bugün

üniversiteler açılmış. isteyen öğrenciler derslere yüzyüze girebilecekmiş. hocalar için zor olacak hem online hem yüzyüze.
sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.
tatilin bittiğine işarettir. zaman ne çabuk geçiyor.
tatilin bittiğine işarettir. zaman ne çabuk geçmiş.
bugün gerçekleşmiş olan şeydir. ben de yeni farkettim. korona zaten var. sevindim şimdi doğrusu.
Ergenler mutlu hissediyor.
Ve pozitif vakalar gelmeye başlar..
Yine diken üstünde günler bizi bekler.

Meb'de değil, özeldeyim.
MEB kapalı iken özel ne kadar süre açık olduğu halde bir sıkıntı yaşanmamıştı.

Meb açılalı kaç hafta oldu.
Bizim öğrenciler öğretmen veya sınıf arkadaşlarının pozitif testleri nedeniyle eve çekilmeye başladı ve yeniden diken üstündeyiz.

Kardeşim meb demek binlerce öğrenci demek.
Okullarda taşranın en ucuna dek okulda tam tedbir uygulayamayacaksan, açma. Bu kadar basit.

Daha MEB böyle.
YÖK üniversiteleri Açsa şehirler arası binlerce öğrenci sirkülasyonu, demek mavi de kalmayacak haritada.

inşallah vakalar genel değil, özelde kalır.
istisnalar olarak kalır. Ve bizi kötü bir sürece sürüklemez.
neden okul oncesi ve 1.sinif icin risk yok mu.
bu iki gurup denek olarak kullanilacak.virusun okul icin tehdit olup olmadigi bu gurularda denenecek.
en savunmasiz yastaki cocuklari sectiler.bu gurupdaki cocuklar maske takamayacak.elini yikayamayacak.bence lise gibi bu kurallara uyabilecek yastaki cocuklar secilmeliydi.

cocugum olsa boyle bir deneye alet edilmesine izin vermezdim.

bastan yanlis yapildi.hazirandan itibaren her seyi yasak edip eylule kadar bu virus riskini en aza indirmelilerdi.tatil kredisi verip sehirler arasi ulasimi acarak virusu yaydilar.

universitelerin acilmasi en buyuk risktir.sehirler arasi bir hareketlilik olacak.ve yurtlardaki kapasite kisitliligi virusu patlatacak.

sadece yuksek ates hicbir sorunu olmayan kucuk yastaki cocuklar icin buyuk tehlike.kalici bir hasar birakabilir.bunun hesabini kim verecek aq.
cumhurbaşkanı erdoğan tarafından açıklanan durumdur. mehmet ceyhan'ın haberi, arkadaşlarıyla oturduğu çorbacıda almış olduğu ve üzüntüden çayını da içemediği iddia ediliyor.
irlanda da okullar açıldı. biraz önce servise bindirip gönderdim oğlumu.
göndermemeyi düşünüyordum en az bir sömestr daha, ama benim oğlum otizimli, hiç arkadaşı yok, 7/24 sadece ben ve anası, çok bunaldı çocuk.

bugüne kadar yaptığımız bütün covid önlemleri artık anlamsız, ormanda yanlız kalan bir bebek kadar korunmasız bir şekilde 'kaderde varsa covid ne ya yarar evde maske' diyoruz.
öğretmenler ağlıyor açık ve net.
eeee hani açılmayacaktı bu okullar. eylül ekim zırvası vardı hani...

15 haziranda okulların açılması hiçbirimizin işine gelmeyecek... hepimiz ağlaya ağlaya bütlere gireceğiz. tşk.
Muhtemelen bir süre daha ara verilecek ve uzaktan eğitime devam edilecek okullarda. Bugün üniversitedeki bölüm başkanımızın konuşması bunu düşündürdü. Bu nedenle final yapılamayacağını, notlarımızı projemiz ve sunumumuzdan vereceğini söyledi.

Bir süre daha askıya alınma ihtimali yüksek olan durum.
sömestrımız ilkokul, ortaokul ve liselerden 1 hafta erken başlayıp 1 hafta geç bitiyor şükür.
Sözlüğün aktifligini düşürecek gelişme.
Hayırlısı olsun diye düşündüren mevzular. Veliler için kafa dinlemek demek olan durum, okulu sevenler için güzel günlere yelken açılan zamanlar.
çocuklar için sevinç, büyükler için masraf olarak tanımlanabilecek durum.
görsel
liseli veletlerin sözlüğü terk etmesine sebep olup sözlüğün kalitesinin artacağına inandığım olay.
Daha başlamadan zammını biz yedik, gerek esnaf gerekse belediye otobüslerince.
olumsuz gelişme.
çocuklarımı çok özledim.

beni görünce nasıl çıldıracaklarını düşündükçe çok heyecanlanıyorum.
Mesainin başlaması demektir tam olarak. Yeni eğitim öğretim yılı tüm öğrencilere velilere ve öğretmenlere hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar.
Sözlüğü bırakmama sebep olacak olay. Babam interneti kapatır. Evet.
okulların açılması; bende hep, okula gittiğim dönemde, babamın meşhur olmuş lafını aklıma getiren olay olmuştur. şuna benzer bir şey demişti; gün gelecek, okula gitmek istemediğin için, okulların açılmasına üzüldüğün duruma , artık okullu olmadığın için , ve bir daha da olamayacağın için, okulların açılmasına yine üzüleceksin.