatça önümüze geçtiği ata sporlarından biridir. Bir dönem yapmış biri olarak her yaşta başlayabileceğiniz güzel bir hobi olduğunu da söylemek isterim.
şast(zihgir)siz, tadı tuzu olmayan, şimdi ki, neslin hobisi, bizim gibi eskilerin ise silahı olan malzeme.
bir kaç sene öncesine kadar olimpik yayla uğraştığım ve en zevkli spor dalı.
Uğtaştığım spor dalıdır.
Başlamayı düşünenlere temel seviyede yardımcı olabileceğim spor. Tabiiki klasik Türk okçuluğu konusunda. Olimpik ve makaralı kullanmadım.
Bilal Erdoğan ya hak mıydı. Te allam.
(bkz: Olivier queen)
rio ile öğrendiğim şey. yarışmacı karşısındaki hedefe ok atıyor. başarılı olması için mümkün olduğunda hedefin en ortasını tutturmak zorunda. çünkü hedefin en ortası 10 puan. hemen dış çemberi 9 puan diğer dış çember 8 puan ve bu oranda 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 diye gidiyor.

yarışma tamamlandığında kimin puanı daha yüksekse o galip geliyor.
görsel